כיצד תוכלו להגן על האופנוע שלכם מפני גניבה?

זו הרגשה מאוד לא נעימה לצעוד לכיוון שפת המדרכה שבה החניתם את האופנוע האהוב שלכם ולא למצוא אותו. שכיחות הגניבות של כלים דו גלגליים מדגימה עד כמה לא כל כך קשה לגנוב אותם. כל מה שנדרש, למעשה, זה “אנשי מקצוע” מנוסים וציוד מתאים.

אכן, להיות בעלים של כלי רכב דו גלגלי אינו עניין של מה בכך. מעבר לכך שהוצאתם עשרות אלפי שקלים על האופנוע או הקטנוע היקר לכם, ישנן הוצאות אחרות שיש להביאן בחשבון, כמו אגרות רישוי, ביטוח חובה וביטוח מקיף, בלאי, ואיך לא – דלק. הדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה לכם הוא שתישארו בלי הכלי רק בגלל שמישהו החליט לגנוב לכם אותו. אופנועים, ובעיקר קטנועים, הם כלי הרכב המובילים במספר הגניבות, מה עוד שגנבים רק משתכללים עם הזמן, ולכן אביזרי מיגון חשובים במידה רבה בכל מה שקשור להגנה על האופנוע שלכם מפני גניבה.

בנוסף לשימוש באביזרים אלה, ישנם צעדים שתוכלו לנקוט בהם כדי להרתיע גנבים ולהימנע מליפול קורבן לגניבת אופנוע. הדבר החשוב ביותר הוא לנסות לחשוב כמו שגנב אופנוע חושב. חלק קטן מהגנבים פועל כי הוא מעוניין לשמור את הכלי הגנוב, אבל רוב הגנבים מעדיפים לעשות ממנו רווח קל ומהיר. מה שבטוח הוא שכולם פועלים במהירות כדי למקסם את הרווח תוך הפחתת הסיכוי להיתפס. כאשר ישנה התלבטות בין שני אופנועים זהים, הגנב יכוון לכלי שהוא סבור שיהיה קל יותר לגנוב.

מערכת איתור לאופנוע

ישנם כמה דברים שתוכלו לעשות כדי לצמצם את הסיכוי שהאופנוע שלכם ייגנב, למשל:

  • נעילת ההגה. מפתיע כמה פעמים אנשים מכבים את המנוע, מוציאים את המפתח, אבל שוכחים לנעול את ההגה, מה שהופך את פעולת גניבת כלי הרכב לקלה מאוד.
  • עדיף להחנות את האופנוע במקום מואר היטב, ועוד יותר באיזור שיש בו מצלמות אבטחה בסמוך לחנויות ועסקים נוספים. גנבים נוטים לפעול יותר במקומות חשוכים ונסתרים מהעין. בנוסף, אם יש לכם גישה לחניה מקורה, מוטב שתשתמשו בה במקום להשאיר את האופנוע בחוץ, גם אם אתם נמצאים במרחק של כמה דקות ממקום הימצאו.
  • השתמשו באביזרי מיגון עבור הכלי שלכם. ישנן חברות ביטוח שמציעות הנחה על אביזרים אלה שכדאי שיהיו מותקנים על האופנוע או הקטנוע שלכם.

אביזרי המיגון הפופולריים שניתן למצוא היום בשוק מאפשרים לכם להגן בצורה טובה יותר על כלי הרכב הדו גלגלי שברשותכם. אביזרים אלה הם, למשל:

  • מנעול דיסק. מנעולי דיסק מותקנים ישירות על בלם הדיסק, והם צריכים להיות עבים מספיק כך שיוכלו למנוע מהגלגל להסתובב בצורה שמאפשרת תנועה חלקה. מנעולי דיסק מגיעים בגדלים שונים, ויש כאלה שהם קצת יקרים יותר, אך מציעים תכונות מיגון נוספות. מנעולים אלה מגיעים עם אזעקה שמופעלת כאשר מישהו נוגע באופנוע שלכם. אם אתם כבר משתמשים במנעול כזה, מומלץ רק לוודא תמיד שאתם מסירים אותו לפני שאתם מנסים לרכוב, בעיקר מפני שהתוצאות יכולות להיות מביכות ויקרות למדי.
  • מנעול שרשרת או מנעול כבל. מדובר במנעולים שבאמצעותם קושרים את כלי הרכב לעמוד ברחוב או למתקן דומם אחר. רוב המנעולים מן הסוג הזה כוללים שרוול שמונע שריטות, ונועד גם כדי להפוך את עבודת הגנבים לקשה ומסורבלת יותר. החיסרון היחיד במנעול שרשרת הוא המשקל שלו, שכן צריך לנשוא אותו לכל מקום. לעומת זאת, מנעול כבל יהיה בדרך כלל זול וקל יותר.

שימוש באחד משני אביזרי המיגון האלה הוא רעיון טוב, אולם השימוש בשניהם הוא טוב עוד יותר. בעת בחירה בין האביזרים, שקלו לבחור אחד מהם בצבע בהיר כדי לגרום להרתעה חזותית.

  • אזעקות הן אביזר מיגון שימושי מאוד נגד גניבת אופנועים, וישנם סוגים של אזעקות שנבדלים זה מזה במחיר ובמורכבות. אזעקה לאופנוע יכולה למשוך את תשומת ליבו של כל מי שנמצא בטווח שמיעה ולהפנות אותה להתרחשות מסוימת, אבל זה לא ממש יעזור לכם אם אתם לא נמצאים בקרבת מקום. מערכות אזעקה בדרך כלל מופעלות על ידי חיישני תנועה שמזהים כאשר מישהו מנסה לחבל באופנוע שלכם, כאשר ליחידות אזעקה מסוימות יש גם חיישן המנטר את מערכת החשמל כאשר הוא מזהה שמישהו מנסה “לשחק” איתה. מערכות אזעקה יקרות יותר יכולות אפילו לשלוח הודעת טקסט לנייד שלכם במקרה שאתם לא מצליחים לשמוע את האזעקה.
  • כיסוי אופנוע יכול גם לעזור לכם למנוע גניבה, וגם לשמור על המושב של האופנוע או הקטנוע שלכם יבש במזג אויר חורפי. גנבים לעתים קרובות מתמקדים בגניבת מודלים ספציפיים של כלים דו גלגליים מפני שהם מתכננים למכור אותם במחיר יקר יותר עקב ביקוש גבוה לחלקים. אין ספק כי שמירה על האופנוע שלכם מוסווה תקשה על גנבים פוטנציאליים לזהות אותו.

אמצעי מיגון נגד גניבת אופנועים או קטנועים יכולים להשתנות באופן משמעותי מבחינת המחיר, אבל הם מהווים תוספת משמעותית וחשובה למערך המיגון של הכלי שלכם, ולכן מדובר בהוצאה שהיא די הכרחית. מעל לכל, זכרו להשתמש בשכל הישר שלכם כשאתם מחנים את כלי הרכב שלכם באזור מסוים, במיוחד אם מדובר במקומות ציבוריים. בנוסף, זכרו גם לוודא שיש לכם ביטוח המגן על האופנוע או הקטנוע שלכם במקרה של גניבה.

אמצעי המיגון לאופנועים של הזעקה האחרונה הם המתקדמים ביותר בשוק ומותקנים על ידי המתקינים הטובים והמנוסים ביותר בתחום. הצטרפו עכשיו לאלפי לקוחות מרוצים שכבר ישנים טוב יותר בלילה ויודעים שאנחנו עומדים על המשמר בכל ניסיון גניבה של האופנוע או הקטנוע שלהם. לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים בעמוד הזה או התקשרו למספר 03-6839129.

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר למערכת של הזעקה האחרונה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן