כמה קל לגנוב אופנוע ומה אפשר לעשות כדי למנוע את זה?

אנחנו, וגם אתם, כבר יודעים שגניבות של אופנועים וקטנועים הן דבר נפוץ מאוד בישראל. הפופולריות של כלי רכב דו גלגליים הולכת ועולה, בין היתר בגלל התחזוקה הזולה יחסית ועומסי התנועה שהולכים ומחריפים. רכב דו גלגלי הוא חלופה זולה, יעילה ונוחה להתניידות במכונית וטבעי שעם העלייה בכמות האופנועים והקטנועים על הכביש, תהיה עלייה גם בכמות הגניבות שלהם.

גם השיטות לגנוב את הכלים משתכללות – אם פעם הגנבים היו צריכים לעבוד קשה כדי לנסות להתניע את הכלי או לגרור אותו, הרי שהיום פשוט מגיעים עם רכב מסחרי גדול וחבר אחד שיעזור להם להעמיס את הכלי שלכם על הרכב. זה יכול לקחת פחות מחצי דקה ועוד לפני שתספיקו לשים לב שמשהו קרה, האופנוע שלכם דוהר אל האופק ואם לא התקנתם עליו מערכת איתור סביר שלעולם לא תראו אותו יותר.

מה אפשר לעשות כדי למנוע גניבה?

עוד נגיע למערכת איתור והיתרונות שלה, אבל לפני זה חשוב להדגיש עד כמה טיפים שיכולים לסייע למנוע מראש את הגניבה או לפחות לעשות לגנבים חיים קשים יותר ולקוות שזה יגרום להם לוותר:

נסו להישאר בקשר עין עם הכלי – כמובן שהכי טוב להחנות אותו במקום סגור כמו מוסך או חניה מקורה, אבל אם זה לא המתאפשר החנו אותו במקום שאפשר לראות אותו, או לפחות לשמוע בצורה ברורה אם תהיה התרחשות סביבו. אם מדובר על חניה מחוץ לבית, חפשו מקום הומה אנשים ומואר גם בלילה. ממקומות כאלה בדרך כלל נגנבים פחות כלים באופן משמעותי.

נעילהמנעול לאופנוע הוא גם פתרון טוב. שרשרת עבה עם מנעול מפלדה מחוסמת או מנעול דיסק על הגלגל הקדמי. עדיף שניהם. נכון שזו קצת התעסקות בכל פעם שעולים ויורדים מהכלי, אבל באמת שזה עדיף מאשר לא למצוא את הכלי בכלל. קשרו את הכלי לעצם נייח כמו עמוד חשמל או גדר חזקה ולא לעצמי, משום שאז אפשר פשוט לגרור או להרים את הכלי יחד עם השרשרת. יחד עם זאת, יש מערכות מיגון ואיתור שמייתרות את השימוש במנעול, נגיע אליהן בהמשך. 

השתמשו בכיסוי – זה נשמע אולי עניין קטן, אבל מניעת קשר עין עם הכלי עשויה למנוע את גניבתו משום שהוא לא גלוי ולא מושך תשומת לב. מוטב להשתמש בכיסוי פשוט שלא תופס את העין ומספיק עבה כדי שגם ניסיון להסיר אותו יקשה על הגנב להתנהל בשקט.

גלו ערנות והיו דרוכים לפעילות "חשודה" – אם האופנוע שלכם חונה בחצר הבית, יכול להיות שהרעש ששמעתם מבחוץ הוא לא סתם חתול שקפץ מגג המחסן או ענף שנשבר. מוטב לגלות אחריות ולבדוק רעשים חשודים שיכולים להיות קשורים בכלי שלכם ובמי שהחליט לשים עליו עין.

והכי חשוב: התקינו מערכות מיגון ואיתור – מערכות מיגון ואיתור יכולות לעשות את ההבדל בין עוגמת נפש לבין ניסיון גניבה שנכשל. מערכת מיגון ואיתור לאופנוע יודעת מתריעה בכל פעם שמישהו ינסה להתעסק עם הכלי שלכם, גם אם אתם לא נמצאים איתו בקשר עין, וגם לאתר את המיקום שלו בכל רגע נתון. המיקום מועבר בזמן אמת אל מוקד מבצעי המאויש 24/7 (וגם אליכם כמובן), כך שבמקרה של ניסיון גניבה אפשר יהיה להזניק את כוחות ביטחון וליידע אותם איפה נמצא הכלי כדי שיוכלו להגיע אליו במהירות האפשרית. מערכת איתור לאופנוע הוכחה במקרים רבים כיעילה בהשבה של כלים גנובים, לפעמים תוך זמן קצר מאוד.

אז מה קורה כשנגנב האופנוע?

אם לא התקנתם מערכת מיגון כמו אזעקה או מערכת איתור, לא יהיו לכם יותר מידי אפשרויות למעט ללכת למשטרה כמובן כדי לדווח על הגניבה ולקוות לטוב. המשטרה עושה את מה שהיא יכולה אבל הסטטיסטיקה במקרים האלה לצערנו הוא לא לטובת הרוכבים. קשה מאוד לאתר אופנוע או קטנוע לאחר שנגנב, ואם לא היו עדים למעשה זה כמעט בלתי אפשרי.

אולם, אם מותקנת על הכלי שלכם מערכת איתור, היא תשדר את המיקום שלו הכלי מידית למוקד המבצעי וגם תראה שהוא מתחיל בנסיעה. משום שהמערכת מוצפנת, הגנב כנראה אפילו לא ידע שהוא במעקב וכך יהיה אפשר להזניק אליו את כוחות הביטחון הקרובים ביותר למקום שבוא הוא נמצא. כמובן שגם בעל הכלי יקבל התראה למכשיר הנייד שלו באמצעות אפליקציה ייעודית, וכן יתבצע איתו קשר טלפוני מהמוקד.

במצב עניינים כזה אמנם אין ביטחון של 100% בהשבה של הכלי אבל הסיכויים שזה יקרה עולים בצורה משמעותית, ויכולים לגרום לכם לישון קצת יותר טוב בלילה.

מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה הן מהטובות בשוק המיגון לרכב דו גלגלי, מהמותגים המובילים בתחום ומותקנות על ידי מתקינים מקצועיים.

המוקד המבצעי שלנו מאויש 24/7 במוקדנים מנוסים שכבר הצליחו לדווח ולהשיב לבעליהם החוקיים מאות כלים גנובים לאורך השנים.

לקבלת הצעת מחיר ותיאום התקנה צרו איתנו קשר כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם, או צרו קשר טלפוני במספר 03-6839129

תוכן עניינים

שאלות ותשובות.

מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מתאימות לכל סוגי הרכב הדו גלגלי – קטנועים, אופנועי כביש ואופנועי שטח. כמו כן המערכות שלנו מותאמות גם עבור כלי השטח והפנאי – טרקטורונים, רייזרים, רכבי עבודה ותפעול, קלנועיות, נגררים וקרוואנים.

מידע נרחב על כל מערכות המיגון והאיתור שלנו קיים באתר. להתאמת המערכת הנכונה לכלי שלכם ולתיאום התקנה, צרו קשר עם המוקד שלנו: 03-6839129 או השאירו פרטים כאן.

ההבדל בין המערכות השונות של הזעקה האחרונה הינו בסוג השרות בו מעוניין הלקוח ובסוג הכלי עליו מותקנת המערכת. המערכות מותאמות באופן מיטבי לכלי הרכב עליהם הן מותקנות.

מערכת המיגון והאיתור אינה מחליפה את הביטוח המקיף. חברות הביטוח דורשות להתקין מערכת מיגון ואיתור כתנאי לרכישת ביטוח מקיף. תפקידה של המערכת לשדר למוקד בכל זיהוי ניסיון גניבה ולאפשר לבעל הכלי לקבל אינדיקציות לגבי סטטוס הכלי בכל זמן נתון, באמצעות אפליקציה ייעודית.

כל מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מחוברות למוקד מבצעי מאויש 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. המוקד מאויש במוקדנים והשטח מאויש בסיירים ממונעים, בפריסה ארצית, הנמצאים בכוננות מתמדת לטובת מניעת גניבות כלים והשבתם לבעליהם החוקיים במהירות האפשרית.

כל מערכות המיגון והאיתור מבית הזעקה האחרונה מתאימות לדרישות כל חברות הביטוח. קיים מידע נרחב בגין כל מערכת ומערכת באתר. לקבלת פרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר בטלפון 03-6839129, או השאירו פרטים כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם.

אפליקציית הזעקה האחרונה הינה אפליקציה ייעודית המאפשרת ללקוח לקבל את המידע החיוני ביותר עבורו והוא: מיקום הכלי בזמן אמת, חיווי האם המערכת דרוכה, האם המנוע מופעל או כבוי ומהו מתח המצבר. כמו כן במידה ומתבצע ניסיון גניבה או הזזה של הכלי, המערכת משדרת התראה לבעל הכלי באמצעות האפליקציה, במקביל לשידור ההתראה למוקד המבצעי.

כאשר מערכת המיגון והאיתור המותקנת על גבי הכלי מזהה ניסיון גניבה, היא משדרת למוקד על אירוע חריג ובמקביל משדרת התראה באמצעות האפליקציה לבעל הכלי. המוקד יוצר קשר מיידי עם בעל הכלי על מנת לבדוק  סטטוס. במידה ואכן מדובר בניסיון גניבה, המוקד יפעיל את צוות סיירי השטח ו/או את כוחות הביטחון הרלוונטיים לטובת השבת הכלי.

המחיר נקבע על פי דרישות הלקוח בהתאמה לכלי עליו המערכת תותקן. לפרטים נוספים, התאמת השירות ולתיאום התקנה, יש ליצור קשר עם המוקד בטלפון 03-6839129 או להשאיר פרטים כאן ונציג מטעמנו יחזור בהקדם. 

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
דילוג לתוכן