מערכת איתור לאופנוע – שאלות ותשובות

רוכבי דו גלגלי חדשים רבים מתלבטים בשאלה האם להתקין מערכת מיגון ואיתור לאופנוע שלהם, מהם היתרונות של מערכת כזו על פני אזעקה רגילה או האם היא יכולה להחליף פוליסת ביטוח. אנחנו יודעים שכלי רכב דו גלגלי הם פופולריים מאוד בקרב הגנבים, ולכן השאלות האלה מטרידות את מנוחתם של רוכבים רבים, ואנחנו שומעים אותן כמעט מידי יום. כדי לעשות קצת סדר, הנה כמה שאלות ותשובות על מערכת איתור לאופנוע, ועד כמה היא משתלמת לכם, הרוכבים וחובבי הדו גלגלי.

מהי בכלל מערכת מיגון ואיתור לאופנוע?

מערכת מיגון ואיתור לאופנוע היא בדיוק מה שמשתמע מהשם שלה – מערכת מיגון ואיתור. תפקידה הוא לאתר את מיקום הכלי שלכם בכל רגע נתון ולהתריע במקרה שמזוהה פעולה חריגה הקשורה אליו, כמו ניסיון הזזה, גרירה או הרמה. המערכת עצמה היא רכיב אלקטרוני קטן המותקן על הכלי בצורה סמויה ומוצפנת, שגם עמידה מפני מים ונזקים פוטנציאלים שיכולים להיגרם בזמן שימוש בכלי. הרכיב הזה מחובר למערכת החשמל של הכלי ומבוסס על GPS, מה שמאפשר לו לזהות את מיקום האופנוע בצורה מדויקת.

המערכת מחוברת לאפליקציה המותקנת על המכשיר הנייד של בעל הכלי וכמו כן גם למוקד מאויש 24/7 ובו מוקדנים שתפקידם הוא לזהות את ההתראות ולהזניק צוות ייעודי או את כוחות הביטחון במקרה הצורך, ובכך למעשה מתבטא היתרון הגדולה שלה.

האם מערכת מיגון ואיתור לאופנוע מבטיחה לנו שהאופנוע לא ייגנב?

ובכן, אף אחד לא יכול להבטיח דבר כזה ב-100%, ולא משנה מה תתקינו על האופנוע שלכם. המערכת כן מבטיחה לכם שבמקרה שכן יהיה ניסיון לגנוב את הכלי, אתם תדעו על כך מיד וכך גם המוקד המבצעי. מרגע שמתקבלת התראה, ייעשה ניסיון להשיב את האופנוע שלכם מהמיקום שבו הוא נמצא, והסטטיסטיקה מספרת שבהרבה מאוד מקרים הניסיונות אכן מצליחים. לכן, מערכת מיגון ואיתור לאופנוע אולי לא תמנע ב-100% ניסיונות גניבה של האופנוע, אבל כן ניתן לומר בסבירות גבוהה שלא בטוח שתיאלצו להיפרד ממנו כל כך מהר.

האם מערכת מיגון ואיתור לאופנוע מהווה תחליף לביטוח מקיף?

זו שאלה מאוד נפוצה בקרב רוכבי אופנוע ודו גלגלי בכלל, והתשובה היא שמערכת מיגון איתור לאופנוע וביטוח מקיף לאופנוע הם שני דברים שונים, ולכן האחד לא צריך לבוא על חשבון השני. ביטוח מקיף נועד להבטיח לכם פיצוי במקרה של גניבה ואף חברת ביטוח לא תעשה מאמצים גדולים מידי כדי לנסות ולחזיר לכם את הכלי המקורי. לעומת זאת, מערכת מיגון ואיתור לאופנוע היא לא ביטוח, אלא מערכת מיגון שנועדה כדי להתריע ולנסות להחזיר לכם את הכלי הגנוב. לכן, על השאלה במה לבחור יכול לענות הרוכב בלבד על פי שיקול דעתו, ההעדפה שלו והתקציב שיש לו להשקיע במיגון האופנוע שלו.

מהם היתרונות של מערכת מיגון ואיתור לאופנוע?

על היתרונות הברורים מאליהם כבר דיברנו – מערכת שיודעת לאתר את מיקום הכלי שלכם בכל רגע נתון ולשלוח אליכם למכשיר הנייד התראה אם היא מזהה פעולה חריגה. זהו בהחלט יתרון גדול משום שרובנו לא נמצאים בקשר עין קבוע עם הכלי שלנו, בין אם אנחנו בבית, בעבודה או בכל מקום אחר. הידיעה שאם מישהו ינסה להתעסק עם האופנוע שלנו אנחנו נדע על כך, היא בהחלט מרגיעה.

המערכת יודעת להתריע לא רק על ניסיון של הזזה או גניבה, אלא גם על פעולה כמו ניתוק המצבר שגנבים רבים עושים לפני שהם מעמיסים את הכלי, כדי לנטרל מערכות מיגון שמותקנות עליו. אם יש לכם מערכת איתור לאופנוע, אתם תדעו גם אם קורה דבר כזה.

היתרון הכי גדול של המערכת היא חיבור למוקד מבצעי העובד 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 365 ימים בשנה, ובעצמו מחובר לצוות סיירים ייעודי שמוכן לזנק על כל התראה שמתקבלת, וכמובן עובד בשיתוף פעולה עם כוחות הביטחון כדי להגיע אל הכלי שלכם במהירות האפשרית לאחר ניסיון גניבה. העובדה שבכל ניסיון גניבה אתם יודעים שיהיה מי שיצא לחפש את האופנוע שלכם היא לבדה מרגיעה מאוד, גם אם אין ביטחון מלא שהוא יימצא.

מעבר לגניבות, המערכת היא גם כלי עזר מעולה לניהול של צי רכב דו גלגלי (למשל בחברות משלוחים או מסעדות) והיא יכולה לשפר ולייעל את העבודה ולהביא לחיסכון גדול במשאבים. חברות רבות המחזיקות צי של כלים משתמשות במערכות איתור כדי לדעת איפה נמצא כל עובד בכל רגע, ובכך להביא לניצול טוב יותר של כוח האדם שברשותן.

האם המערכת מתאימה רק לאופנועים?

לא. המערכת יכולה להיות מותקנת על כל סוגי הרכב הדו גלגלי – לאופנועים וקטנועים מכל הסוגים, וכן לאופנועי שטח, רייזרים, טרקטורונים וקלנועיות. בנוסף ניתן להתקין מערכת מיגון ואיתור גם על קרוואנים נגררים

כמה עולה מערכת מיגון ואיתור לאופנוע?

זה כמובן תלוי בסוג ונפח הכלי, אבל בגדול קיימת עלות התקנה חד פעמית ואחריה עלות חודשית לא גבוהה לצורך השירות והחיבור למוקד. אין ספק שבחישוב שנתי העלויות הן נמוכות יותר מעלות ביטוח ומעניקות תמורה מלאה למחיר.

לקבלת הצעת מחיר ותיאום התקנה צרו איתנו קשר כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם, או צרו קשר טלפוני במספר 03-6839129

תוכן עניינים

שאלות ותשובות.

מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מתאימות לכל סוגי הרכב הדו גלגלי – קטנועים, אופנועי כביש ואופנועי שטח. כמו כן המערכות שלנו מותאמות גם עבור כלי השטח והפנאי – טרקטורונים, רייזרים, רכבי עבודה ותפעול, קלנועיות, נגררים וקרוואנים.

מידע נרחב על כל מערכות המיגון והאיתור שלנו קיים באתר. להתאמת המערכת הנכונה לכלי שלכם ולתיאום התקנה, צרו קשר עם המוקד שלנו: 03-6839129 או השאירו פרטים כאן.

ההבדל בין המערכות השונות של הזעקה האחרונה הינו בסוג השרות בו מעוניין הלקוח ובסוג הכלי עליו מותקנת המערכת. המערכות מותאמות באופן מיטבי לכלי הרכב עליהם הן מותקנות.

מערכת המיגון והאיתור אינה מחליפה את הביטוח המקיף. חברות הביטוח דורשות להתקין מערכת מיגון ואיתור כתנאי לרכישת ביטוח מקיף. תפקידה של המערכת לשדר למוקד בכל זיהוי ניסיון גניבה ולאפשר לבעל הכלי לקבל אינדיקציות לגבי סטטוס הכלי בכל זמן נתון, באמצעות אפליקציה ייעודית.

כל מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מחוברות למוקד מבצעי מאויש 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. המוקד מאויש במוקדנים והשטח מאויש בסיירים ממונעים, בפריסה ארצית, הנמצאים בכוננות מתמדת לטובת מניעת גניבות כלים והשבתם לבעליהם החוקיים במהירות האפשרית.

כל מערכות המיגון והאיתור מבית הזעקה האחרונה מתאימות לדרישות כל חברות הביטוח. קיים מידע נרחב בגין כל מערכת ומערכת באתר. לקבלת פרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר בטלפון 03-6839129, או השאירו פרטים כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם.

אפליקציית הזעקה האחרונה הינה אפליקציה ייעודית המאפשרת ללקוח לקבל את המידע החיוני ביותר עבורו והוא: מיקום הכלי בזמן אמת, חיווי האם המערכת דרוכה, האם המנוע מופעל או כבוי ומהו מתח המצבר. כמו כן במידה ומתבצע ניסיון גניבה או הזזה של הכלי, המערכת משדרת התראה לבעל הכלי באמצעות האפליקציה, במקביל לשידור ההתראה למוקד המבצעי.

כאשר מערכת המיגון והאיתור המותקנת על גבי הכלי מזהה ניסיון גניבה, היא משדרת למוקד על אירוע חריג ובמקביל משדרת התראה באמצעות האפליקציה לבעל הכלי. המוקד יוצר קשר מיידי עם בעל הכלי על מנת לבדוק  סטטוס. במידה ואכן מדובר בניסיון גניבה, המוקד יפעיל את צוות סיירי השטח ו/או את כוחות הביטחון הרלוונטיים לטובת השבת הכלי.

המחיר נקבע על פי דרישות הלקוח בהתאמה לכלי עליו המערכת תותקן. לפרטים נוספים, התאמת השירות ולתיאום התקנה, יש ליצור קשר עם המוקד בטלפון 03-6839129 או להשאיר פרטים כאן ונציג מטעמנו יחזור בהקדם. 

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
דילוג לתוכן