אזעקה לאופנוע או מערכת איתור – ההבדלים וקווי הדמיון

אין רוכב אופנוע או קטנוע שלא מכניס למערכת השיקולים שלו את מיגון הכלי כחלק מפעולות התחזוקה שהוא נדרש לבצע עבורו. אופנועים, ובעיקר קטנועים, הם כלי הרכב הכי נגנבים בישראל, ומובן שכדי לא להיות חלק מהסטטיסטיקה צריך להשקיע במיגון איכותי ויעיל, כזה שגם יספק הגנה לכלי וגם יעניק לנו אפשרות לישון בשקט בלילה. מעבר לכל אלה, גם חברות הביטוח דורשות מיגון בסיסי (ולפעמים קצת יותר מבסיסי) כדי לערוך ביטוח לכלים דו גלגליים, בגלל רמת הסיכון הגבוהה ביחס לרכב פרטי.

לכן, מיגון לאופנועים וקטנועים הוא כבר לא שאלה של “אם” אלא של “איך”. יש את הפעולות הבסיסיות שכל רוכב מכיר כמו נעילת האופנוע וכיסוי שלו בזמן שהוא חונה. אלה אמצעים פשוטים יחסית שעשויים לגרום לגנב לעבור לכלי הבא אם הוא יבחין שהתעסקות עם כלי קשור היא מסובכת מידי. כמובן, יש גם סוגי מנעולים שונים שמותאמים לכל מצב, אולם לצערנו לא מעט גנבים למדו להתגבר גם עליהם והם לא תמיד מספקים מטריית הגנה מושלמת.

לשם כך קיימים אמצעי מיגון משוכללים יותר, שבדרך כלל אינם נראים לעין ומותקנים בצורה מוצפנת שמחוברת גם למערכות החשמליות של הכלים, וכך יודעות לתת התרעה בזמן אמת במקרה הצורך. שתי המערכות הפופולריות והיעילות ביותר בקטגוריה הזו הן אזעקה ומערכת איתור. לשתיהן יתרונות רבים והן יכולות להשלים אחת את השניה, אולם לא כל הרוכבים מכירים את ההבדלים הקטנים ביניהם. לכן, בואו נעשה קצת סדר במה שמציעות לכם אזעקה לאופנוע ומערכת איתור לאופנוע.

אזעקה לאופנוע

אזעקה היא אמצעי מיגון בסיסי, אך חכם, שיודע להתריע בפשטות על כל ניסיון גניבה או הזזה של הכלי ממקומו. בעבר האזעקות היו עושות בעיקר רעש, שהיה אמור לעורר מהומה ולהבריח את הגנב, אולם היום האזעקות המודרניות כבר עושות עבודה טובה יותר ומאפשרות זיהוי מהיר יותר של אירועים חריגים.

בהתקנת אזעקה לאופנוע חשוב להקפיד על שני דברים עיקריים:

התרעה שקטה ישירות לשלט: אזעקות רועשות כאמור כבר לא קיימות. הן לא היו יעילות כל כך, וממילא כבר יצאו מחוץ לחוק. אזעקות מתקדמות שולחות היום התרעה לשלט של בעל הכלי, גם אם אינו נמצא איתו בקשר עין. זה מאפשר לו להיות רגוע גם כאשר הוא משאיר את הכלי בחניה והולך לענייניו. אזעקה מתקדמת כזו היא אזעקת ביפר, שניתנת להתקנה על כל סוגי הכלים הדו גלגליים (עם מצבר של 12 וולט) ושולחת התרעה לרדיוס של עד קילומטר מהכלי עצמו.

גלאי זעזועים: יתרון חשוב באזעקות מודרניות הוא גלאי הזעזועים. הרבה מניסיונות הגניבה נעשים היום מבלי להתניע את הכלי או לרכוב עליו, אלא בצורה של גרירה והעמסה על רכב גדול. הגנבים יודעים שניתוק המצבר או התנעה ישלחו התרעה באופן מידי, ולכן מנסים להתחכם ולהעמיס את האופנוע בצורה “שקטה”. לכן, גלאי הזעזועים חשוב מכיוון שהוא מזהה כל תזוזה או תנועה של הכלי ויודע להתריע גם במקרה כזה. חשוב לכוון את הגלאי כך שלא יהיה רגיש מידי וישלח אתכם אל האופנוע עם כל משב רוח חזק מידי בחודשי החורף.

בסך הכל אזעקה לאופנוע היא פתרון מצוין למי שמבקש להיות מודע לאירועים חריגים בקרבת האופנוע שלו, במידה והוא לא נמצא לידו למשך רוב שעות היום.

מערכת איתור לאופנוע

אז פתרנו את הבעיה של היום, אבל מה קורה בלילה? בלילה רובנו כמובן ישנים, ולכן אם יגנבו לנו את הכלי מהחניה של הבית כנראה שאזעקה שקטה לא תעזור לנו לדעת על כך. לשם כך קיימת מערכת איתור לאופנוע. זו מערכת שמותקנת על האופנוע ומשדרת את מיקומו לאפליקציה ייעודית בטלפון הנייד של הרוכב בכל רגע נתון. היתרון הגדול של המערכת הזו הוא היותה מחוברת גם למוקד מבצעי, מאוייש 24/7, וכך במקרה של ניסיון גניבה המוקד אינו סומך רק על האזעקה או ההתרעה באפליקציה, ויוצר קשר בעצמו עם בעל הכלי על מנת להודיע לו על אירוע חריג.

המוקד מקיים קשר רציף עם כוחות הביטחון וכן מחזיק גם בצוות ייעודי למקרים בהם יצטרך להתבצע מרדף או איתור של הכלי, לכל מקום אליו הוא נוסע. הגנב אינו יודע שהוא נמצא במעקב ולכן אינו חושש וגורם ההפתעה נשמר. מערכות איתור לאופנוע הוכחו כיעילות מאוד במקרים רבים שבהם נרשמו הצלחות בהשבת כלים גנובים לבעליהם, בפרקי זמן קצרים מאוד (לפעמים תוך מספר שעות!).

חשוב להתקין מערכת איתור שמותאמת לכלי הספציפי שלכם וכן לעשות זאת אצל מתקין מורשה בלבד. כך אפשר להיות בטוחים שהכלי אכן מוגן ונמצא במעקב, מה שמאפשר לישון קצת יותר טוב בלילה ולהיות רגועים גם כאשר נוסעים עם הכלי למקומות רחוקים.

אז מה כדאי להתקין – אזעקה או מערכת איתור?

השיקולים הם כמובן רבים, אבל אין מניעה (ואפילו מומלץ) להתקין את שתי המערכות על האופנוע או הקטנוע שלכם. אם בכל זאת צריך לבחור רק אחת, מובן שמערכת איתור הוא המומלצת יותר משום היתרון הגדול של החיבור למוקד המבצעי שאינו קיים באזעקות. מערכת איתור היא למעשה שכבת המיגון היעילה ביותר מפני גניבות, גם למניעה שלהן וגם להשבה לאחר מעשה. בשיקולים של עלות מול תועלת, אין ספק שמערכת איתור לאופנוע שלכם היא השקעה לא גדולה במיוחד ביחס לשקט שהיא מעניקה לכם.

 

הזעקה האחרונה מתקינה את מערכות המיגון המתקדמות ביותר בשוק המיגון לדו גלגליים, הן אזעקות והן מערכות איתור לאופנועים וקטנועים, מהמותגים הטובים ביותר בעולם, ועל ידי מתקינים מורשים מנוסים ומקצועיים. כמו כן, מערכות המיגון של הזעקה האחרונה מתאימות גם לטרקטורונים, רייזרים וקלנועיות, שגם הם כלי רכב המועדים לגניבות.

הצטרפו עכשיו לאלפי לקוחות מרוצים שכבר ישנים טוב יותר בלילה עם מערכות האיתור של הזעקה האחרונה. לקבל הצעת מחיר ותיאום התקנה השאיר פרטים בעמוד הזה ונציגנו יחזור אליכם בהקדם, או חייגו למספר 03-6839129 ונשמח לעמוד לרשותכם.

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר למערכת של הזעקה האחרונה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן