גלאי תאונה

עקב גודש התנועה ההולך ותופח משנה לשנה, והצפיפות במרכזי הערים הגדולות, שבאה לידי ביטוי בפקקים ארוכים ומייגעים, בעיות חניה ומהירות נסיעה איטית במיוחד, קטנועים ואופנועים מהווים פתרון מצוין לנסיעות בתוך העיר למרחקים קצרים. בנוסף, קטנועים ואופנועים "קלים" משמשים כרכב עבודה במקצועות רבים – פיקוח עירוני, שליחויות ואפילו בעלי מקצוע שמספקים שירותים בבית הלקוח ולא נדרשים לשאת עמם ציוד מורכב.

רכיבה על רכב דו גלגלי מאפשרת נסיעה חלקה ללא עמידה בפקקים, צריכת דלק נמוכה שמשמעותה חיסכון משמעותי בהוצאות ומציאת חניה בקלות יחסית משום הנפח הקטן של הכלי. אולם, כלי רכב דו גלגלי מהווים לצערנו גם נתח נכבד מסטטיסטיקת תאונות הדרכים בישראל. הנתונים מספרים כי מספר הנפגעים מתאונות אופנוע מאמיר משנה לשנה והרוכבים מעורבים ביותר תאונות דרכים.

מה אפשר לעשות?

משום המבנה של רכב דו גלגלי והעובדה כי הרוכב יושב עליו חשוף לגמרי, הסיכון הקיים בתאונה עם רכב דו גלגלי הוא גדול הרבה יותר מאשר תאונה עם רכב פרטי. באופנועים וקטנועים אין חגורות בטיחות או כל מתקן אחר שיכול למנוע מהרוכב לעוף מהכלי, ודי בחוסר תשומת לב של נהג אחר בכביש לפחות משניה אחת, על מנת לפגוע ברוכב אופנוע, זהיר ככל שיהיה, ולגרום נזק שעלול להיות בלתי הפיך.

מעבר לנהיגה זהירה כמובן, לרוכבי אופנוע יש פחות אמצעים טכניים להתרעה מפני תאונה. בעוד שברכב פרטי יש אפשרויות שונות של מדידת מרחק מהסביבה והתרעות לנהג במקרה של חריגה מהתנהגות מסוימת, רוכבי הדו גלגלי נאלצים לסמוך בעיקר על עצמם ועל הנהגים האחרים בכביש. אמצעי שכן קיים לטובת הרוכבים הוא גלאי תאונה. זהו גלאי שיודע לזהות תאונה של האופנוע ולשדר את הנתון הזה למוקד מאוייש על מנת ליצור קשר עם הרוכב כדי לבדוק אם אכן מדובר בתאונה.

מה זה גלאי תאונה?

קיימים מצבים רבים בהם הרוכב נוהג לבדו בכביש ריק בשעות מאוחרות, וכך במקרה של תאונה חלילה אם הרוכב אינו יכול לתפקד ולדווח עליה בעצמו הוא למעשה נשאר בודד בכביש ללא שום אפשרות להזעיק עזרה. משום נפחו הקטן של הכלי, סביר שבמקרים רבים גם אם התאונה התרחשה בשולי כביש ראשי או בקרבתו, איש גם לא יבחין בכך תוך כדי נהיגה.

על מנת למנוע סיכון כזה ולהגביר את בטיחות הרוכבים, אנו מציעים גלאי תאונה חדשני שיודע לזהות תנועות חזקות וחריגות של הכלי שלכם ולסווג אותן כתאונת דרכים. הגלאי המותקן על האופנוע משדר למוקד המבצעי שלנו, שמאויש 24/7, על החריגה והמוקד יוצר קשר עם הרוכב באופן מידי על מנת לוודא האם אכן מדובר בתאונה, ואם כן, האם הוא זקוק לסיוע או לחילוץ.

הגלאי יודע לשדר גם את מיקומו של הכלי בכל רגע, ולכן במקרה שהמוקד אינו מצליח ליצור קשר עם הרוכב, מכל סיבה שהיא, נשלח אמבולנס למיקום התאונה כפי שמופיע במוקד המבצעי, על מנת להעניק עזרה ראשונה לרוכב ולפנותו במקרה הצורך לטיפול רפואי.

גלאי התאונה הוא רכיב אלקטרוני קטן אשר מציל חיים, פשוטו כמשמעו. בהשקעה מינורית, ודאי ביחס לתמורה, תוכלו להיות שקטים ובטוחים שלא תישארו מאחור גם במקרה של תאונה חלילה במקום שכוח אל, ללא נפש חיה מסביב. הגלאי מהווה מערכת נוספת ומשלימה למערכות המיגון והאיתור המתקדמות של הזעקה האחרונה, ומשמש כנדבך נוסף בשכבות ההגנה שאנו מציעים לרוכבי הדו גלגלי על מנת לשמור על בטיחותם ועל האפשרות לרכוב בביטחה ובשקט נפשי.

לקבלת הצעת מחיר ותיאום התקנה צרו איתנו קשר כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם, או צרו קשר טלפוני במספר 03-6839129

תוכן עניינים

שאלות ותשובות.

מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מתאימות לכל סוגי הרכב הדו גלגלי – קטנועים, אופנועי כביש ואופנועי שטח. כמו כן המערכות שלנו מותאמות גם עבור כלי השטח והפנאי – טרקטורונים, רייזרים, רכבי עבודה ותפעול, קלנועיות, נגררים וקרוואנים.

מידע נרחב על כל מערכות המיגון והאיתור שלנו קיים באתר. להתאמת המערכת הנכונה לכלי שלכם ולתיאום התקנה, צרו קשר עם המוקד שלנו: 03-6839129 או השאירו פרטים כאן.

ההבדל בין המערכות השונות של הזעקה האחרונה הינו בסוג השרות בו מעוניין הלקוח ובסוג הכלי עליו מותקנת המערכת. המערכות מותאמות באופן מיטבי לכלי הרכב עליהם הן מותקנות.

מערכת המיגון והאיתור אינה מחליפה את הביטוח המקיף. חברות הביטוח דורשות להתקין מערכת מיגון ואיתור כתנאי לרכישת ביטוח מקיף. תפקידה של המערכת לשדר למוקד בכל זיהוי ניסיון גניבה ולאפשר לבעל הכלי לקבל אינדיקציות לגבי סטטוס הכלי בכל זמן נתון, באמצעות אפליקציה ייעודית.

כל מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מחוברות למוקד מבצעי מאויש 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. המוקד מאויש במוקדנים והשטח מאויש בסיירים ממונעים, בפריסה ארצית, הנמצאים בכוננות מתמדת לטובת מניעת גניבות כלים והשבתם לבעליהם החוקיים במהירות האפשרית.

כל מערכות המיגון והאיתור מבית הזעקה האחרונה מתאימות לדרישות כל חברות הביטוח. קיים מידע נרחב בגין כל מערכת ומערכת באתר. לקבלת פרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר בטלפון 03-6839129, או השאירו פרטים כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם.

אפליקציית הזעקה האחרונה הינה אפליקציה ייעודית המאפשרת ללקוח לקבל את המידע החיוני ביותר עבורו והוא: מיקום הכלי בזמן אמת, חיווי האם המערכת דרוכה, האם המנוע מופעל או כבוי ומהו מתח המצבר. כמו כן במידה ומתבצע ניסיון גניבה או הזזה של הכלי, המערכת משדרת התראה לבעל הכלי באמצעות האפליקציה, במקביל לשידור ההתראה למוקד המבצעי.

כאשר מערכת המיגון והאיתור המותקנת על גבי הכלי מזהה ניסיון גניבה, היא משדרת למוקד על אירוע חריג ובמקביל משדרת התראה באמצעות האפליקציה לבעל הכלי. המוקד יוצר קשר מיידי עם בעל הכלי על מנת לבדוק  סטטוס. במידה ואכן מדובר בניסיון גניבה, המוקד יפעיל את צוות סיירי השטח ו/או את כוחות הביטחון הרלוונטיים לטובת השבת הכלי.

המחיר נקבע על פי דרישות הלקוח בהתאמה לכלי עליו המערכת תותקן. לפרטים נוספים, התאמת השירות ולתיאום התקנה, יש ליצור קשר עם המוקד בטלפון 03-6839129 או להשאיר פרטים כאן ונציג מטעמנו יחזור בהקדם. 

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
דילוג לתוכן