ביטוח מקיף לאופנוע – חובה או מותרות?

שוב הזמן הזה בשנה שבמייל מגיעה תזכורת מחברת הביטוח, או מהסוכן, על כך שצריך לחדש את המקיף של האופנוע ושוב הלב כואב על הסכום הגבוה שצריך להיפרד ממנו כדי לבטח את הכלי שלכם. נכון שביטוח מקיף לאופנוע הוא כמעט בגדר חובה משום שאופנוע, ורכב דו גלגלי בכלל, הוא כלי רכב פופולרי מאוד בקרב הגנבים ונכון גם שבכל הקשור לביטוח עדיף לשלם בכל שנה ולא להשתמש אף פעם, ועדיין אי אפשר שלא לתהות עד כמה הביטוח המקיף באמת יעיל ונדרש לנו כחלק ממערך המיגון לאופנועים.

רכב דו גלגלי חביב במיוחד על הגנבים וצועד בראש טבלת הרכבים הנגנבים ביותר בישראל כבר כמה שנים, ובביטוח כמו בביטוח – אנחנו חורקים שיניים ומשלמים בכל שנה בתקווה שלא נצטרך להשתמש בו. אז האם באמת צריך להתייחס אליו כחלק ממערך כזה או שפשוט צריך לשלם ולשתוק? אולי בכלל כדאי לוותר עליו? ואם יש לי מערכת איתור לאופנוע עדיין צריך מקיף? שאלות טובות. בדיוק בגלל השאלות האלה שגורמות לנו לחשוש, ועליהן בונות חברות הביטוח, כדאי מאוד לבדוק האם ביטוח מקיף לאופנוע הוא באמת מה שאנחנו צריכים.

הזעקה האחרונה

השיקול העיקרי בהחלטה אם לערוך או לא לערוך ביטוח מקיף לאופנוע שלנו הוא כמובן המחיר. הרי ביטוח כולנו רוצים, השאלה היא כמה אנחנו מוכנים לשלם עבורו. מחירי הביטוח המקיף מרקיעים שחקים מכל מיני סיבות – אם בגלל תקינה שחלה על הביטוח לרכב פרטי ולא חלה על דו גלגלי, ואם בגלל פרמטרים נוספים המשפיעים על המחיר באופן דרמטי כמו גיל וניסיון הרוכב, היסטוריית הרכיבה שלו, דגם ונפח האופנוע, מידת הסיכון שבעריכת הביטוח וכדומה. מכאן, שגם אם החלטנו כן לערוך ביטוח, חשוב לעשות סקר שוק מקיף ולבדוק גם את המחירים וגם מה אנחנו מקבלים תמורתם.

אבל מעבר לעניין המחיר, חשוב לבחון גם את האלטרנטיבות, ומה הן כוללות. מערכת איתור לאופנוע למשל, היא מערכת המותקנת על הכלי שלכם בצורה סמויה מן העין ויודעת לאתר את מיקומו בכל רגע נתון. השימוש במערכת איתור לאופנוע חיוני במקרים של ניסיון גניבה או גרירה שלו למקום אחר, ואז המערכת יודעת מיד לשלוח התראה לרוכב דרך אפליקציה המותקנת על הטלפון הנייד שלו, ומתקבלת התראה במוקד המבצעי על מנת שהמוקדנים יוכלו לדווח לסיירי השטח וגם לכוחות הביטחון במקרה הצורך. כל אלה משלבים כוחות במטרה להשיב את האופנוע שלכם מהר ככל הניתן, על בסיס המיקום המשודר ממערכת האיתור. המערכת גם לומדת עם הזמן את הרגלי הנסיעה שלכם, כך שגם נסיעה במיקום לא מוכר או בשעות לא רגילות מדליקה נורה אדומה במוקד ותגרור אחריה יצירת קשר לבירורים.

אף חברת ביטוח בעולם לא תספק לכם שירות כזה כאשר אתם רוכשים ביטוח מקיף לאופנוע שלכם. חברות הביטוח עובדת בשיטה שונה, בה אתם משלמים עבור הסיכון שהחברה לוקחת כשהיא מבטחת את האופנוע, ובמקרה של גניבה, נזק או תאונה מובטח לכם פיצוי על פי תנאי הפוליסה. לאף חברת ביטוח לא משתלם להחזיק סיירים ומוקדנים כדי לרדוף אחרי הגנבים. את העבודה הזו הם משאירים למשטרה.

 

אז צריך לעשות ביטוח מקיף לאופנוע או לא?

למנוע לגמרי גניבות של אופנועים כנראה שלא נוכל לעולם. כיוון שכך, כל דבר שעלול להקשות על הגנבים הוא מבורך ומקטין את הסיכון שתישארו בוקר אחד בלי הכלי האהוב עליכם. לכן, אפשר לומר שביטוח מקיף לאופנוע הוא בהחלט דבר שמומלץ לעשות, אולם שום ביטוח לא יחזיר לכם את הכלי המקורי שלכם לאחר שנגנב. השאלה היא מה חשוב לכם יותר – פיצוי בשיעור הקרוב לשווי הכלי במקרה שייגנב, או ניסיון השבה שלו ומוקד שעומד מאחוריך ויודע ליצור איתך קשר בכל מקרה חריג המזוהה ליד ובסביבת האופנוע?

אם אתם רוצים שקט נפשי, מערכת אמינה, וחשוב לכם להילחם על האופנוע שלכם גם כשמישהו מנסה לגנוב אותו – התשובה כנראה ברורה. התקנה של מערכת איתור לאופנוע תענה לכם על הצורך הזה, ללא קשר לאם יש לכם ביטוח מקיף לאופנוע או לא.

התקדמו למערכת איתור מתקדמת לאופנוע מבית הזעקה האחרונה – מענה מהיר ויעיל במקרה של ניסיונות גניבה, מוקד מבצעי מאוייש 24/7 ועבודה בשיתוף פעולה מלא עם כוחות הביטחון וההצלה. עשרות אלפי לקוחות מרוצים כבר ישנים טוב יותר בלילה לאחר שראו את יעילותה של המערכת וקיבלו את הכלי שלהם בחזרה לאחר ניסיון גניבה.

לפרטים נוספים והצעת מחיר אטרקטיבית למערכת איתור לאופנוע, חייגו: 03-6839129 או השאירו פרטיכם כאן ונחזור אליכם בהקדם.

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר למערכת של הזעקה האחרונה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן