אזעקה לאופנוע או מערכת איתור – ההבדלים וקווי הדמיון

אין רוכב אופנוע או קטנוע שלא מכניס למערכת השיקולים שלו את מיגון הכלי כחלק מפעולות התחזוקה שהוא נדרש לבצע עבורו. אופנועים, ובעיקר קטנועים, הם כלי הרכב הכי נגנבים בישראל, ומובן שכדי לא להיות חלק מהסטטיסטיקה צריך להשקיע במיגון איכותי ויעיל, כזה שגם יספק הגנה לכלי וגם יעניק לנו אפשרות לישון בשקט בלילה. מעבר לכל אלה, גם חברות הביטוח דורשות מיגון בסיסי (ולפעמים קצת יותר מבסיסי) כדי לערוך ביטוח לכלים דו גלגליים, בגלל רמת הסיכון הגבוהה ביחס לרכב פרטי.

לכן, מיגון לאופנועים וקטנועים הוא כבר לא שאלה של "אם" אלא של "איך". יש את הפעולות הבסיסיות שכל רוכב מכיר כמו נעילת האופנוע וכיסוי שלו בזמן שהוא חונה. אלה אמצעים פשוטים יחסית שעשויים לגרום לגנב לעבור לכלי הבא אם הוא יבחין שהתעסקות עם כלי קשור היא מסובכת מידי. כמובן, יש גם סוגי מנעולים שונים שמותאמים לכל מצב, אולם לצערנו לא מעט גנבים למדו להתגבר גם עליהם והם לא תמיד מספקים מטריית הגנה מושלמת.

לשם כך קיימים אמצעי מיגון משוכללים יותר, שבדרך כלל אינם נראים לעין ומותקנים בצורה מוצפנת שמחוברת גם למערכות החשמליות של הכלים, וכך יודעות לתת התרעה בזמן אמת במקרה הצורך. המערכת הפופולרית והיעילה ביותר בקטגוריה הזו היא מערכת מיגון איתור מסוג PRO או PRO I, המאגדת את כל היתרונות של מערכת מתקדמת למיגון כלי רכב דו גלגליים. 

בעבר היה מקובל להתקין מערכת המורכבת מאזעקה בלבד, והיא היתה הרבה פחות יעילה, אולם עם התקדמות הטכנולוגיה (וגם שיטות הגניבה), עולם המיגון עבר למערכות מודרניות ויעילות הרבה יותר. בואו נעשה סדר באבולוציה של המערכות הללו. 

אזעקה לאופנוע

אזעקה היא אמצעי מיגון בסיסי, אך חכם, שיודע להתריע בפשטות על כל ניסיון גניבה או הזזה של כלי רכב ממקומו. בעבר האזעקות היו עושות בעיקר רעש, שהיה אמור לעורר מהומה ולהבריח את הגנב, אולם בהמשך, האזעקות המודרניות כבר עשו עבודה טובה יותר ואיפשרו זיהוי מהיר יותר של אירועים חריגים, וכן אזעקה שקטה השולחת התרעה לשלט של בעל הכלי, גם אם אינו נמצא איתו בקשר עין.

האזעקות כללו גם גלאי זעזועים משום שהרבה מניסיונות הגניבה נעשים מבלי להתניע את הכלי או לרכוב עליו, אלא בצורה של גרירה והעמסה. גלאי זיהה את התזוזות הללו וידע להתריע גם עליהן.

כיום, לא מתקינים כמעט "אזעקות" לרכבים דו גלגליים. המיקוד הוא כיום במערכות מיגון הוליסטיות יותר, הכוללות כמובן התראה במקרה שמשהו קורה עם הכלי, אבל יש להם גם פיצרים נוספים ומתקדמים הרבה יותר, כמו איתור, חיבור למוקד וניסיונות השבה. 

מערכת איתור לאופנוע

מערכת מיגון ואיתור לאופנוע זו מערכת שמותקנת על האופנוע ומשדרת את מיקומו דרך אפליקציה ייעודית בטלפון הנייד של הרוכב בכל רגע נתון. היתרון הגדול של המערכת הזו הוא היותה מחוברת גם למוקד מבצעי, מאויש 24/7, וכך במקרה של ניסיון גניבה המוקד אינו סומך רק על האזעקה או ההתרעה באפליקציה, ויוצר קשר בעצמו עם בעל הכלי על מנת להודיע לו על אירוע חריג.

המוקד מקיים קשר רציף עם כוחות הביטחון וכן מחזיק גם בצוותים ייעודיים למקרים בהם יצטרך להתבצע מרדף או איתור של הכלי, לכל מקום אליו הוא נוסע. הגנב אינו יודע שהוא נמצא במעקב ולכן אינו חושש וגורם ההפתעה נשמר. מערכות איתור לאופנוע הוכחו כיעילות מאוד במקרים רבים שבהם נרשמו הצלחות בהשבת כלים גנובים לבעליהם, בפרקי זמן קצרים מאוד (לפעמים תוך מספר שעות!).

חשוב להתקין מערכת איתור שמותאמת לכלי הספציפי שלכם וכן לעשות זאת אצל מתקין מורשה בלבד. כך אפשר להיות בטוחים שהכלי אכן מוגן ונמצא במעקב, מה שמאפשר לישון קצת יותר טוב בלילה ולהיות רגועים גם כאשר נוסעים עם הכלי למקומות רחוקים.

אילו מערכות מיגון ואיתור מומלצות?

שתי המערכות הפופולריות והיעילות ביותר בהגנה על כלי רכב דו גלגליים הן PRO ו-PRO I. מערכות אלה מתאימות לא רק לאופנועים וקטנועים, כולל אופנועי שטח, אלא גם לרייזרים ולטרקטורונים, ומערכת ה-PRO מתאימה גם לרכבים תפעוליים, קלנועיות וכן לקרוואנים

לשתי המערכות מפרט טכני דומה ומאפיינים דומים: 

  • איתור הכלי והשבה במקרה של גניבה
  • חיבור למוקד מבצעי מאויש 24/7
  • אזעקה שקטה – מתריעה בזמן אמת רק אצל בעל הכלי באמצעות אפליקציה ייעודית
  • צריכת זרם נמוכה לשימוש חסכוני במצבר
  • סוללת גיבוי המחזיקה 30 יום
  • התרעה במקרה של ניתוק מצבר ומתח נמוך
  • גלאי זעזועים לזיהוי ניסיון גרירה או הזזה של הכלי


ההבדל המרכזי בין מערכת PRO לבין מערכת PRO I הוא בסוג השירות – בעוד שבמערכת PRO השירות ניתן בגבולות מדינת ישראל בלבד, לקוחות PRO I נהנים גם משירות מעבר לקו הירוק, במקרה שהכלי נגנב לשטחי יהודה ושומרון. שהו יתרון גדול משום שכלים רבים נגנבים לאזורים אלו, והזעקה האחרונה מקיימת שיתוף פעולה הדוק עם גורמי הביטחון הרלוונטיים כדי להגיע אליהם. 

מערכות המיגון ואיתור המותקנות על ידי הזעקה האחרונה הן המתקדמות ביותר בשוק המיגון לדו גלגליים, ומותקנות על ידי מתקינים מורשים מנוסים ומקצועיים.

הצטרפו עכשיו לעשרות אלפי לקוחות מרוצים שכבר ישנים טוב יותר בלילה עם מערכות האיתור של הזעקה האחרונה!

לקבלת הצעת מחיר ותיאום התקנה צרו איתנו קשר כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם, או צרו קשר טלפוני במספר 03-6839129

תוכן עניינים

שאלות ותשובות.

מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מתאימות לכל סוגי הרכב הדו גלגלי – קטנועים, אופנועי כביש ואופנועי שטח. כמו כן המערכות שלנו מותאמות גם עבור כלי השטח והפנאי – טרקטורונים, רייזרים, רכבי עבודה ותפעול, קלנועיות, נגררים וקרוואנים.

מידע נרחב על כל מערכות המיגון והאיתור שלנו קיים באתר. להתאמת המערכת הנכונה לכלי שלכם ולתיאום התקנה, צרו קשר עם המוקד שלנו: 03-6839129 או השאירו פרטים כאן.

ההבדל בין המערכות השונות של הזעקה האחרונה הינו בסוג השרות בו מעוניין הלקוח ובסוג הכלי עליו מותקנת המערכת. המערכות מותאמות באופן מיטבי לכלי הרכב עליהם הן מותקנות.

מערכת המיגון והאיתור אינה מחליפה את הביטוח המקיף. חברות הביטוח דורשות להתקין מערכת מיגון ואיתור כתנאי לרכישת ביטוח מקיף. תפקידה של המערכת לשדר למוקד בכל זיהוי ניסיון גניבה ולאפשר לבעל הכלי לקבל אינדיקציות לגבי סטטוס הכלי בכל זמן נתון, באמצעות אפליקציה ייעודית.

כל מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מחוברות למוקד מבצעי מאויש 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. המוקד מאויש במוקדנים והשטח מאויש בסיירים ממונעים, בפריסה ארצית, הנמצאים בכוננות מתמדת לטובת מניעת גניבות כלים והשבתם לבעליהם החוקיים במהירות האפשרית.

כל מערכות המיגון והאיתור מבית הזעקה האחרונה מתאימות לדרישות כל חברות הביטוח. קיים מידע נרחב בגין כל מערכת ומערכת באתר. לקבלת פרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר בטלפון 03-6839129, או השאירו פרטים כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם.

אפליקציית הזעקה האחרונה הינה אפליקציה ייעודית המאפשרת ללקוח לקבל את המידע החיוני ביותר עבורו והוא: מיקום הכלי בזמן אמת, חיווי האם המערכת דרוכה, האם המנוע מופעל או כבוי ומהו מתח המצבר. כמו כן במידה ומתבצע ניסיון גניבה או הזזה של הכלי, המערכת משדרת התראה לבעל הכלי באמצעות האפליקציה, במקביל לשידור ההתראה למוקד המבצעי.

כאשר מערכת המיגון והאיתור המותקנת על גבי הכלי מזהה ניסיון גניבה, היא משדרת למוקד על אירוע חריג ובמקביל משדרת התראה באמצעות האפליקציה לבעל הכלי. המוקד יוצר קשר מיידי עם בעל הכלי על מנת לבדוק  סטטוס. במידה ואכן מדובר בניסיון גניבה, המוקד יפעיל את צוות סיירי השטח ו/או את כוחות הביטחון הרלוונטיים לטובת השבת הכלי.

המחיר נקבע על פי דרישות הלקוח בהתאמה לכלי עליו המערכת תותקן. לפרטים נוספים, התאמת השירות ולתיאום התקנה, יש ליצור קשר עם המוקד בטלפון 03-6839129 או להשאיר פרטים כאן ונציג מטעמנו יחזור בהקדם. 

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
דילוג לתוכן