איך למנוע את גניבת האופנוע הבאה?

"מה אנחנו צריכים לעשות כדי שלא יגנבו לנו את האופנוע"?

את השאלה הזאת אנחנו שומעים כל יום, כמה פעמים ביום, מהלקוחות שלנו. לאור העובדה שרכב דו גלגלי פופולרי מאוד בקרב הגנבים, ובעצם כלי הרכב הכי נגנב בישראל, ולמרות שהגנבים מחבבים בעיקר קטנועים בנפח קטן יחסית, אי אפשר להאשים את מי שדואג, גם אם יש לו אופנוע שטח כבד.

רוב האופנועים נגנבים, כך אנחנו יודעים, למטרת פירוק וסחר בחלקי חילוף, לפעמים כחלק מ"הזמנה" שנעשתה על כלי מסוים או חלק ממנו. יש גם גנבים "יצירתיים" יותר שגונבים כלי כדי לדרוש עבורו כופר ויש גם מקרים של גניבות על ידי בני נוער שסתם מחפשים דרך להפיג את השעמום, וסיבוב על אופנוע גנוב נראה להם משום מה כמו דרך לגיטימית. כך או כך, גניבה היא גניבה, וזה אף פעם לא נעים לא למצוא את הכלי שלכם במקום שהשארתם אותו.

אז מה עושים נגד גניבה?

נתחיל בעובדה המצערת שגניבות תמיד היו וכנראה תמיד יהיו. אם הגנב מספיק נחוש בדעתו ומספיק ממוקד מטרה, הוא כנראה יצליח לסיים את "יום העבודה" שלו עם כלי גנוב. אבל, וזה לא מעט, יש ביכולתנו להקשות מאוד על עבודת הגנבים, להתיש אותם ולכל הפחות לגרום להם לאבד עניין בכלי שלנו, זאת על ידי מיגון הכלי באמצעים שונים, בהתאם לצורך ועל פי שיקול דעתנו.

מספר דרכים להגנה על רכב דו גלגלי:

הדבר הבסיסי ביותר הוא עיגון וקשירת הכלי באמצעות מנעול לאופנוע. בדרך כלל מדובר במנעול שרשרת או מנעול דיסק. קשירת האופנוע מצריכה התעסקות איתו בכל תחילת וסוף נסיעה, והמנעולים הקיימים היום בשוק נחשבים אמנם אמינים, אולם גנבים מתוחכמים יודעים גם להתגבר עליהם. יחד עם זאת, קשירת האופנוע עם מנעול טובה גם להתרעה משום שגנבים יעדיפו מראש להתעסק עם כלים שלא קשורים.

גם למיקום שבו אתם מחנים את הכלי יש משקל – תמיד עדיף להחנות את הכלי במקום סגור ומאובטח עד כמה שניתן: חצר בית, מחסן, מוסך וכו'. לפעמים אפילו כיסוי יכול לעבוד ולגרום לגנב הפוטנציאלי לעבור הלאה.

אולם, כדי למגן את הכלי באמת אנחנו זקוקים למערכות מעט מתקדמות יותר. למשל מערכת מיגון ואיתור לאופנוע – רכיב אלקטרוני מבוסס GPS המותקן על הכלי ומשדר את מיקומו 24/7 לאפליקציה במכשיר הנייד של בעל הכלי וגם למוקד מבצעי מאויש סביב השעון. המוקדנים יודעים לזהות פעילות חריגה שמתבצעת בסביבת ועל הכלי, ולהתריע על כך מיד גם לבעלים וגם לכוחות הביטחון הרלוונטיים או לצוות סיירים ייעודי כדי שיוזנק מיד לנסות ולהשיב את הכלי לבעליו. במקרים רבים מערכת איתור לאופנוע מוכחת כיעילה ומשיגה את מטרתה – החזרת האופנוע לחיק הבעלים המאושר.

אז במה לבחור?

מיגון לאופנועים כמובן אינו מורכב רק משכבה אחת, משום שמנעול או אזעקה בלבד קלים יותר לנטרול ואינם יכולים להוות הגנה אמיתית מפני גניבות. אולם, יחד עם זאת, מערכת מיגון ואיתור איכותית לאופנוע מגנה בצורה טובה ושלמה יותר על הכלי, ובמקרים רבים מייתרת את אמצעי המיגון אחרים. באמצעות מערכת מיגון ואיתור ניתן לדעת בכל רגע היכן נמצא האופנוע. לכן, למרות שלעשות לגנב חיים קשים עם קשירת האופנוע זה הבסיס, אתם צריכים להיות מוכנים לכך שגם לגנבים יש אורך רוח וסבלנות לפרוץ את המנעול ולהיות מוכנים גם לאפשרות שהוא יצליח במשימתו. כיוון שכך, מומלץ בהחלט למגן את הכלי במערכת מיגון ואיתור מתקדמת שתדע לתת פתרון גם ל"אחרי" ולא רק ל"לפני".

אל תשאירו את הכלי שלכם לבד – התקשרו עוד היום לקבלת הצעת מחיר להתקנת מערכת מיגון לכלי שלכם: אופנוע, קטנוע, רייזר, טרקטורון, קלנועית או קרוואן.

לקבלת הצעת מחיר ותיאום התקנה צרו איתנו קשר כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם, או צרו קשר טלפוני במספר 03-6839129

תוכן עניינים

שאלות ותשובות.

מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מתאימות לכל סוגי הרכב הדו גלגלי – קטנועים, אופנועי כביש ואופנועי שטח. כמו כן המערכות שלנו מותאמות גם עבור כלי השטח והפנאי – טרקטורונים, רייזרים, רכבי עבודה ותפעול, קלנועיות, נגררים וקרוואנים.

מידע נרחב על כל מערכות המיגון והאיתור שלנו קיים באתר. להתאמת המערכת הנכונה לכלי שלכם ולתיאום התקנה, צרו קשר עם המוקד שלנו: 03-6839129 או השאירו פרטים כאן.

ההבדל בין המערכות השונות של הזעקה האחרונה הינו בסוג השרות בו מעוניין הלקוח ובסוג הכלי עליו מותקנת המערכת. המערכות מותאמות באופן מיטבי לכלי הרכב עליהם הן מותקנות.

מערכת המיגון והאיתור אינה מחליפה את הביטוח המקיף. חברות הביטוח דורשות להתקין מערכת מיגון ואיתור כתנאי לרכישת ביטוח מקיף. תפקידה של המערכת לשדר למוקד בכל זיהוי ניסיון גניבה ולאפשר לבעל הכלי לקבל אינדיקציות לגבי סטטוס הכלי בכל זמן נתון, באמצעות אפליקציה ייעודית.

כל מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מחוברות למוקד מבצעי מאויש 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. המוקד מאויש במוקדנים והשטח מאויש בסיירים ממונעים, בפריסה ארצית, הנמצאים בכוננות מתמדת לטובת מניעת גניבות כלים והשבתם לבעליהם החוקיים במהירות האפשרית.

כל מערכות המיגון והאיתור מבית הזעקה האחרונה מתאימות לדרישות כל חברות הביטוח. קיים מידע נרחב בגין כל מערכת ומערכת באתר. לקבלת פרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר בטלפון 03-6839129, או השאירו פרטים כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם.

אפליקציית הזעקה האחרונה הינה אפליקציה ייעודית המאפשרת ללקוח לקבל את המידע החיוני ביותר עבורו והוא: מיקום הכלי בזמן אמת, חיווי האם המערכת דרוכה, האם המנוע מופעל או כבוי ומהו מתח המצבר. כמו כן במידה ומתבצע ניסיון גניבה או הזזה של הכלי, המערכת משדרת התראה לבעל הכלי באמצעות האפליקציה, במקביל לשידור ההתראה למוקד המבצעי.

כאשר מערכת המיגון והאיתור המותקנת על גבי הכלי מזהה ניסיון גניבה, היא משדרת למוקד על אירוע חריג ובמקביל משדרת התראה באמצעות האפליקציה לבעל הכלי. המוקד יוצר קשר מיידי עם בעל הכלי על מנת לבדוק  סטטוס. במידה ואכן מדובר בניסיון גניבה, המוקד יפעיל את צוות סיירי השטח ו/או את כוחות הביטחון הרלוונטיים לטובת השבת הכלי.

המחיר נקבע על פי דרישות הלקוח בהתאמה לכלי עליו המערכת תותקן. לפרטים נוספים, התאמת השירות ולתיאום התקנה, יש ליצור קשר עם המוקד בטלפון 03-6839129 או להשאיר פרטים כאן ונציג מטעמנו יחזור בהקדם. 

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
דילוג לתוכן