כל הסיבות להתקין אזעקה לקטנוע שלכם

רכישת קטנוע היא לא עסק זול במיחד – מעבר לעשרות אלפי שקלים שנוציא על הכלי עצמו, יש כמובן הוצאות נוספות כמו דלק, בלאי, אגרת רישוי וביטוח חובה ומקיף. אף אחד לא היה רוצה שכל ההוצאות האלה ירדו לטימיון ברגע אחד, בגלל מישהו שהחליט לשים עין על הכלי שלו ולגנוב אותו באמצע הלילה מהחניה מתחת לבית. קטנועים הם כלים חביבים מאוד על הגנבים בישראל, ומובילים את טבלת כלי הרכב הכי נגנבים כבר מספר שנים. הגנבים הולכים ומשתכללים ככל שעובר הזמן, וכיום הם כבר יודעים להגיע עם "כלי עבודה" מתאימים כדי לשחרר את הקטנוע שלכם מהמקום ולהיעלם איתו לתוך החושך בתוך פחות מדקה אחת של עבודה.

מתוך כך, נוצר ההכרח להתקין מערכות מיגון על הקטנועים (ורכב דו גלגלי בכלל) שיכולות להוות שכבת הגנה על הכלי ולהתריע במקרים בהם מזוהה פעילות חריגה. התקנת אזעקה לקטנוע שלכם נועדה להקשות על הגנבים בביצוע מלאכתם, ובכך בעצם להגן על הכלי שלכם מפני ניסינות גניבה ולמנוע עוגמות נפש צפויות, ביורוקרטיה מרגיזה והוצאות כספיות כבדות ולא נעימות.

רגע, ואזעקה לקטנוע לא עולה כסף?

עולה, כמו כל דבר. אבל כשאתם מתקינים אזעקה לקטנוע שלכם זו בעצם סוג של השקעה – זהו כסף שנועד נטו כדי לשמור על הכלי שלכם ולהגן עליו ועליכם מפני גניבות. זו לא השקעה באוויר – ההיפך הוא הנכון. גניבות קטנועים מתרחשות מידי יום ביומו (יותר נכון, מידי לילה) ואם את הקטנוע שלכם עוד לא ניסו לגנוב, זה ככל הנראה קשור בסטטיסטיקה בלבד. את הגנבים לא מעניין מי הבעלים של הכלי, וכאשר הם יוצאים לעבודה הם בדרך כלל מחפשים את הכלי המבוקש וניגשים אליו בלי יותר מידי התלבטויות. אם לרוע מזלכם יצא לכם להחנות את הקטנוע בדיוק בשעה ובמקום שהם "עובדים", זה בהחלט עלול להיגמר בכך שהקטנוע ימצא את עצמו בסוף הלילה במקום אחר.

עדיין מתקינים אזעקות לקטנוע? 

אז זהו – בעבר היה מותקן על הקטנוע רכב קטן שבעיקר מגלה תזוזות של הקטנוע ויודע לעשות רעש במקרה הצורך, וזה היה אמור להבריח את הגנבים, או לפחות להקשות על העבודה שלהם. אבל הזמנים משתנים והטכנולוגיות מתקדמות – גם של אמצעי המיגון וגם של הגנבים. אזעקות רועשות כבר ממילא אינן חוקיות כיום, ובכל מקרה יעילות הרבה פחות מאשר היו בעבר. 

לכן, היום כשמדברים על "אזעקה לקטנוע" מתכוונים בעצם למערכת מיגון ואיתור – מערכת מודרנית, מתקדמת, יעילה ואמינה. מערכת כזו שמותקנת על הכלי בצורה מוצפנת, כך שהגנבים אינם יודעים כלל שהוא ממוגן, ויודעת כמובן להתריע במקרה של פעולה חריגה. ההתראה אינה מתקבלת לשלט כמו בעבר, אלא לאפליקציה ייעודית המותקנת על המכשיר הנייד של בעל הקטנוע. האפליקציה גם משדרת את מיקום הכלי בזמן אמת, וכך הוא יכול להיות בשליטה גם אם הכלי רחוק ממנו. 

היתרון הגדול יותר של מערכת מיגון ואיתור כזו הוא החיבור למוקד המבצעי. מדובר כמובן על מוקד שמאויש 24/7, ובו מוקדנים שמנטרים את מיקום הכלי בזמן אמת. המוקד נמצא בקשר עם צוותים ייעודיים המוכנים להזנקה במקרה הצורך, וגם עם כוחות הביטחון הרלוונטיים. החיבור למוקד הוא זה שעושה את ההבדל בין אזעקות ישנות לבין מערכת מיגון ואיתור מודרנית, שהיא כיום האמצעי הטוב והפופולרי ביותר להגנה על רכב דו גלגלי. 

על מה חשוב להקפיד בעת רכישת מערכת מיגון ואיתור לקטנוע?

משום שהשוק רווי במותגים ובמוצרים שונים שמבקשים לספק הגנה לקטנוע שלכם, חשוב מאוד להקפיד על כמה עקרונות כדי שלא להתקין מערכת שלא מתאימה לקטנוע שלכם או שלא תהיה יעילה בזמן אמת:

  • כדאי לבקש הדגמה של אופן פעולת המערכת לפני הרכישה. בדקו כיצד היא פועלת, מהן הפונקציות הקיימות בה ואיך הן עובדות.
  • הקפידו להתקין אצל מתקין מורשה ומקצועי. התקנה אצל מתקין לא מנוסה, או ניסיון להתקין בעצמכם, עלול להביא למצב שבו המערכת לא תפעל בזמן אמת בגלל טעות אנוש שעשיתם, או במקרה הגרוע יותר יכול לגרום נזק לקטנוע עצמו.
  • ודאו כי קיימת אחריות על ההתקנה, ובדקו כי במקרה הצורך קיימים חלקי חילוף זמינים ויש גם מי שידע לתת לכם שירות.
  • שימו לב כי המערכת מותקנת בצורה סמויה מן העין ולא גלויה. רכיב שמותקן על קטנוע בצורה גלויה קל מאוד לניטרול וקורא לגנב במקום להבריח אותו.
  • בחרו במערכת עם צריכה זרם נמוכה כדי שהמצבר של הקטנוע שלכם לא ייגמר במהרה. צריכת הזרם האידיאלית היא עד 4 מיליאמפר.
  • עוד חשוב גם לא להתפתות דווקא למחיר הזול ביותר. למחיר זול מידי יש כנראה סיבה ובדרך כלל מחירים זולים לטווח הקצר עולים ביוקר לטווח הארוך. חשוב יותר שהמערכת תהיה יעילה ומותאמת לכלי הספציפי שלכם.

 

התקדמו למערכות המיגון והאיתור לקטנוע של הזעקה האחרונה והתחילו לישון בשקט בלילה!

לקבלת הצעת מחיר ותיאום התקנה צרו איתנו קשר כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם, או צרו קשר טלפוני במספר 03-6839129

תוכן עניינים

שאלות ותשובות.

מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מתאימות לכל סוגי הרכב הדו גלגלי – קטנועים, אופנועי כביש ואופנועי שטח. כמו כן המערכות שלנו מותאמות גם עבור כלי השטח והפנאי – טרקטורונים, רייזרים, רכבי עבודה ותפעול, קלנועיות, נגררים וקרוואנים.

מידע נרחב על כל מערכות המיגון והאיתור שלנו קיים באתר. להתאמת המערכת הנכונה לכלי שלכם ולתיאום התקנה, צרו קשר עם המוקד שלנו: 03-6839129 או השאירו פרטים כאן.

ההבדל בין המערכות השונות של הזעקה האחרונה הינו בסוג השרות בו מעוניין הלקוח ובסוג הכלי עליו מותקנת המערכת. המערכות מותאמות באופן מיטבי לכלי הרכב עליהם הן מותקנות.

מערכת המיגון והאיתור אינה מחליפה את הביטוח המקיף. חברות הביטוח דורשות להתקין מערכת מיגון ואיתור כתנאי לרכישת ביטוח מקיף. תפקידה של המערכת לשדר למוקד בכל זיהוי ניסיון גניבה ולאפשר לבעל הכלי לקבל אינדיקציות לגבי סטטוס הכלי בכל זמן נתון, באמצעות אפליקציה ייעודית.

כל מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מחוברות למוקד מבצעי מאויש 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. המוקד מאויש במוקדנים והשטח מאויש בסיירים ממונעים, בפריסה ארצית, הנמצאים בכוננות מתמדת לטובת מניעת גניבות כלים והשבתם לבעליהם החוקיים במהירות האפשרית.

כל מערכות המיגון והאיתור מבית הזעקה האחרונה מתאימות לדרישות כל חברות הביטוח. קיים מידע נרחב בגין כל מערכת ומערכת באתר. לקבלת פרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר בטלפון 03-6839129, או השאירו פרטים כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם.

אפליקציית הזעקה האחרונה הינה אפליקציה ייעודית המאפשרת ללקוח לקבל את המידע החיוני ביותר עבורו והוא: מיקום הכלי בזמן אמת, חיווי האם המערכת דרוכה, האם המנוע מופעל או כבוי ומהו מתח המצבר. כמו כן במידה ומתבצע ניסיון גניבה או הזזה של הכלי, המערכת משדרת התראה לבעל הכלי באמצעות האפליקציה, במקביל לשידור ההתראה למוקד המבצעי.

כאשר מערכת המיגון והאיתור המותקנת על גבי הכלי מזהה ניסיון גניבה, היא משדרת למוקד על אירוע חריג ובמקביל משדרת התראה באמצעות האפליקציה לבעל הכלי. המוקד יוצר קשר מיידי עם בעל הכלי על מנת לבדוק  סטטוס. במידה ואכן מדובר בניסיון גניבה, המוקד יפעיל את צוות סיירי השטח ו/או את כוחות הביטחון הרלוונטיים לטובת השבת הכלי.

המחיר נקבע על פי דרישות הלקוח בהתאמה לכלי עליו המערכת תותקן. לפרטים נוספים, התאמת השירות ולתיאום התקנה, יש ליצור קשר עם המוקד בטלפון 03-6839129 או להשאיר פרטים כאן ונציג מטעמנו יחזור בהקדם. 

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
דילוג לתוכן