איך נשמור על האופנוע שלנו?

כל רוכב אופנוע או קטנוע מכיר את הסיכונים שבהחזקת רכב דו גלגלי – אלו הם כלי הרכב הנגנבים ביותר בישראל. הקלות שבה ניתן להרים אופנוע ולהניע אותו ממקום למקום הופכת אותו לטרף קל עבור הגנבים, ומאלצת את הרוכבים להתגונן מפניהם בשלל אמצעים שהולכים ונהיים מורכבים ומתוחכמים יותר משנה לשנה.

כיום כבר ברור כי חלק מההוצאות השנתיות על אופנוע או קטנוע, בנוסף לרישוי שנתי, ביטוח, דלק וטיפולים, מיועדות למיגון של הכלי. התקנת מערכות מיגון לאופנוע שלנו כבר אינה בגדר מותרות – גם בגלל דרישות חברות הביטוח למיגון בסיסי לפני עריכת הביטוח, וגם כדי להקשות על הגנבים שאורבים בכל לילה לכלים לא ממוגנים.

מערכת איתור לאופנוע

בגלל העלויות הגבוהות של ביטוח מקיף לאופנוע, לא כל הרוכבים עורכים ביטוח כזה, ורבים מהם מעדיפים להשקיע סכום נמוך יותר בהתקנה של מערכת איתור לאופנוע שלהם, או מערכת מיגון אחרת שתגרום להם לישון קצת יותר טוב בלילה. על מנת למגן את הכלי שלכם היטב, בין אם יש לכם ביטוח מקיף ובין אם לא, קיימות כמה אפשרויות, רובן מתאימות לרוב הכלים – אופנועים וקטנועים, וגם לטרקטורונים, קלנועיות ורייזרים:

אזעקת ביפר:

זוהי אזעקה המותקנת על האופנוע או על הקטנוע שלכם ומתריעה כאשר היא מזהה פעילות חריגה או תזוזה של האופנוע. ההתרעה מתבצעת בצורה שקטה, כלומר בשלט של בעל הכלי ולא באמצעות צופר מרעיש. היתרון הגדול באזעקת ביפר הוא היכולת לדעת מה קורה עם הכלי שלנו, גם אם אנחנו לא נמצאים איתו בקשר עין אן בטווח שמיעה. מעבר לכך, זו אזעקה שצריכת הזרם שלה היא נמוכה ולכן הסיכון שהיא “תאכל” לכם את המצבר הוא קטן מאוד. אזעקת ביפר מתאימה לכל רכב דו גלגלי (עם מצבר של 12 וולט), וההתקנה שלה פשוטה יחסית. אין ספק שבהתייחס למשוואה של עלות מול תועלת, מדובר באזעקה משתלמת מאוד.

מערכת איתור לאופנוע:

מערכת איתור לקטנוע או לאופנוע היא למעשה מערכת משלימה לאזעקה, ומכילה מנגנון מוצפן המשדר את מיקום הכלי בכל רגע נתון למוקד מבצעי מאוייש, וגם לבעל הכלי באמצעות אפליקציה המותקנת על המכשיר הנייד שלו. בנוסף, יודעת המערכת לזהות מקרים של ניתוק מצבר, פתיחת/סגירת סוויץ’ ואף את מהירות הנסיעה. היתרון העצום של מערכת כזו הוא כמובן אפשרות המעקב אחרי הכלי, שמאפשרת למוקד להיות בקשר עם הכלי גם במקרה של ניסיון גניבה, ובמקרה הצורך להזעיק את הסיירים ו/או את כוחות הביטחון למקום בו הוא נמצא. מערכת איתור ניתן להתקין על כל סוגי הרכב הדו גלגלי, וכן על טרקטורונים, רייזרים וקלנועיות.

גלאי תאונה:

זהו רכיב שמטרתו להגן על הרוכב ולא על הכלי – מטרה לא פחות (ואף יותר) חשובה. גלאי תאונה המותקן על האופנוע שלכם יודע לזהות תנועות חריגות והתהפכות של הכלי, ובמקרה כזה לתת מיד התראה למוקד על מנת שייצור קשר עם הרוכב. במקרה שבו המוקד לא מצליח להשיג את הרוכב, נשלח מיד אמבולנס למיקום שלו, כפי שמופיע במוקד, כדי לתת לרוכב עזרה ראשונה ופינוי במקרה הצורך. גלאי תאונה ניתן להתקין על כל רכב דו גלגלי, בהשקעה קטנה מאוד ביחס לתמורה שהוא נותן, השקעה שעשויה לא רק להבטיח לרוכב רכיבה בראש שקט, אלא אף להציל חיי אדם.

 

כל המערכות הללו קיימות על מנת להעניק לחובבי הרכיבה ורכבי השטח חוויית רכיבה בטוחה מצד אחד, ולצמצם את הסיכון שהם יתעוררו בוקר אחד ולא ימצאו את הכלי מצד שני. השקעה בהתקנה של מערכות מיגון כדי לשמור עליכם ועל הכלי שלכם היא לא פחות חשובה מעריכת ביטוח, והעלות הכוללת שלהן ודאי נמוכה מהסכום שאתם עלולים לשלם במקרה של גניבה או נזק, אם אין ברשותכם ביטוח מקיף.

מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה הן המילה האחרונה בתחום המיגון לרכב, ומהוות מענה הולם במקרים של גניבת אופנועים, קטנועים, טרקטורונים, קלנועיות ורייזרים. המוקד המבצעי של הזעקה האחרונה מאוייש 24/7 ומחזיק בצוות מוקדנים וסיירים מקצועיים ומנוסים החולשים על כל חלקי הארץ, וכמו כן עובדים בשיתוף פעולה עם כל כוחות הביטחון על מנת להשיב את הכלי שלכם במהירות האפשרית במקרה של ניסיון גניבה. על ידי פעולה מהירה ויעילה של צוות המוקד שלנו הוחזרו מאות כלים לבעליהם החוקיים, חלק מהם עוד באותו הלילה בו נגנבו!

הצטרפו עכשיו למנויי הזעקה האחרונה התחילו גם אתם לישון בשקט בלילה. לקבלת הצעת מחיר ופרטים נוספים חייגו עכשיו: 03-6839129 או השאירו פרטיכם כאן ונחזור אליכם בהקדם.