מערכת איתור לאופנוע – שאלות ותשובות

רוכבי דו גלגלי רבים מתלבטים בשאלה האם להתקין מערכת איתור לאופנוע שלהם, מהם היתרונות של מערכת כזו על פני אזעקה רגילה או האם היא יכולה להחליף פוליסת ביטוח. אנחנו יודעים שכלי רכב דו גלגלי הם פופולריים מאוד בקרב הגנבים, ולכן השאלות האלה מטרידות את מנוחתם של רוכבים רבים, ואנחנו שומעים אותן כמעט מידי יום. כדי לעשות קצת סדר, הנה כמה שאלות ותשובות על מערכת איתור לאופנוע, ועד כמה היא משתלמת לכם, הרוכבים וחובבי הדו גלגלי.

מיגון לאופנוע

מהי בכלל מערכת איתור לאופנוע?

מערכת איתור לאופנוע היא בדיוק מה שמשתמע מהשם שלה – מערכת איתור. תפקידה הוא לאתר את מיקום הכלי שלכם בכל רגע נתון ולהתריע במקרה שמזוהה פעולה חריגה הקשורה אליו, כמו ניסיון הזזה, גרירה או הרמה. המערכת עצמה היא רכיב אלקטרוני קטן המותקן על הכלי בצורה סמויה ומוצפנת, שגם עמידה מפני מים ונזקים פוטנציאלים שיכולים להיגרם בזמן שימוש בכלי. הרכיב הזה מחובר למערכת החשמל של הכלי ומבוסס על GPS, מה שמאפשר לו לזהות את מיקום האופנוע בצורה מדויקת.

המערכת מחוברת לאפליקציה המותקנת על המכשיר הנייד של בעל הכלי וכמו כן גם למוקד מאוייש 24/7 ובו מוקדנים שתפקידם הוא לזהות את ההתראות ולהזניק צוות ייעודי או את כוחות הביטחון במקרה הצורך, ובכך למעשה מתבטא היתרון הגדולה שלה.

 

האם מערכת איתור לאופנוע מבטיחה לנו שהאופנוע לא ייגנב?

ובכן, אף אחד לא יכול להבטיח דבר כזה ב-100%, ולא משנה מה תתקינו על האופנוע שלכם. המערכת כן מבטיחה לכם שבמקרה שכן יהיה ניסיון לגנוב את הכלי, אתם תדעו על כך מיד וכך גם המוקד המבצעי. מרגע שמתקבלת התראה, ייעשה ניסיון להשיב את האופנוע שלכם מהמיקום שבו הוא נמצא, והסטטיסטיקה מספרת שבהרבה מאוד מקרים הניסיונות אכן מצליחים. לכן, מערכת איתור לאופנוע אולי לא תמנע ב-100% ניסיונות גניבה של האופנוע, אבל כן ניתן לומר בסבירות גבוהה שלא בטוח שתיאלצו להיפרד ממנו כל כך מהר.

 

האם מערכת איתור לאופנוע מהווה תחליף לביטוח מקיף?

זו שאלה מאוד נפוצה בקרב רוכבי אופנוע ודו גלגלי בכלל, והתשובה היא שמערכת איתור לאופנוע וביטוח מקיף לאופנוע הם שני דברים שונים, ולכן האחד לא צריך לבוא על חשבון השני. ביטוח מקיף נועד להבטיח לכם פיצוי במקרה של גניבה ואף חברת ביטוח לא תעשה מאמצים גדולים מידי כדי לנסות ולחזיר לכם את הכלי המקורי. לעומת זאת, מערכת איתור לאופנוע היא לא ביטוח, אלא מערכת מיגון שנועדה כדי להתריע ולנסות להחזיר לכם את הכלי הגנוב. לכן, על השאלה במה לבחור יכול לענות הרוכב בלבד על פי שיקול דעתו, ההעדפה שלו והתקציב שיש לו להשקיע במיגון האופנוע שלו.

 

מהם היתרונות של מערכת איתור לאופנוע?

על היתרונות הברורים מאליהם כבר דיברנו – מערכת שיודעת לאתר את מיקום הכלי שלכם בכל רגע נתון ולשלוח אליכם למכשיר הנייד התראה אם היא מזהה פעולה חריגה. זהו בהחלט יתרון גדול משום שרובנו לא נמצאים בקשר עין קבוע עם הכלי שלנו, בין אם אנחנו בבית, בעבודה או בכל מקום אחר. הידיעה שאם מישהו ינסה להתעסק עם האופנוע שלנו אנחנו נדע על כך, היא בהחלט מרגיעה.

המערכת יודעת להתריע לא רק על ניסיון של הזזה או גניבה, אלא גם על פעולה כמו ניתוק המצבר שגנבים רבים עושים לפני שהם מעמיסים את הכלי, כדי לנטרל מערכות מיגון שמותקנות עליו. אם יש לכם מערכת איתור לאופנוע, אתם תדעו גם אם קורה דבר כזה.

היתרון הכי גדול של המערכת היא חיבור למוקד מבצעי, שבעצמו מחובר לצוות סיירים ייעודי שמוכן לזנק על כל התראה שמתקבלת, וכמובן עובד בשיתוף פעולה עם כוחות הביטחון כדי להגיע אל הכלי שלכם במהירות האפשרית לאחר ניסיון גניבה. העובדה שבכל ניסיון גניבה אתם יודעים שיהיה מי שיצא לחפש את האופנוע שלכם היא לבדה מרגיעה מאוד, גם אם אין ביטחון מלא שהוא יימצא.

מעבר לגניבות, המערכת היא גם כלי עזר מעולה לניהול של צי רכב דו גלגלי (למשל בחברות משלוחים או מסעדות) והיא יכולה לשפר ולייעל את העבודה ולהביא לחיסכון גדול במשאבים.  חברות רבות המחזיקות צי של כלים משתמשות במערכות איתור כדי לדעת איפה נמצא כל עובד בכל רגע, ובכך להביא לניצול טוב יותר של כוח האדם שברשותן.

 

האם המערכת מתאימה רק לאופנועים?

לא. המערכת יכולה להיות מותקנת על כל סוגי הרכב הדו גלגלי – קטנועים, אופנועי כביש ואופנועי שטח. בנוסף, המערכות מתאימות גם להתקנה על טרקטורונים, רייזרים וקלנועיות.

 

כמה עולה מערכת איתור לאופנוע?

זה כמובן תלוי בסוג ונפח הכלי, אבל בגדול קיימת עלות התקנה חד פעמית ואחריה עלות חודשית לא גבוהה לצורך השירות והחיבור למוקד. אין ספק שבחישוב שנתי העלויות הן נמוכות יותר מעלות ביטוח ומעניקות תמורה מלאה למחיר.

 

לקבלת הצעת מחיר משתלמת להתקנת מערכת איתור לכלי שלכם אתם מוזמנים ליצור קשר עם הזעקה האחרונה בטלפון מספר 03-6839129, או להשאיר את הפרטים שלכם כאן ונציג שלנו יחזור אליכם עם כל הפרטים ויתאם איתכם כבר מועד להתקנה.

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר למערכת של הזעקה האחרונה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן