אזעקה לאופנוע – האם היא פתרון טוב כנגד ניסינות גניבה?

לרבים מאיתנו יש קשר מיוחד עם הכלי שלהם, הרבה מעבר לכלי רכב רגיל. רכבים דו גלגליים הם כלי הרכב הכי נגנבים בישראל, וכדי שלא נתעורר בוקר אחד ונגלה שבמקום שבו השארנו את האופנוע שלנו אתמול בלילה, נמצא עכשיו רק הכיסוי שלו (ואם הגנב היה ממש נחמד הוא גם השאיר לנו את הקסדה), אנחנו מתקינים מערכות מיגון שונות כדי להרתיע את הגנבים או לפחות להוציא להם את הנשמה עד שיצליחו באמת להרים את הכלי לאיזשהו מקום.  

מערכות אלה תפקידן כאמור להרתיע את הגנבים שיודעים כי התעסקות עם כלי שעליו מותקנת מערכת מיגון היא פחות מומלצת, אבל גם לתת לנו התראה במקרה שהגנב לא התרשם מהמערכת וניסה בכל זאת לגנוב את האופנוע שלנו, למרות הסיכון. כך או כך, גם אם לא היינו רוצים למגן את האופנוע, היינו ככל הנראה חייבים לעשות זאת כתנאי של חברת הביטוח לבטח את הכלי.

מערכת איתור לאופנוע

עד כמה מסייעת אזעקה לאופנוע להרתיע באמת את הגנבים ולצמצם את הסיכון לגניבה?

נתחיל בעובדה שגניבות תמיד היו וככל הנראה תמיד יהיו. למגר את התופעה לחלוטין אנחנו לא יכולים, וגם לא מתיימרים לעשות זאת. אבל להקשות על מי שבא לשחק לנו בכלי בלי רשות? זה בהחלט מה שאנחנו רוצים לעשות, וזה גם מה שעושה אזעקה מומלצת לאופנוע. היא מודיעה לנו שמישהו מנסה להזיז את הכלי ממקומו ללא הסכמה כדי שנוכל להגיע מיד למקום ולבדוק.

כדי שאעזקה כזו תעבוד ביעילות, צריך לוודא לפני ההתקנה והרכישה, שמתקיימים כמה תנאים בסיסיים:

התראה “שקטה” בשלט של הרוכב – האמת שאזעקה רועשת כבר אינה חוקית היום גם ככה, אבל גם כאשר היתה חוקית, חוץ מלעשות רעש היא לא באמת סייעה במשהו. עדיף להתקין מערכת שמזהה את הניסיון להזיק לכלי ומודיעה על כך מיידית לבעל הכלי עצמו שלא תמיד נמצא בקשר עין או בטווח שמיעה עם הכלי שלו. אזעקה כזו למשל היא אזעקת ביפר, שהיא אחת המערכות החכמות הקיימות היום בשוק המיגון לרכב דו גלגלי.

גלאי זעזועים – אזעקה לאופנוע חייבת להכיל גלאי זעזועים שיודע לזהות ניסיונות הזזה או גרירה שלו. בכל מקרה שהכלי עובר טלטלה מסוימת, הגלאי מבין שמשהו אינו תקין ושולח מיד התראה לשלט של הרוכב. חשוב גם שתהיה לכם אפשרות לכוון את רגישות הגלאי כדי שלא כל רוח חזקה מידי תפעיל את האזעקה לאופנוע שלכם.

צריכת זרם נמוכה – לאזעקות הישנות או לאזעקות לאופנוע שמותקנות בצורה לא נכונה יש נטייה “לאכול” את המצבר שלכם. אזעקה עם צריכת זרם מינימלית (עד 4 מיליאמפר) ישאירו את המצבר שלכם תקין גם כאשר האופנוע עומד במשך כמה ימים ולא נעשה בו שימוש.

התקנה מקצועית – אל תנסו להתקין אזעקה לאופנוע או להעביר את הקיט האלקטרוני מכלי אחד לאחר בעצמכם, רק כי ראיתם איך הוא מותקן. אזעקה לאופנוע זה דבר שצריך להתאים לכלי הספציפי שלכם מבחינת התאמת הרכיבים, המיקום שלהם, החיבור למערכת החשמל ועוד. גשו למתקין מקצועי שידע לתת לכם גם אחריות על העבודה ושירות במקרה הצורך. שום דבר לא שווה מקרה שבו האזעקה שלכם לא תעבוד פתאום בזמן אמת בגלל טעות שעשיתם.

למרות כל זאת, כאמור שום דבר לא מבטיח ב-100% שאף אחד לא יתעסק לכם עם הכלי. אבל אזעקה לאופנוע בהחלט מהווה שכבה נוספת של הגנה ומצמצמת מעט את הסיכון שבהשארת הכלי שלכם מחוץ לטווח הראייה ותוכל לתת לכם לישון קצת יותר טוב בלילה.

מערכות האזעקה לאופנוע של הזעקה האחרונה הן המילה האחרונה בתחום המיגון לרכב דו גלגלי, ומותקנות על ידי מתקינים מורשים ומקצועיים בלבד. הצטרפו אלינו ותהנו ממערכת אזעקה מתקדמת ומודרנית המתאימה לכל סוגי הרכב הדו גלגלי ועומדת בכל דרישות חברות הביטוח.

לתיאום התקנה התקשרו ל 03-6839129, או השאירו פרטים כאן ונציגנו יחזור אליכם בהקדם עם כל המידע.