ביטוח מקיף לאופנוע – חובה או מותרות?

שוב הזמן הזה בשנה שבמייל מגיעה תזכורת מחברת הביטוח, או מהסוכן, על כך שצריך לחדש את המקיף של האופנוע ושוב הלב כואב על הסכום הגבוה שצריך להיפרד ממנו כדי לבטח את הכלי שלכם. נכון שביטוח מקיף לאופנוע הוא כמעט בגדר חובה משום שאופנוע, ורכב דו גלגלי בכלל, הוא כלי רכב פופולרי מאוד בקרב הגנבים, ונכון גם שבכל הקשור לביטוח עדיף לשלם בכל שנה ולא להשתמש אף פעם, ועדיין אי אפשר שלא לתהות עד כמה הביטוח המקיף באמת יעיל ונדרש לנו כחלק ממערך המיגון לאופנועים.

רכב דו גלגלי חביב במיוחד על הגנבים וצועד בראש טבלת הרכבים הנגנבים ביותר בישראל כבר כמה שנים, ובביטוח כמו בביטוח – אנחנו חורקים שיניים ומשלמים בכל שנה בתקווה שלא נצטרך להשתמש בו. אז האם באמת צריך להתייחס אליו כחלק ממערך כזה או שפשוט צריך לשלם ולשתוק? אולי בכלל כדאי לוותר עליו? ואם יש לי מערכת מיגון ואיתור לאופנוע עדיין צריך מקיף? שאלות טובות. בדיוק בגלל השאלות האלה שגורמות לנו לחשוש, ועליהן בונות חברות הביטוח, כדאי מאוד לבדוק האם ביטוח מקיף לאופנוע הוא באמת מה שאנחנו צריכים.

ביטוח מקיף לאופנוע – עלות מול תועלת

השיקול העיקרי בהחלטה אם לערוך או לא לערוך ביטוח מקיף לאופנוע שלנו הוא כמובן המחיר. הרי ביטוח כולנו רוצים, השאלה היא כמה אנחנו מוכנים לשלם עבורו. מחירי הביטוח המקיף מרקיעים שחקים מכל מיני סיבות – אם בגלל תקינה שחלה על הביטוח לרכב פרטי ולא חלה על דו גלגלי, ואם בגלל פרמטרים נוספים המשפיעים על המחיר באופן דרמטי כמו גיל וניסיון הרוכב, היסטוריית הרכיבה שלו, דגם ונפח האופנוע, מידת הסיכון שבעריכת הביטוח וכדומה. מכאן, שגם אם החלטנו כן לערוך ביטוח, חשוב לעשות סקר שוק מקיף ולבדוק גם את המחירים וגם מה אנחנו מקבלים תמורתם.

אבל מעבר לעניין המחיר, חשוב לבחון גם את האלטרנטיבות, ומה הן כוללות. למשל – מערכת מיגון איתור לאופנוע. זוהי מערכת המותקנת על הכלי שלכם בצורה סמויה מן העין ויודעת לאתר את מיקומו בכל רגע נתון. השימוש במערכת מיגון ואיתור לאופנוע חיוני במקרים של ניסיון גניבה או גרירה שלו למקום אחר, ואז המערכת יודעת מיד לשלוח התראה לרוכב דרך אפליקציה המותקנת על הטלפון הנייד שלו, ומתקבלת התראה במוקד המבצעי על מנת שהמוקדנים יוכלו לדווח לסיירי השטח וגם לכוחות הביטחון במקרה הצורך. המוקדנים כמובן מאיישים את המוקד 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

כל אלה משלבים כוחות במטרה להשיב את האופנוע שלכם מהר ככל הניתן, על בסיס המיקום המשודר ממערכת המיגון והאיתור. המערכת גם לומדת עם הזמן את הרגלי הנסיעה שלכם, כך שגם נסיעה במיקום לא מוכר או בשעות לא רגילות מדליקה נורה אדומה במוקד ותגרור אחריה יצירת קשר לבירורים.

אף חברת ביטוח בעולם לא תספק לכם שירות כזה כאשר אתם רוכשים ביטוח מקיף לאופנוע שלכם. חברות הביטוח עובדת בשיטה שונה, בה אתם משלמים עבור הסיכון שהחברה לוקחת כשהיא מבטחת את האופנוע, ובמקרה של גניבה, נזק או תאונה מובטח לכם פיצוי על פי תנאי הפוליסה. לאף חברת ביטוח לא משתלם להחזיק סיירים ומוקדנים כדי לרדוף אחרי הגנבים. את העבודה הזו הם משאירים למשטרה.

 

אז לעשות ביטוח מקיף לאופנוע או לא?

למנוע לגמרי גניבות של אופנועים כנראה שלא נוכל לעולם. לכן, אפשר לומר שביטוח מקיף לאופנוע הוא בהחלט דבר שמומלץ לעשות, אולם שום ביטוח לא יחזיר לכם את הכלי המקורי שלכם לאחר שנגנב. השאלה היא מה חשוב לכם יותר – פיצוי בשיעור הקרוב לשווי הכלי במקרה שייגנב, או ניסיון השבה שבאחוזים גבוהים עשוי להצליח? 

אם אתם רוצים שקט נפשי, מערכת אמינה, וחשוב לכם להחזיר את האופנוע שלכם גם כשמישהו מנסה לגנוב אותו (או לפחות לנסות) – התשובה כנראה ברורה. התקנה של מערכת מיגון ואיתור לאופנוע תענה לכם על הצורך הזה, ללא קשר לאם יש לכם ביטוח מקיף לאופנוע או לא.

עשרות אלפי לקוחות מרוצים כבר ישנים טוב יותר בלילה לאחר שראו את יעילותן של מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה, וקיבלו את הכלי שלהם בחזרה לאחר ניסיון גניבה.

לקבלת הצעת מחיר ותיאום התקנה צרו איתנו קשר כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם, או צרו קשר טלפוני במספר 03-6839129

תוכן עניינים

שאלות ותשובות.

מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מתאימות לכל סוגי הרכב הדו גלגלי – קטנועים, אופנועי כביש ואופנועי שטח. כמו כן המערכות שלנו מותאמות גם עבור כלי השטח והפנאי – טרקטורונים, רייזרים, רכבי עבודה ותפעול, קלנועיות, נגררים וקרוואנים.

מידע נרחב על כל מערכות המיגון והאיתור שלנו קיים באתר. להתאמת המערכת הנכונה לכלי שלכם ולתיאום התקנה, צרו קשר עם המוקד שלנו: 03-6839129 או השאירו פרטים כאן.

ההבדל בין המערכות השונות של הזעקה האחרונה הינו בסוג השרות בו מעוניין הלקוח ובסוג הכלי עליו מותקנת המערכת. המערכות מותאמות באופן מיטבי לכלי הרכב עליהם הן מותקנות.

מערכת המיגון והאיתור אינה מחליפה את הביטוח המקיף. חברות הביטוח דורשות להתקין מערכת מיגון ואיתור כתנאי לרכישת ביטוח מקיף. תפקידה של המערכת לשדר למוקד בכל זיהוי ניסיון גניבה ולאפשר לבעל הכלי לקבל אינדיקציות לגבי סטטוס הכלי בכל זמן נתון, באמצעות אפליקציה ייעודית.

כל מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מחוברות למוקד מבצעי מאויש 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. המוקד מאויש במוקדנים והשטח מאויש בסיירים ממונעים, בפריסה ארצית, הנמצאים בכוננות מתמדת לטובת מניעת גניבות כלים והשבתם לבעליהם החוקיים במהירות האפשרית.

כל מערכות המיגון והאיתור מבית הזעקה האחרונה מתאימות לדרישות כל חברות הביטוח. קיים מידע נרחב בגין כל מערכת ומערכת באתר. לקבלת פרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר בטלפון 03-6839129, או השאירו פרטים כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם.

אפליקציית הזעקה האחרונה הינה אפליקציה ייעודית המאפשרת ללקוח לקבל את המידע החיוני ביותר עבורו והוא: מיקום הכלי בזמן אמת, חיווי האם המערכת דרוכה, האם המנוע מופעל או כבוי ומהו מתח המצבר. כמו כן במידה ומתבצע ניסיון גניבה או הזזה של הכלי, המערכת משדרת התראה לבעל הכלי באמצעות האפליקציה, במקביל לשידור ההתראה למוקד המבצעי.

כאשר מערכת המיגון והאיתור המותקנת על גבי הכלי מזהה ניסיון גניבה, היא משדרת למוקד על אירוע חריג ובמקביל משדרת התראה באמצעות האפליקציה לבעל הכלי. המוקד יוצר קשר מיידי עם בעל הכלי על מנת לבדוק  סטטוס. במידה ואכן מדובר בניסיון גניבה, המוקד יפעיל את צוות סיירי השטח ו/או את כוחות הביטחון הרלוונטיים לטובת השבת הכלי.

המחיר נקבע על פי דרישות הלקוח בהתאמה לכלי עליו המערכת תותקן. לפרטים נוספים, התאמת השירות ולתיאום התקנה, יש ליצור קשר עם המוקד בטלפון 03-6839129 או להשאיר פרטים כאן ונציג מטעמנו יחזור בהקדם. 

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
דילוג לתוכן