גלאי תאונה

משום גודש התנועה ההולך ותופח משנה לשנה והצפיפות, בעיקר במרכזי הערים הגדולות, שבאה לידי ביטוי בפקקים ארוכים ומייגעים, בעיות חניה ומהירות נסיעה איטית במיוחד, קטנועים ואופנועים מהווים פתרון מצוין לנסיעות בתוך העיר למרחקים קצרים. בנוסף, קטנועים ואופנועים “קלים” משמשים כרכב עבודה במקצועות רבים – פיקוח עירוני, שליחויות ואפילו בעלי מקצוע שמספקים שירותים בבית הלקוח ולא נדרשים לשאת עמם ציוד מורכב.

גלאי תאונה לאופנוע

רכיבה על רכב דו גלגלי מאפשרת נסיעה חלקה ללא עמידה בפקקים, צריכת דלק נמוכה שמשמעותה חיסכון משמעותי בהוצאות ומציאת חניה בקלות יחסית משום הנפח הקטן של הכלי. אולם, כלי רכב דו גלגלי מהווים לצערנו נתח נכבד מסטטיסטיקת תאונות הדרכים בישראל. הנתונים מספרים כי מספר הנפגעים מתאונות אופנוע מאמיר משנה לשנה והרוכבים מעורבים ביותר תאונות דרכים.

משום המבנה של רכב דו גלגלי והעובדה כי הרוכב יושב עליו חשוף לגמרי, הסיכון הקיים בתאונה עם רכב דו גלגלי הוא גדול הרבה יותר מאשר תאונה עם רכב פרטי. באופנועים וקטנועים אין חגורות בטיחות או כל מתקן אחר שיכול למנוע מהרוכב לעוף מהכלי, ודי בחוסר תשומת לב של נהג אחר בכביש לפחות משניה אחת, על מנת לפגוע ברוכב אופנוע, זהיר ככל שיהיה, ולגרום נזק שעלול להיות בלתי הפיך.

מעבר לנהיגה זהירה כמובן, לרוכבי אופנוע אין הרבה אמצעים טכניים להתרעה מפני תאונה. בעוד שברכב פרטי יש אפשרויות שונות של מדידת מרחק מהסביבה והתרעות לנהג במקרה של חריגה מהתנהגות מסוימת, רוכבי הדו גלגלי נאלצים לסמוך בעיקר על עצמם ועל הנהגים האחרים בכביש. אמצעי שכן קיים לטובת הרוכבים הוא גלאי תאונה. זהו גלאי שיודע לזהות תאונה של האופנוע ולשדר את הנתון הזה למוקד מאוייש על מנת ליצור קשר עם הרוכב כדי לבדוק אם אכן מדובר בתאונה.

קיימים מצבים רבים בהם הרוכב נוהג לבדו בכביש ריק בשעות מאוחרות, וכך במקרה של תאונה חלילה אם הרוכב אינו יכול לתפקד ולדווח עליה בעצמו הוא למעשה נשאר בודד בכביש ללא שום אפשרות להזעיק עזרה. משום נפחו הקטן של הכלי, סביר שבמקרים רבים גם אם התאונה התרחשה בשולי כביש ראשי או בקרבתו, איש גם לא יבחין בכך תוך כדי נהיגה.

על מנת למנוע סיכון כזה ולהגביר את בטיחות הרוכבים, אנו מציעים גלאי תאונה חדשני שיודע לזהות תנועות חזקות וחריגות של הכלי שלכם ולסווג אותן כתאונת דרכים. הגלאי המותקן על האופנוע משדר למוקד המבצעי שלנו על החריגה והמוקד יוצר קשר עם הרוכב באופן מידי על מנת לוודא האם אכן מדובר בתאונה, ואם כן, האם הוא זקוק לסיוע או לחילוץ. הגלאי יודע לשדר גם את מיקומו של הכלי בכל רגע, ולכן במקרה שהמוקד אינו מצליח ליצור קשר עם הרוכב, מכל סיבה שהיא, נשלח אמבולנס למיקום התאונה כפי שמופיע במוקד המבצעי, על מנת להעניק עזרה ראשונה לרוכב ולפנותו במקרה הצורך לטיפול רפואי.

גלאי התאונה הוא רכיב אלקטרוני קטן אשר מציל חיים, פשוטו כמשמעו. בהשקעה מינורית, ודאי ביחס לתמורה, תוכלו להיות שקטים ובטוחים שלא תישארו מאחור גם במקרה של תאונה חלילה במקום שכוח אל, ללא נפש חיה מסביב. הגלאי מהווה מערכת נוספת ומשלימה למערכות האזעקה ומערכות האיתור המתקדמות של הזעקה האחרונה, ומשמש כנדבך נוסף בשכבות ההגנה שאנו מציעים לרוכבי הדו גלגלי על מנת לשמור על בטיחותם ועל האפשרות לרכוב בביטחה ובשקט נפשי.

לפרטים נוספים אודות גלאי תאונה, צרו איתנו קשר כאן או בטלפון 03-6839129.

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר למערכת של הזעקה האחרונה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן