גניבות אופנועים והדרך לצמצם אותן

בכל כמה ימים אנחנו שומעים על עוד כלי דו גלגלי שנגנב, לפעמים מלקוחות שלנו ולפעמים גם מכאלה שלא. הגניבות יכולות להתרחש בכל מקום ובכל שעה – מהחניה ליד הבית, מהעבודה, מאמצע הרחוב, ביום, בלילה, אם ירדתם רק לחמש דקות לקנות משהו לאכול או אם הכלי עומד שלוש שעות באותו מקום. הגנבים לא מתחשבים בכל הנתונים הללו, ואם הם שמו עין על הכלי שלכם, הם לא יבחלו בשום אמצעי כדי לבצע את זממם.

המשטרה כמובן עושה כמיטב יכולתה כדי לנסות ולהתמודד עם הבעייה, אבל גם הקצאה של כוח אדם רב לנושא לא בהכרח יכולה להכיל את עשרות התלונות שמתקבלות מידי יום על כלים שנגנבו. במקרים הלא מעטים שהמשטרה כן מצליחה להניח את ידה על הכלי הגנוב ובעיקר על מי שגנב אותו – לא תמיד העונשים מספיק מרתיעים, כך שהמעגל של גניבות האופנועים והקטנועים הופך להיות אינסופי בדומה לחתול שרודף אחרי עכבר וברגע שהעכבר נכנס למחילה שלו, צץ אחד נוסף מהצד השני.

ראוי גם לציין בהקשר הזה שבשנתונים הסטטיסטיים של משטרת ישראל בשנים האחרונות רואים ירידה של כמות כלי הרכב הנגנבים באופן כללי, אולם מספר כלי הרכב הדו גלגלי שנגנבים דווקא עולה, ושיעור הכלים הללו מתוך כלל כלי הרכב הגנובים הוא כ-20% – כלומר, אחד מכל חמישה כלי רכב גנובים הוא דו גלגלי!

הפתרון המקובל כדי להתמודד עם הבעייה הזו, בדומה לרכב פרטי, הוא עריכת ביטוח מקיף, אבל אנחנו יודעים היטב שחברות הביטוח מכירות גם הן את הסטטיסטיקה העגומה של גניבות האופנועים והקטנועים בישראל, ולכן המחירים של הביטוח המקיף גבוהים מאוד ואף מטפסים משנה לשנה בעוד כמה מאות שקלים, עד שלפעמים מגיעים כבר למחיר של הכלי עצמו. בנוסף, ביטוח מקיף לא מבטיח בשום מקרה כמובן את החזרת הכלי, למרות שהוא מחייב הגשת תלונה במשטרה. אנחנו יודעים שלמרות העבודה הקשה של המשטרה, רק אחוז קטן מהתלונות מסתיימות במציאת הכלי והשבתו, ולכן לא לכל רוכב ולא בכל מקרה משתלם לרכוש ביטוח מקיף לקטנוע או לאופנוע שלו במחיר גבוה, ורבים מהם מחפשים פתרונות חלופיים, גם אם אינם זהים ב-100%.

אחד הפתרונות הללו הוא אזעקה לאופנוע – אזעקה אמנם אינה יודעת להחזיר את הכלי אבל היא כן מעניקה אינדיקציה מדויקת לגבי מצבו בכל רגע נתון. אזעקות מתקדמות לאופנוע, כמו אזעקת ביפר, יודעות להתריע באופן שקט בשלט של בעל הכלי במידה ומתבצעת פעולה חריגה בקרבתו, ולא רק ניסיון גניבה – גם הזזה מהמקום, גרירה או העמסה שלו יגרמו להתראה מידית וכך ניתן להיות מודעים במידה וקורה משהו ולהגיב בזמן אמת. אזעקה לקטנוע או לאופנוע היא מערכת שכל חברת ביטוח תחייב אתכם להתקין במידה ותבחרו לבטח את הכלי, ולכן היא בכל מקרה אינה עומדת בפני עצמה, אלא מהווה שכבת הגנה נוספת במערך המיגון כולו.

מערכת שכן יכולה לעמוד בפני עצמה כדי לצמצם ככל הניתן את הסיכוי שתיפרדו מהכלי שלכם היא מערכת איתור – מערכת כזו לא רק מיידעת אתכם על פעולות חריגות שקורות בסביבת האופנוע, אלא גם שולחת את מיקום הכלי בזמן אמת למוקד המבצעי וגם אליכם לאפליקציה בטלפון הסלולרי. כך, אפשר לא רק להבין שקורה משהו אלא גם לפעול באופן אקטיבי כדי לנסות ולמנוע את הגניבה, אם באמצעות צוות ייעודי שמוזנק למיקום שהכלי כפי שהוא נמצא על המפה, ואם על ידי שיתוף פעולה עם כוחות הביטחון הקרובים ביותר אליו. מערכות איתור לאופנועים ולקטנועים הוכיחו את יעילותם במקרים לא מעטים והשיבו כבר עשרות, אם לא מאות, כלים גנובים לבעליהם לאורך השנים.

כל זאת כמובן לא מגיע על חשבון אמצעי ההגנה הבסיסים ביותר, כמו כיסוי הולם ומנעול לאופנוע שלכם, בין אם מנעול דיסק או מנעול שרשרת עבה. אלו הם אמצעים שיש ביכולתם לעכב או להפריע לעבודת הגנבים, ובחלק מהמקרים גם לוותר לגמרי על ההתעסקות עם הכלי שלכם מחשש שהיא תימשך זמן רב מידי ותקל על חשיפתם. ודאי שהמערכות הללו גם לא מחליפות את הביטוח המקיף, אלא מתקיימות בנוסף אליו, ובטח שלא באות במקום עבודת המשטרה וחובת הדיווח אליה במקרה של גניבה. אבל, אם התקנתם מערכת איתור לאופנוע שלכם ו/או מערכת אזעקה מתקדמת כמו אזעקת ביפר – אין ספק שאתם יכולים לישון קצת יותר טוב בלילה, בידיעה שגם כשאתם לא בסביבה יש מי שפוקח עין על הכלי שלכם, ולפחות משאיר אתכם מעודכנים במקרה הצורך.

מערכות המיגון של הזעקה האחרונה לרכב דו גלגלי הן המתקדמות ביותר בשוק המיגון ומותקנות על ידי מתקינים מקצועיים ומנוסים באופן יעיל, מהיר ומוצפן. מוקד השירות שלנו מעניק שירות לאלפי לקוחות מרוצים, חלקם חוו בעבר ניסיונות גניבה שאותרו על ידי המוקד המבצעי והכלים הושבו אליהם תוך זמן קצר, לעתים תוך פחות מ-24 שעות!

אנו מזמינים אתכם להתקדם כבר היום למערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה וליהנות משכבת מיגון איכותית ומשירות של מוקד מבצעי מאוייש 24/7 שפוקח עין על הכלי שלכם, גם כאשר אתם עם עיניים עצומות. לקבלת הצעת מחיר ותיאום התקנה התקשרו למספר 03-6839129 או השאירו פרטיכם בעמוד הזה ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים.

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר למערכת של הזעקה האחרונה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן