רוכבים חדשים? 8 טיפים לרכיבה בטוחה ומיגון האופנוע שלכם

רכיבה על אופנוע יכולה להיראות די תמימה, אולם במציאות, הדברים מתנהלים קצת אחרת. נהיגה על כלי רכב דו גלגלי עלולה להיות מסוכנת אם לא מקפידים על כללי הבטיחות, ורוכבים נפגעים בתאונות דרכים בשל סיבות מגוונות, אלה המרכזיות שבהן: צריכת אלכוהול טרם העלייה לכביש, רכיבה ללא קסדה ומפגשים לא נעימים עם נהגים אחרים.

אתם לא יכולים למנוע את כל המצבים המסוכנים שעשויים להתרחש שעה שאתם רוכבים, אבל יש באפשרותכם לעשות הכל כדי לרכוב בבטיחות ובזהירות. המפתח לכך הוא להכין את עצמכם לפני הנסיעה, כלומר, דעו מראש מהן הסכנות הצפויות ומה לעשות כאשר אתם מזהים סכנה. הכנה זו היא חיונית על מנת שתגיעו ליעדכם בצורה בטוחה. 

מעבר לשמירה על עצמכם, חשוב כמובן גם לשמור על הכלי שלכם מפני גניבות ונזקים. אף אחד לא אוהב להתעורר בבוקר ולראות שהאופנוע שלו לא נמצא במקום שבו הוא היה אתמול בלילה. סטטיסטיקת הגניבות של רכב דו גלגלי בישראל היא עגומה למדי והסיכויים להיות חלק ממנה לצערנו הם די גבוהים. לכן, רצוי מאוד לצמצם למינימום האפשרי את האפשרות הזאת על ידי מיגון איכותי לכלי שלכם, באמצעות אמצעי מיגון שונים.

בטיחות ברכיבה – על מה חשוב להקפיד?

סעו בהתאם לכישורים והיכולות שלכם

רכיבה על אופנוע היא מרגשת, ללא ספק, אבל זה לא אומר שתוכלו להרשות לעצמכם לנהוג באופן שאינו תואם את היכולות ורמת המיומנות הנוכחית שלכם כרוכבי אופנוע. אל תשכחו את המטרה – אתם רוצים להגיע ליעד הסופי, אז השתדלו לעשות זאת במהירות המתאימה לכם ובנתיבים שבהם אתם מרגישים בטוחים יותר.

שמרו על מהירות בטוחה

מהירות בטוחה מבוססת על ההערכה שלכם את הסביבה וכמה מהר אתם מסוגלים להגיב, כלומר עליה להתאים לתנאי הדרך. אם אתם רוכבים לבד על קטע של כביש פתוח, תוכלו כנראה ליהנות מרכיבה במהירות גבוהה יותר. במצב זה אין ריבוי של מכשולים או מפגעים שיכולים להדאיג אתכם, ויש לכם יכולת רבה יותר לתמרן ולעצור במידת הצורך.

היו במודעות לכלי רכב אחרים

רוב כלי הרכב שנוסעים לידכם על הכביש גדולים וכבדים יותר מכם ומהאופנוע שלכם. אתם קטנים יותר מכל כלי רכב אחר על הכביש, וזה מאפשר לכם יכולת תמרון טובה יותר. לצד זאת, יש גם סכנה בכך. לכן שימו לב לסביבה, הישארו תמיד מחוץ לשטחים מתים, רכבו באופן בטוח והגיעו ליעד בשלום.

היו גלויים לעיני כל

רכיבה בשעות הערב או הלילה מאתגרת יותר בגלל החושך מסביב. יש הבדל משמעותי בין היכולת שלכם להיות גלויים היטב על הכביש לבין יכולת טבעית זו אצל כלי רכב גדולים יותר. הנראות שלכם חשובה ולכן עליכם להשקיע בכך יותר, על ידי מחזירי אור ושמירה על תקינות מערכות החשמל באופנוע.

הימנעו מרכיבה בתנאי מזג אוויר קשים

לפעמים אין ברירה אלא לצאת מהבית במזג אוויר לא אידאלי לרכיבה – גשמים, רוחות חזקות וערפל הם מסוכנים הרבה יותר עבור רוכבים מאשר נהגי רכב פרטי. מים הופכים את הכביש לרטוב, אבל כאשר הם באים במגע עם שאריות של שמן שמצוי על הכביש – זה יכול להיות מסוכן מאוד. עדיף להימנע מרכיבה במזג אוויר גשום וסוער, אם אפשר. זה בדרך כלל מגביל את היכולת שלכם לרכוב בצורה זהירה ובטוחה. אם אין ברירה, נקטו משנה זהירות והפקידו על רכיבה איטית וזהירה.

ומה לגבי שמירה על האופנוע?  

גם על האופנוע צריך לשמור, וזאת כדאי לעשות במספר אמצעים, עדיף בשילוב של כולם יחד. 

החזיקו במנעול איכותי לאופנוע 

יש שלל סוגים של מנעולים לאופנועים, חלקם יעילים יותר וחלקם פחות. לפני שאתם בוחרים לעצמכם את המנעול שלכם ודאו כי הוא עשוי מחומר חזק במיוחד שאינו ניתן לפריצה בקלות, וכן יש לכם מקום יציב וחזק שאליו תוכלו לעגן את הכלי. לפעמים עוד חצי דקה של חיפוש המקום המתאים יכולה למנוע את הגניבה הבאה.

בחרו אזעקה מתאימה

כפי שיש הרבה סוגים של רכב דו גלגלי, יש גם לא מעט סוגי אזעקות בשוק. חשוב לבחור את זו שתתאים לכלי שלכם ותעשה את העבודה בצורה הכי יעילה, ובדרך הכי דיסקרטית. אזעקה חכמה כמו היא כזו שיודעת גם לתת מענה במקרה של ניסיון התעסקות עם הכלי, וגם עושה זאת מבלי שהגנב מודע לכך, באמצעות התראה לשלט של הרוכב בלבד.

השקיעו במערכת מיגון ואיתור 

נכון, זו עשויה להיות השקעה גדולה יותר, אבל מערכת מיגון ואיתור טובה לאופנוע יכולה לעשות את ההבדל בין ניסיון גניבה לגניבה של ממש. מערכת איתור שמחוברת למוקד מבצעי שמאויש סביב השעון, הוכחה לא מעט פעמים כיעילה במיוחד במציאת כלים גנובים והחזרתם לבעליהם החוקיים בתוך זמן קצר יחסית. מערכת כזו ניתן להתקין בקלות כמעט בכל דגם של רכב דו גלגלי, וההשקעה בהחלט מתגמדת לעומת השקט הנפשי שלכם.

מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה הן המתקדמות ביותר בתחום המיגון לרכב דו גלגלי, ומותקנות על ידי מתקינים מורשים ומנוסים. לאחר התקנת מערכת האיתור על הכלי שלכם, תוכלו להישאר מחוברים למוקד המבצעי שלנו, ולהיות מחוברים 24/7 למיקום הכלי שלכם גם באמצעות אפליקציה המותקנת על המכשיר הנייד שלכם.

עשרות אלפי לקוחות מרוצים ומאות כלים גנובים שהושבו לבעליהם תוך זמן קצר מוכיחים כי מערכת האיתור שלנו עושה את העבודה כנדרש, וכי השקעה קטנה יחסית עכשיו עשויה למנוע עגמת נפש גדולה יותר אחר כך.

עברו עוד היום למערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה ותתחילו לישון טוב יותר בלילה!

לקבלת הצעת מחיר ותיאום התקנה צרו איתנו קשר כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם, או צרו קשר טלפוני במספר 03-6839129

תוכן עניינים

שאלות ותשובות.

מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מתאימות לכל סוגי הרכב הדו גלגלי – קטנועים, אופנועי כביש ואופנועי שטח. כמו כן המערכות שלנו מותאמות גם עבור כלי השטח והפנאי – טרקטורונים, רייזרים, רכבי עבודה ותפעול, קלנועיות, נגררים וקרוואנים.

מידע נרחב על כל מערכות המיגון והאיתור שלנו קיים באתר. להתאמת המערכת הנכונה לכלי שלכם ולתיאום התקנה, צרו קשר עם המוקד שלנו: 03-6839129 או השאירו פרטים כאן.

ההבדל בין המערכות השונות של הזעקה האחרונה הינו בסוג השרות בו מעוניין הלקוח ובסוג הכלי עליו מותקנת המערכת. המערכות מותאמות באופן מיטבי לכלי הרכב עליהם הן מותקנות.

מערכת המיגון והאיתור אינה מחליפה את הביטוח המקיף. חברות הביטוח דורשות להתקין מערכת מיגון ואיתור כתנאי לרכישת ביטוח מקיף. תפקידה של המערכת לשדר למוקד בכל זיהוי ניסיון גניבה ולאפשר לבעל הכלי לקבל אינדיקציות לגבי סטטוס הכלי בכל זמן נתון, באמצעות אפליקציה ייעודית.

כל מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מחוברות למוקד מבצעי מאויש 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. המוקד מאויש במוקדנים והשטח מאויש בסיירים ממונעים, בפריסה ארצית, הנמצאים בכוננות מתמדת לטובת מניעת גניבות כלים והשבתם לבעליהם החוקיים במהירות האפשרית.

כל מערכות המיגון והאיתור מבית הזעקה האחרונה מתאימות לדרישות כל חברות הביטוח. קיים מידע נרחב בגין כל מערכת ומערכת באתר. לקבלת פרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר בטלפון 03-6839129, או השאירו פרטים כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם.

אפליקציית הזעקה האחרונה הינה אפליקציה ייעודית המאפשרת ללקוח לקבל את המידע החיוני ביותר עבורו והוא: מיקום הכלי בזמן אמת, חיווי האם המערכת דרוכה, האם המנוע מופעל או כבוי ומהו מתח המצבר. כמו כן במידה ומתבצע ניסיון גניבה או הזזה של הכלי, המערכת משדרת התראה לבעל הכלי באמצעות האפליקציה, במקביל לשידור ההתראה למוקד המבצעי.

כאשר מערכת המיגון והאיתור המותקנת על גבי הכלי מזהה ניסיון גניבה, היא משדרת למוקד על אירוע חריג ובמקביל משדרת התראה באמצעות האפליקציה לבעל הכלי. המוקד יוצר קשר מיידי עם בעל הכלי על מנת לבדוק  סטטוס. במידה ואכן מדובר בניסיון גניבה, המוקד יפעיל את צוות סיירי השטח ו/או את כוחות הביטחון הרלוונטיים לטובת השבת הכלי.

המחיר נקבע על פי דרישות הלקוח בהתאמה לכלי עליו המערכת תותקן. לפרטים נוספים, התאמת השירות ולתיאום התקנה, יש ליצור קשר עם המוקד בטלפון 03-6839129 או להשאיר פרטים כאן ונציג מטעמנו יחזור בהקדם. 

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
דילוג לתוכן