כמה קל לגנוב אופנוע ומה אפשר לעשות כדי למנוע את זה?

אנחנו, וגם אתם, כבר יודעים שגניבות של אופנועים וקטנועים הן דבר נפוץ מאוד בישראל. הפופולריות של כלי רכב דו גלגלי הולכת ועולה, בין היתר בגלל התחזוקה הזולה יחסית ועומסי התנועה שהולכים ומחריפים. רכב דו גלגלי הוא חלופה זולה, יעילה ונוחה להתניידות במכונית וטבעי שעם העלייה בכמות האופנועים והקטנועים על הכביש, תהיה עלייה גם בכמות הגניבות שלהם.

גם השיטות לגנוב את הכלים משתכללות – אם פעם הגנבים היו צריכים לעבוד קשה כדי לנסות להתניע את הכלי או לגרור אותו, הרי שהיום פשוט מגיעים עם רכב מסחרי גדול וחבר אחד שיעזור להם להעמיס את הכלי שלכם על הרכב. זה יכול לקחת פחות מחצי דקה ועוד לפני שתספיקו לשים לב שמשהו קרה, האופנוע שלכם דוהר אל האופק ואם לא התקנתם עליו מערכת איתור סביר שלעולם לא תראו אותו יותר.

מערכת איתור לאופנוע

עוד נגיע למערכת איתור והיתרונות שלה, אבל לפני זה חשוב להדגיש עד כמה טיפים שיכולים לסייע למנוע מראש את הגניבה או לפחות לעשות לגנבים חיים קשים יותר ולקוות שזה יגרום להם לוותר:

נסו להישאר בקשר עין עם הכלי – כמובן שהכי טוב להחנות אותו במקום סגור כמו מוסך או חניה מקורה, אבל אם זה לא המתאפשר החנו אותו במקום שאפשר לראות אותו, או לפחות לשמוע בצורה ברורה אם תהיה התרחשות סביבו. אם מדובר על חניה מחוץ לבית, חפשו מקום הומה אנשים ומואר גם בלילה. ממקומות כאלה בדרך כלל נגנבים פחות כלים באופן משמעותי.

נעילה – כמובן לא לוותר על מנעול לאופנוע שלכם. שרשרת עבה עם מנעול מפלדה מחוסמת או מנעול דיסק על הגלגל הקדמי. עדיף שניהם. נכון שזו קצת התעסקות בכל פעם שעולים ויורדים מהכלי, אבל באמת שזה עדיף מאשר לא למצוא את הכלי בכלל. קשרו את הכלי לעצם נייח כמו עמוד חשמל או גדר חזקה ולא לעצמי, משום שאז אפשר פשוט לגרור או להרים את הכלי יחד עם השרשרת.

השתמשו בכיסוי – זה נשמע אולי עניין קטן, אבל מניעת קשר עין עם הכלי עשויה למנוע את גניבתו משום שהוא לא גלוי ולא מושך תשומת לב. מוטב להשתמש בכיסוי פשוט שלא תופס את העין ומספיק עבה כדי שגם ניסיון להסיר אותו יקשה על הגנב להתנהל בשקט.

גלו ערנות והיו דרוכים לפעילות “חשודה” – אם האופנוע שלכם חונה בחצר הבית, יכול להיות שהרעש ששמעתם מבחוץ הוא לא סתם חתול שקפץ מגג המחסן או ענף שנשבר. מוטב לגלות אחריות ולבדוק רעשים חשודים שיכולים להיות קשורים בכלי שלכם ובמי שהחליט לשים עליו עין.

והכי חשוב: התקינו מערכות מיגון – מערכות מיגון כמו אזעקה ומערכת איתור יכולות לעשות את ההבדל בין עוגמת נפש לבין ניסיון גניבה שנכשל. אזעקה לאופנוע מתריעה בכל פעם שמישהו ינסה להתעסק עם הכלי שלכם, גם אם אתם לא נמצאים איתו בקשר עין, ומערכת איתור לאופנוע יודעת לאתר את המיקום שלו בכל רגע נתון ולשדר אותו למוקד מבצעי (וגם אליכם) בזמן אמת, כך שבמקרה של ניסיון גניבה אפשר יהיה להזניק את כוחות ביטחון וליידע אותם איפה נמצא הכלי כדי שיוכלו להגיע אליו במהירות האפשרית. מערכת איתור לאופנוע הוכחה במקרים רבים כיעילה בהשבה של כלים גנובים, לפעמים תוך זמן קצר מאוד.

אז מה קורה כשנגנב האופנוע?

אם לא התקנתם מערכת מיגון כמו אזעקה או מערכת איתור, לא יהיו לכם יותר מידי אפשרויות למעט ללכת למשטרה כמובן כדי לדווח על הגניבה ולקוות לטוב. המשטרה עושה את מה שהיא יכולה אבל הסטטיסטיקה במקרים האלה לצערנו הוא לא לטובת הרוכבים. קשה מאוד לאתר אופנוע או קטנוע לאחר שנגנב, ואם לא היו עדים למעשה זה כמעט בלתי אפשרי.

אולם, אם מותקנת על הכלי שלכם מערכת איתור, היא תשדר את המיקום שלו הכלי מידית למוקד המבצעי וגם תראה שהוא מתחיל בנסיעה. משום שהמערכת מוצפנת, הגנב כנראה אפילו לא ידע שהוא במעקב וכך יהיה אפשר להזניק אליו את כוחות הביטחון הקרובים ביותר למקום שבוא הוא נמצא. כמובן שגם בעל הכלי יקבל התראה למכשיר הנייד שלו באמצעות אפליקציה ייעודית, וכן יתבצע איתו קשר טלפוני מהמוקד.

במצב עניינים כזה אמנם אין ביטחון של 100% בהשבה של הכלי אבל הסיכויים שזה יקרה עולים בצורה משמעותית, ויכולים לגרום לכם לישון קצת יותר טוב בלילה.

 

מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה הן מהטובות בשוק המיגון לרכב דו גלגלי, מהמותגים המובילים בתחום ומותקנות על ידי מתקינים מקצועיים בסדנה שלנו בתל אביב. המוקד המבצעי שלנו מאוייש 24/7 במוקדנים מנוסים שכבר הצליחו לדווח ולהשיב לבעליהם החוקיים מאות כלים גנובים לאורך השנים.

לקבלת הצעת מחיר להתקנת מערכת איתור גם לכלי שלכם השאירו פרטים בעמוד הזה או התקשרו למספר 03-6839129 ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים ויתאם לכם מועד להתקנה.

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר למערכת של הזעקה האחרונה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן