ביטוח מקיף או מערכת איתור לאופנוע?

אם יש לכם אופנוע או קטנוע אתם ודאי מודעים לכך שמחירי פוליסות הביטוח המקיף הולכים ועולים משנה לשנה, והם באופן יחסי גבוהים יותר כמעט מכל פוליסת ביטוח לכלי רכב אחרים. ביטוח מקיף לאופנוע הוא עסק יקר, בעיקר בגלל הסיכון הגבוה יותר של כלי רכב דו גלגלי להיות מעורבים בתאונות דרכים, והעובדה שהם מובילים את סטטיסטיקת גניבות הרכבים בישראל כבר מספר שנים. חברות הביטוח מצידן מנסות לצמצם ככל הניתן את הסיכונים ומעלות את המחירים. ואם הייתם צריכים במהלך השנה האחרונה לתבוע את הביטוח כדי לקבל פיצוי על כלי שנגנב או עבר תאונה קשה, הפרמיה שתשלמו בשנה הבאה צפויה לעלות אף יותר ולהכביד עוד יותר על הכיס שלכם. 

משום שבניגוד לביטוח חובה, אין הכרח לערוך ביטוח מקיף לאופנוע שלכם, רוכבים רבים מוותרים על התענוג, בעיקר בגלל המחיר הגבוה, ומחפשים פתרונות אחרים למיגון הכלי שלהם, שיהיו לא פחות מוצלחים מצד אחד, ולא ישאירו להם חור בכיס מצד שני. אחד הפתרונות האלה הוא מערכת איתור לאופנוע. זוהי מערכת המותקנת על כלי רכב דו גלגלי ויודעת לאתר את מיקום הכלי בכל רגע נתון. בעל הכלי מתקין אפליקציה במכשיר הנייד שמשדרת לו את המיקום, וכך הוא יכול להתעדכן בזמן אמת במקרה של ניסיון גרירה או גניבה של הכלי.

אחד היתרונות הגדולים של מערכת איתור לאופנוע היא האפשרות לחיבור למוקד מבצעי, שגם הוא מקבל את מיקום האופנוע 24/7, ובנוסף מקבל התראה במקרה של ניתוק מצבר, שברוב המקרים משמעותו ניסיון להתעסק עם הכלי במטרה לגנוב אותו. כאשר המערכת מחוברת למוקד, המוקדנים יודעים ליצור קשר עם הלקוח בכל מקרה כזה וליידע אותו מידית כדי להבין אם אכן התרחש ניסיון גניבה, ואם אכן התרחש, מוזנק מיד צוות סיירים למרדף אחרי הכלי במטרה להשיבו. זה יתרון גדול, מפני שזהו שירות שחברות הביטוח לא מספקות, בעיקר כי הוא לא משתלם להן.

ביטוח מקיף לאופנוע

האם מערכת איתור לאופנוע מהווה תחליף הולם לביטוח מקיף לאופנוע?

מערכת איתור לאופנוע מהווה שכבה נוספת של מיגון, בנוסף למנעול לאופנוע שנמצא בשימוש אצל חלק גדול מהרוכבים, ויכולה לתת מענה מצוין במקרה של ניסיון גניבה. מערכת כזו יכולה להיות מותקנת על כל סוג של רכב דו גלגלי, על טרקטורונים, רייזרים, וגם על כלים שחברות הביטוח מסרבות לבטח בביטוח מקיף. גם הקשר הישיר של המוקד עם בעל הכלי הוא לא משהו שתקבלו בשום חברת ביטוח, וכמובן שהפערים הגדולים במחיר שתשלמו על מערכת איתור לעומת ביטוח מקיף מהווים גם הם שיקול משמעותי.

אז אמנם נכון שביטוח מקיף לאופנוע מכסה טווח רחב יותר של נזקים שיכולים להיגרם, ומבטיח פיצוי מוסכם מראש כנגד כל גניבה או נזק שנגרם לכלי, אבל בשורה התחתונה מדובר בשני מוצרים נפרדים. משום כך, עריכת ביטוח מקיף לאופנוע אינה מהווה תחליף להתקנה של מערכת איתור לאופנוע – וההיפך. ביטוח מקיף הוא מנגנון פיצוי במקרה של נזק או גניבה, ומערכת איתור לאופנוע למעשה מגדילה משמעותית את הסיכוי שבכלל לא תצטרכו להפעיל את הביטוח המקיף, כי הכלי שלכם עשוי לחזור אליכם עוד לפני שהגנב הגיע איתו למקום המסתור שלו. לכן, התקנה של מערכת איתור לאופנוע מומלצת ללא קשר אם לכלי שלכם יש ביטוח מקיף או לא – היא מהווה כיסוי נוסף, ומצמצמת עוד יותר את האפשרות שתתעוררו בוקר אחד ותגלו שהכלי האהוב שלכם עשה דרכו לידיים הלא נכונות.

 

מערכת איתור לאופנוע מבית הזעקה האחרונה

מערכות האיתור שלנו הן המתקדמות ביותר בשוק המיגון לרכב דו גלגלי, ומהוות מענה מהיר ויעיל בכל מקרה של ניסיון גניבה של הכלי שלכם. יעידו על כך מאות לקוחות מרוצים שהכלי שלהם הושב אליהם מניסיון גניבה לאחר פעולה מוצלחת של צוות המוקד המבצעי, לפעמים תוך פחות מיממה אחת.

הצטרפו לאלפי רוכבים שנהנים מראש שקט וישנים טוב יותר בלילה בזכות המערכות של הזעקה האחרונה.

לקבלת הצעת מחיר להתקנת מערכת איתור לאופנוע וקבלת פרטים נוספים השאירו פרטיכם כאן ונחזור אליכם בהקדם, או חייגו: 03-6839129.