מערכת איתור לאופנוע

כל חברת ביטוח דורשת התקנה של מערכת מיגון על מנת לבטח את האופנוע או הקטנוע שלנו. הדרישות משתנות במעט מחברה לחברה, אולם כמעט בכל המקרים נזדקק למערכת מיגון הכוללת אזעקה או מערכת איתור על מנת לנסות ולאתר את מיקום הכלי במקרה ונגנב. ניסיון להשבת הכלי, אגב, לא נקבל כנראה מחברות הביטוח, זה לא משתלם להן ברוב המוחלט של המקרים. היות שכך, יש להניח שלא פעם ולא פעמיים עלתה השאלה מדוע צריך להתקין מערכת איתור יקרה על מנת לבטח את הכלי? הרי אם אנחנו משלמים על ביטוח מקיף לאופנוע, מה זה כבר משנה איפה הכלי נמצא?

ובכן, מעבר לחובה מצד חברת הביטוח, למערכת איתור יש עוד שימושים והיא חשובה למספר היבטים:

  • מערכת איתור לאופנוע היא גם מערכת מיגון, אסור לשכוח זאת. יש לה אפשרות חיבור למוקד מבצעי שיכול לאתר את מיקום הכלי בזמן אמת ולשלוח אליו סיירים או להודיע למשטרה. זה לא משהו שחברת הביטוח שלנו תעשה, וסביר להניח שרובנו היינו מעדיפים את הכלי שלנו בחזרה על פני השווי הכספי שלו.
  • מערכת איתור לאופנוע משמשת גם ככלי עזר לניהול ציי רכב. יש חברות רבות שמחזיקות צי של קטנועים שנמצאים בשטח ברוב שעות היום. כאשר יודעים היכן נמצא כל קטנוע, נוח יותר לנהל את העבודה ולהתמודד עם הפתעות בלתי צפויות במהלך היום (למשל, נסיעה דחופה שנכנסה במפתיע).
מערכת איתור לקטנוע

כיצד עובדת מערכת איתור לאופנוע?

מערכת האיתור המותקנת על האופנוע היא שילוב של שתי טכנולוגיות מרכזיות: מקלט GPS מזהה מיקום יחד עם רשת סלולרית בפריסה ארצית היודעת לשייך את המיקום של כלי מסוים למכשיר סלולרי מסוים. שתי טכנולוגיות אלה מכונסות לכדי יחידה אחת קטנה המותקנת על האופנוע או הקטנוע ואינה גדולה יותר מחפיסת סיגריות. היחידה אטומה למים ועמידה גם בפני תנאי מזג אוויר ותנאי נסיעה קשים, על מנת שלא תינזק בקלות ותוכל למלא את ייעודה כל העת. בזכות היחידה הזו ניתן לאתר את האופנוע או הקטנוע שלכם בזמן אמת, בכל שעה משעות היממה ובכל רחבי הארץ.

מערכת האיתור מחוברת למוקד מאוייש 24 שעות, 7 ימים בשבוע, ועם ההתקנה ניתן להגדיר את הפעולות שבגינן תתקבל התראה במוקד ואת הרגישות של כל ניסיון כזה – זעזועים, גרירה, תאונה, ניתוק מצבר וכו’. כאשר מתקבלת התראה כזו, המוקד יודע ליצור קשר עם המנוי, בדרך כלל בעל הכלי, ולדווח לו על פעולה חריגה. כמובן שלא בכל זעזוע קטן של האופנוע המוקד מתקשר כדי להודיע, אלא רק כאשר מתקבלת התראה על פעולה חריגה, כלומר פעולה שהמוקד אינו מכיר כפעולה שגרתית ואינה מתקיימת בתדירות גבוהה. ניתן להגדיר במערכת גם פעולות נוספות בהן תתקבל התראה: כניסה לאזור שאינו מורשה, הגדרת שעות נסיעה ועוד.

האופציות האלה יעילות במיוחד כאשר מדובר בניהול של צי רכב. באמצעות מערכת איתור לקטנוע המותקנת על צי קטנועים בחברת שליחויות, ניתן לעקוב בצורה טובה יותר אחר העובדים ולבדוק את התנהלותם במהלך היום בזמן אמת. כך, למשל, ניתן להגדיר שעל כל יציאה של הקטנוע מאזור מוגדר בו הוא אמור להיות תתקבל התראה במערכת.

האם המערכת מהווה תחליף לביטוח מקיף?

מערכת איתור לאופנוע אינה תחליף לביטוח מקיף. חשוב לומר זאת. המערכת מהווה מיגון משלים לביטוח ובהחלט יכולה לשמש כמענה במקרים של גניבת אופנוע, קטנוע, רייזר או טרקטורון. היתרון הגדול של מערכת איתור לקטנוע או לאופנוע הוא הקשר הישיר שלה עם בעל הכלי באמצעות אפליקצה ייעודית המותקנת במכשיר הנייד שלו. על ידי שימוש באפליקציה, יכול הרוכב לדעת היכן נמצא הכלי שלו בכל רגע, גם אם אין לו קשר עין איתו (למשל כלי שעומד בחניה בזמן שהרוכב נמצא בקומה 15 בתוך בניין משרדים). זה אולי לא תחליף לביטוח, אבל זה בהחלט יכול לגרום לנו לישון טוב יותר בלילה. בנוסף, מערכת האיתור לאופנוע שלנו מוכרת כמובן כמערכת מיגון על ידי כל חברות הביטוח, ומהווה כאמור מערך הגנה משלים לעריכת ביטוח מקיף ולהתקנת אזעקה לאופנוע.

לפרטים נוספים ותיאום התקנה לאופנוע שלכם, מוזמנים ליצור איתנו קשר כאן או בטלפון 03-6839129

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר למערכת של הזעקה האחרונה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן