מנעול לאופנוע – האם הוא מספיק כדי לשמור על האופנוע שלכם?

כלי רכב דו גלגלי, בעיקר קטנועים ואופנועים, מככבים בראש רשימת הרכבים הנגנבים ביותר בישראל כבר כמה שנים. אין מה לעשות – אם האופנוע או הקטנוע שלכם מצא חן בעיני הגנב, כנראה שהמסלול ידוע מראש ומה שנשאר לכם זה רק לנסות ולהקשות עליו ככל שאתם יכולים. אנחנו יודעים שגם המנעול החזק בעולם וגם מערכת האעזקה המשוכללת ביותר בעולם לא תוריד את מספר גניבות האופנועים לאפס. אבל מיגון לאופנוע כן יכול להקשות על הגנבים את החיים, עד שהם יתייאשו או שיעבור מספיק זמן כדי שייתפסו בטרם יצליחו לממש את תכניותיהם.

שוק אמצעי המיגון לרכב דו גלגלי מלא בפתרונות מגוונים שמציעים לכם הגנה מסוגים שונים על הכלי שלכם – החל ממנעול בסיסי ועד אזעקה משוכללת. למרות שכאמור, אף פתרון אינו מושלם, חלק מהם הם בהחלט פתרונות טובים אשר יכולים לצמצם למינימום את הסיכון והסיכוי שהאופנוע שלכם לא יהיה בבוקר במקום שבו החניתם אותו בלילה.

מנעולים לאופנוע

הדבר הראשון והבסיסי ביותר הוא מנעול לאופנוע. שוק המנעולים לאופנוע הוא גדול מאוד ומציע מבחר מנעולים מסוגים שונים ובטווח מחירים רחב – החל מכמה מאות שקלים ועד לכמה אלפים טובים. אבל האם מנעול לבדו יספיק על מנת להקשות על הגנבים? הסטטיסטיקה מראה שהתשובה לשאלה הזאת היא ככל הנראה לא. אמנם מנעול לאופנוע הוא פריט חשוב ולא היינו ממליצים לוותר עליו לחלוטין – הוא מראה על רצינות ואכפתיות של בעל הכלי והרבה פעמים מאותת לגנב שאולי לא כדאי להתעסק עם הכלי הספציפי הזה, משום שהוא קשור במנעול מפלדה מחוסמת אל עמוד בטון לא ניתן להזזה. סביר להניח שגנב שיראה מולו שני “מועמדים” פוטנציאלים לגניבה, האחד קשור והשני לא, יבחר שלא להתעסק עם הכלי הקשור שידרוש ממנו יותר זמן והתעסקות.

יחד עם זאת, המודרניזציה לא פוסחת גם על הגנבים, וככל שמערכות המיגון משתכללות כך גם כלי ושיטות העבודה שלהם. חלקם מגיעים היום “לעבודה” עם מכשירי חיתוך מיוחדים שמסוגלים להתמודד גם עם מנעולים חזקים במיוחד, גם מנעולי שרשרת וגם מנעולי דיסק. אם גנב כזה מחליט לבקר את האופנוע שלכם והוא אינו מוגן על ידי אזעקה או מערכת נוספת מלבד המנעול, גורלו נגזר למעשה וכל שיישאר לכם הוא להמתין לכספי הביטוח (אם יש לכם כזה) שיאפשרו לכם לקנות כלי חדש, אבל לא יוכלו לתקן את הלב השבור כתוצה מגניבת הכלי האהוב עליכם.

אפשר גם אחרת – מנעול לאופנוע הוא בהחלט פריט חיוני ואיש אינו מקל ראש בחשיבותו. אולם, כאמור, רצוי מאוד שהוא יהיה רק חלק אחד מתוך מערכת כוללת של מיגון שבה יש גם אזעקה לאופנוע ומערכת איתור לאופנוע. שילוב של המערכות הללו, יוכל למזער עד למינימום ההכרחי את הסיכון שמישהו בכלל ירצה להתעסק עם האופנוע שלכם, ולהבטיח שגם במידה וזה יקרה ייעשו כל המאמצים להשיבו. מערכת איתור לאופנוע יכולה למצוא את מיקום הכלי שלכם בזמן אמת במשך כל שעות היממה ובכל מקרה שבו הגנב הצליח לחתוך את המנעול ולנטרל גם את האזעקה, המערכת עדיין תאפשר לעקוב אחר מיקומו ולפתוח במרדף על מנת להשיב את הגניבה לבעליה.

לכן, לאחר שרכשתם את אופנוע החלומות שלכם, מוטב שלא להסתפק ברכישת מנעול לאופנוע בלבד, חזק ככל שיהיה, אלא להשקיע גם את האקסטרה הנוספת במערכת מיגון ואיתור מתקדמת שתאפשר לכם לישון עוד יותר טוב בלילות וליהנות מראש שקט בעניין גם בימים.

מערכת המיגון והאיתור המתקדמת לאופנוע DEFENDER PRO מבית הזעקה האחרונה נותנת לכם הגנה מלאה מפני גניבות בעזרת חיבור למוקד מאוייש 24/7 הכולל צוות סיירים מקצועי ומיומן ועובד גם בשיתוף פעולה עם כל כוחות הביטחון וההצלה ברחבי הארץ. לאורך השנים הוכיחה המערכת את יעילותה במקרים רבים ומאות כלים הושבו להעליהם החוקיים לאחר שנגנבו או נעשה ניסיון לגנוב אותם, לעתים תוך פחות מיממה אחת.

צרו איתנו קשר בטלפון: 03-6839129 או השאירו פרטים בעמוד הזה ונחזור אליכם עם הצעה להתקנת מערכת איתור לאופנוע שלכם עוד היום.

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר למערכת של הזעקה האחרונה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן