מנעול לאופנוע – האם הוא מספיק כדי לשמור על האופנוע שלכם?

כלי רכב דו גלגלי, בעיקר קטנועים ואופנועים, מככבים בראש רשימת הרכבים הנגנבים ביותר בישראל כבר כמה שנים. אין מה לעשות – אם האופנוע או הקטנוע שלכם מצא חן בעיני הגנב, כנראה שהמסלול ידוע מראש ומה שנשאר לכם זה רק לנסות ולהקשות עליו ככל שאתם יכולים. אנחנו יודעים שגם המנעול החזק בעולם וגם מערכת האזעקה המשוכללת ביותר בעולם לא תוריד את מספר גניבות האופנועים לאפס. אבל מיגון לאופנוע כן יכול להקשות על הגנבים את החיים, עד שהם יתייאשו או שיעבור מספיק זמן כדי שייתפסו בטרם יצליחו לממש את תכניותיהם.

שוק אמצעי המיגון לרכב דו גלגלי מלא בפתרונות מגוונים שמציעים לכם הגנה מסוגים שונים על הכלי שלכם – החל ממנעול בסיסי ועד מערכות מיגון ואיתור מתקדמות. למרות שכאמור, אף פתרון אינו מונע לחלוטין ניסיונות גניבה, אלו הם בהחלט פתרונות טובים אשר יכולים לצמצם למינימום את הסיכון והסיכוי שהאופנוע שלכם לא יהיה בבוקר במקום שבו החניתם אותו בלילה.

מאיפה מתחילים?

מנעול לאופנוע הוא פתרון ותיק, בסיסי וזול. שוק המנעולים לאופנוע הוא גדול מאוד ומציע מבחר מנעולים מסוגים שונים ובטווח מחירים רחב – החל מכמה מאות שקלים ועד לכמה אלפים טובים. אבל האם מנעול לבדו יספיק על מנת להקשות על הגנבים? הסטטיסטיקה מראה שהתשובה לשאלה הזאת היא ככל הנראה לא.

אמנם מנעול לאופנוע הוא פריט חשוב ולא בהכרח כדאי לוותר עליו לחלוטין – הוא מראה על רצינות ואכפתיות של בעל הכלי והרבה פעמים מאותת לגנב שאולי לא כדאי להתעסק עם הכלי הספציפי הזה, משום שהוא קשור במנעול מפלדה מחוסמת אל עמוד בטון לא ניתן להזזה. סביר להניח שגנב שיראה מולו שני "מועמדים" פוטנציאלים לגניבה, האחד קשור והשני לא, יבחר שלא להתעסק עם הכלי הקשור שידרוש ממנו יותר זמן והתעסקות.

יחד עם זאת, המודרניזציה לא פוסחת גם על הגנבים, וככל שמערכות המיגון משתכללות כך גם כלי ושיטות העבודה שלהם. חלקם מגיעים היום "לעבודה" עם מכשירי חיתוך מיוחדים שמסוגלים להתמודד גם עם מנעולים חזקים במיוחד, גם מנעולי שרשרת וגם מנעולי דיסק. אם גנב כזה מחליט לבקר את האופנוע שלכם והוא אינו מוגן על ידי מערכת נוספת מלבד המנעול, גורלו נגזר למעשה וכל שיישאר לכם הוא להמתין לכספי הביטוח (אם יש לכם כזה) שיאפשרו לכם לקנות כלי חדש, אבל לא יוכלו לתקן את הלב השבור כתוצה מגניבת הכלי האהוב עליכם.

אפשר גם אחרת

מנעול לאופנוע הוא בהחלט פריט חיוני ואיש אינו מקל ראש בחשיבותו. אולם, כאמור, רצוי מאוד שהוא יהיה רק חלק אחד מתוך מערך המיגון הכולל בעיקר מערכת מערכת מיגון ואיתור מתקדמת לאופנוע. מערכת כזו תוכל למזער עד למינימום ההכרחי את הסיכון, ולהבטיח שגם במידה וזה יקרה ייעשו כל המאמצים להשיבו.

מערכת מיגון ואיתור לאופנוע יכולה למעשה גם לייתר את השימוש במנעול כלל, משום שהיא מיועדת  למצוא את מיקום הכלי שלכם בזמן אמת במשך כל שעות היממה. אולם, גם אם בחרתם לנקוט משנה זהירות ולנעול את הכלי בנוסף להתקנת המערכת – בכל מקרה שבו הגנב הצליח לחתוך את המנעול, המערכת עדיין תאפשר לעקוב אחר מיקומו ולפתוח במרדף על מנת להשיב את הגניבה לבעליה.

לכן, לאחר שרכשתם את אופנוע החלומות שלכם, מוטב שלא להסתפק ברכישת מנעול לאופנוע בלבד, חזק ככל שיהיה, אלא להשקיע גם את האקסטרה הנוספת במערכת מיגון ואיתור מתקדמת שתאפשר לכם לישון עוד יותר טוב בלילות וליהנות מראש שקט בעניין גם בימים.

מערכות המיגון והאיתור המתקדמות לאופנוע מבית הזעקה האחרונה מעניקות לכם הגנה מלאה מפני גניבות בעזרת חיבור למוקד מבצעי מאויש 24/7 הכולל צוות סיירים מקצועי ומיומן ועובד גם בשיתוף פעולה עם כל כוחות הביטחון וההצלה ברחבי הארץ. לאורך השנים הוכיחה המערכת את יעילותה במקרים רבים ואלפי כלים הושבו לבעליהם החוקיים לאחר שנגנבו או נעשה ניסיון לגנוב אותם, לעתים תוך פחות מיממה אחת.

לקבלת הצעת מחיר ותיאום התקנה צרו איתנו קשר כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם, או צרו קשר טלפוני במספר 03-6839129

תוכן עניינים

שאלות ותשובות.

מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מתאימות לכל סוגי הרכב הדו גלגלי – קטנועים, אופנועי כביש ואופנועי שטח. כמו כן המערכות שלנו מותאמות גם עבור כלי השטח והפנאי – טרקטורונים, רייזרים, רכבי עבודה ותפעול, קלנועיות, נגררים וקרוואנים.

מידע נרחב על כל מערכות המיגון והאיתור שלנו קיים באתר. להתאמת המערכת הנכונה לכלי שלכם ולתיאום התקנה, צרו קשר עם המוקד שלנו: 03-6839129 או השאירו פרטים כאן.

ההבדל בין המערכות השונות של הזעקה האחרונה הינו בסוג השרות בו מעוניין הלקוח ובסוג הכלי עליו מותקנת המערכת. המערכות מותאמות באופן מיטבי לכלי הרכב עליהם הן מותקנות.

מערכת המיגון והאיתור אינה מחליפה את הביטוח המקיף. חברות הביטוח דורשות להתקין מערכת מיגון ואיתור כתנאי לרכישת ביטוח מקיף. תפקידה של המערכת לשדר למוקד בכל זיהוי ניסיון גניבה ולאפשר לבעל הכלי לקבל אינדיקציות לגבי סטטוס הכלי בכל זמן נתון, באמצעות אפליקציה ייעודית.

כל מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מחוברות למוקד מבצעי מאויש 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. המוקד מאויש במוקדנים והשטח מאויש בסיירים ממונעים, בפריסה ארצית, הנמצאים בכוננות מתמדת לטובת מניעת גניבות כלים והשבתם לבעליהם החוקיים במהירות האפשרית.

כל מערכות המיגון והאיתור מבית הזעקה האחרונה מתאימות לדרישות כל חברות הביטוח. קיים מידע נרחב בגין כל מערכת ומערכת באתר. לקבלת פרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר בטלפון 03-6839129, או השאירו פרטים כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם.

אפליקציית הזעקה האחרונה הינה אפליקציה ייעודית המאפשרת ללקוח לקבל את המידע החיוני ביותר עבורו והוא: מיקום הכלי בזמן אמת, חיווי האם המערכת דרוכה, האם המנוע מופעל או כבוי ומהו מתח המצבר. כמו כן במידה ומתבצע ניסיון גניבה או הזזה של הכלי, המערכת משדרת התראה לבעל הכלי באמצעות האפליקציה, במקביל לשידור ההתראה למוקד המבצעי.

כאשר מערכת המיגון והאיתור המותקנת על גבי הכלי מזהה ניסיון גניבה, היא משדרת למוקד על אירוע חריג ובמקביל משדרת התראה באמצעות האפליקציה לבעל הכלי. המוקד יוצר קשר מיידי עם בעל הכלי על מנת לבדוק  סטטוס. במידה ואכן מדובר בניסיון גניבה, המוקד יפעיל את צוות סיירי השטח ו/או את כוחות הביטחון הרלוונטיים לטובת השבת הכלי.

המחיר נקבע על פי דרישות הלקוח בהתאמה לכלי עליו המערכת תותקן. לפרטים נוספים, התאמת השירות ולתיאום התקנה, יש ליצור קשר עם המוקד בטלפון 03-6839129 או להשאיר פרטים כאן ונציג מטעמנו יחזור בהקדם. 

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
דילוג לתוכן