מנעולים לאופנוע

רכב דו גלגלי נחשב לכלי הרכב הנגנב ביותר בישראל, על פי נתוני המשטרה והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. ברוב המקרים, אם מישהו הצליח לגנוב לכם את האופנוע, ככל הנראה יהיה עליכם להשלים עם רוע הגזירה ורק להמתין לכפסי הביטוח, במידה ורכשתם ביטוח מקיף לאופנוע כמובן. הביטוח עצמו יקר (בגלל נתוני הגניבות) וחברות הביטוח אמנם מפצות עבור שווי הכלי, אך אינן עושות מאמץ מיוחד על מנת להשיב את הכלי לבעליו.

אם כך, מה ניתן לעשות?

להתגונן ככל הניתן. בעיקר לנסות להפריע לגנב כדי שיוותר על הרעיון ולבטח את עצמנו במקרה שהוא בכל זאת יחליט ללכת על זה. בשוק המיגון והאיתור קיימים לא מעט אמצעים לעיכוב העבודה של הגנבים, חלקם גם בגדר חובה מבחינת דרישות חברת הביטוח על מנת לבטח את האופנוע. יש פעולות יחסית פשוטות שניתן לעשות כמו כיסוי האופנוע או קשירתו באמצעות מנעול לעמוד עגינה.

אילו סוגי מנעולים קיימים לאופנוע?

בשוק נפוצים בעיקר ארבעה סוגי מנעולים:

מנעול שרשרת

מנעול עם עיקרון הפעלה פשוט למדי – שרשרת עבה, בדרך כלל בעובי של בין 10 ל-16 מ"מ, העשויה מפלדה מחוסמת שאמורה להיות עמידה בפני חיתוך, ניסור או התכה. השרשרת מצופה בד על מנת למנוע שריטות בחישוקי הגלגל בעת הקשירה והעגינה מתבצעת לעמוד או כל עצם מקובע אחר. בדרך כלל, משום משקלה הגבוה, השרשרת נשראת במקום העגינה הקבוע ואינה נישאת ממקום למקום. המנעול של השרשרת גם הוא עשוי פלדה מחוסמת והמבנה שלו צריך להיות חסין מפני ניסיונות קידוח ומוגן מפני פגעי חול או מים שעלולים לחדור לחריצים שלו.

מנעול כבל

אלו בעצם אוסף סיבי פלדה המלופפים זה בזה בעובי של בין 15 ל-22 מ"מ כדי להקשות על החיתוך שלהם. הסיבים עטופים בידוד פלסטיק המגן בפני קורוזיה וחלודה ובקצה הכבל יש מנעול עם צילינדר מחוזק הנפתח בעזרת מפתח מיוחד. מנעול כבל נחשב לקל יותר לפריצה ולכן פחות נפוץ בקרב אופנוענים. יחד עם זאת, יש למנעול כבל יתרונות אחרים כגון משקלו הקל יחסית והעובדה שניתן לגלגל אותו ולשאת אותו בקלות ממקום למקום.

מנעול דיסק

מנעול דיסק הוא למעשה אביזר קטן עשויה פלדה מחוסמת או קריפטונייט המתלבש על צלחת הבלימה של האופנוע על מנת למנוע את התזוזה שלו. מנעולי הדיסק הם קטנים (בגודל כף יד בערך) וניתנים לנשיאה ממקום למקום בקלות וכך יעילים עבור חניות מזדמנות. בדרך כלל מגיע מנעול הדיסק עם כבל תזכורת הקשור בצידו האחד למנעול ובצידו השני לכידון על מנת שהרוכב לא ישכח לפתוח את המנעול טרם הנסיעה ובכך להסב נזק לדיסק הגלגל הקדמי. מנעולים מתקדמים יותר מציעים גם אזעקה מובנית על ידי חיישן מזהה תנודות.

 מנעול עוגן

אביזר עגינה לאופנוע המקובע לקיר/לקרקע באמצעות ארבעה ברגים חזקים במיוחד וטבעת פלדה היוצאת ממנו ומשמשת כבסיס לקשירת האופנוע. למעשה אביזר זה משולב עם מנעול נוסף (כבל או שרשרת) שצריך לעבור דרכו ובכך לנעול את האופנוע למקום. ניתן להתקין מנעול עוגן על קיר או קרקע מבטון בחניה קבועה סמוך לבית או למקום העבודה.

האם עם מנעול איכותי אוכל לישון בשקט בלילה?

היינו מאוד רוצים לחשוב שכן, אבל המציאות ובעיקר הנתונים מלמדים שהגנבים יודעים להערים ולעקוף כמעט כל מנעול שתשתמשו בו, אם יש להם מספיק זמן לעבוד. לכן, מנעול לאופנוע הוא חשוב ובהחלט יכול להקשות על עבודת הגנבים ולעכב אותה, אך אינו יכול להוות פתרון מוחלט בפני גניבות. הסתמכות על מנעול לאופנוע בלבד אינה מעניקה הגנה מלאה ובמקרה שהגנבים הצליחו בעבודתם, ללא ביטוח או מערכת מיגון תיאלצו ככל הנראה להיפרד לשלום מהאופנוע האהוב שלכם.

מומלץ לשלב מנעול כלשהו יחד עם מערכת מיגון ואיתור מתקדמת היכולה לזהות תנודות וניסיון גרירה או הרמה של האופנוע מבלי להפעיל אזעקה רועשת, ומחוברת למוקד מבצעי מאויש 24/7 שיוכל לאתר את מיקום האופנוע ולהזעיק סיירי שטח או את משטרת ישראל על מנת לתפוס את הגנבים בשעת מעשה או זמן קצר לאחר מכן.

מערכת מיגון ואיתור מתקדמת PRO מבית הזעקה האחרונה

מערכת המיגון והאיתור PRO מעניקה לכם הגנה מלאה מפני גניבות. המערכת כוללת מנגנון איתור מוצפן המשדר את מיקום הכלי למוקד מבצעי מאויש 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. המערכת יכולה לשלוט מרחוק על מהירות הנסיעה, פתיחת וסגירת סוויץ' ומזהה גם העמסה של האופנוע על נגרר או רכב משא.

המוקד של הזעקה האחרונה כולל מוקדנים המאיישים אותו מסביב לשעון ולרשותם עומדים צוותי סיירים ממונעים בפריסה ארצית. כמו כן עובד המוקד בשיתוף פעולה עם כל כוחות הביטחון וההצלה – משטרת ישראל, מד"א, צה"ל ומג"ב.

במקרה שהמערכת מזהה ניסיון גניבה או הזזה של האופנוע, המוקד מאתר את מיקומו ונוצר קשר מידי עם הבעלים על מנת לוודא כי אכן מדובר בניסיון גניבה. צוות סיירים מוזעק מידית למקום ובמקרה הצורך מופעל כוח ייעודי של משטרת ישראל לטובת מרדף אחר הגנבים. לאורך השנים החזירה חברת הזעקה האחרונה אלפי כלים גנובים לבעליהם החוקיים, לעתים תוך פחות מ-24 שעות.

בנוסף, מעניקה המערכת למנויים שירות מציל חיים בדמות גלאי תאונה – במידה שהגלאי מזהה התהפכות או רוכב שנפל מהאופנוע ואינו עונה לקריאה מהמוקד, מוזעק אליו באופן מידי אמבולנס למיקום האופנוע כפי שהוא מופיע במחשבי המוקד. שירות זה מהווה מענה מושלם לרוכבי הדו-גלגלי הנמצאים בקבוצת סיכון גבוהה יותר לפגיעה בתאונות דרכים.

לקבלת הצעת מחיר ותיאום התקנה צרו איתנו קשר כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם, או צרו קשר טלפוני במספר 03-6839129

תוכן עניינים

שאלות ותשובות.

מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מתאימות לכל סוגי הרכב הדו גלגלי – קטנועים, אופנועי כביש ואופנועי שטח. כמו כן המערכות שלנו מותאמות גם עבור כלי השטח והפנאי – טרקטורונים, רייזרים, רכבי עבודה ותפעול, קלנועיות, נגררים וקרוואנים.

מידע נרחב על כל מערכות המיגון והאיתור שלנו קיים באתר. להתאמת המערכת הנכונה לכלי שלכם ולתיאום התקנה, צרו קשר עם המוקד שלנו: 03-6839129 או השאירו פרטים כאן.

ההבדל בין המערכות השונות של הזעקה האחרונה הינו בסוג השרות בו מעוניין הלקוח ובסוג הכלי עליו מותקנת המערכת. המערכות מותאמות באופן מיטבי לכלי הרכב עליהם הן מותקנות.

מערכת המיגון והאיתור אינה מחליפה את הביטוח המקיף. חברות הביטוח דורשות להתקין מערכת מיגון ואיתור כתנאי לרכישת ביטוח מקיף. תפקידה של המערכת לשדר למוקד בכל זיהוי ניסיון גניבה ולאפשר לבעל הכלי לקבל אינדיקציות לגבי סטטוס הכלי בכל זמן נתון, באמצעות אפליקציה ייעודית.

כל מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מחוברות למוקד מבצעי מאויש 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. המוקד מאויש במוקדנים והשטח מאויש בסיירים ממונעים, בפריסה ארצית, הנמצאים בכוננות מתמדת לטובת מניעת גניבות כלים והשבתם לבעליהם החוקיים במהירות האפשרית.

כל מערכות המיגון והאיתור מבית הזעקה האחרונה מתאימות לדרישות כל חברות הביטוח. קיים מידע נרחב בגין כל מערכת ומערכת באתר. לקבלת פרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר בטלפון 03-6839129, או השאירו פרטים כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם.

אפליקציית הזעקה האחרונה הינה אפליקציה ייעודית המאפשרת ללקוח לקבל את המידע החיוני ביותר עבורו והוא: מיקום הכלי בזמן אמת, חיווי האם המערכת דרוכה, האם המנוע מופעל או כבוי ומהו מתח המצבר. כמו כן במידה ומתבצע ניסיון גניבה או הזזה של הכלי, המערכת משדרת התראה לבעל הכלי באמצעות האפליקציה, במקביל לשידור ההתראה למוקד המבצעי.

כאשר מערכת המיגון והאיתור המותקנת על גבי הכלי מזהה ניסיון גניבה, היא משדרת למוקד על אירוע חריג ובמקביל משדרת התראה באמצעות האפליקציה לבעל הכלי. המוקד יוצר קשר מיידי עם בעל הכלי על מנת לבדוק  סטטוס. במידה ואכן מדובר בניסיון גניבה, המוקד יפעיל את צוות סיירי השטח ו/או את כוחות הביטחון הרלוונטיים לטובת השבת הכלי.

המחיר נקבע על פי דרישות הלקוח בהתאמה לכלי עליו המערכת תותקן. לפרטים נוספים, התאמת השירות ולתיאום התקנה, יש ליצור קשר עם המוקד בטלפון 03-6839129 או להשאיר פרטים כאן ונציג מטעמנו יחזור בהקדם. 

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
דילוג לתוכן