מערכת איתור לקטנוע – מה חשוב לדעת?

קטנועים הם כלי רכב פופולרי מאוד בישראל, בקרב מבוגרים וצעירים כאחד. מעבר ליתרון הברור שלהם במהירות ובזריזות על פני כלי רכב עם ארבעה גלגלים, קטנוע הוא כלי שקל יחסית לתחזק – התיקונים לא יקרים במיוחד, הוצאות הדלק לא גבוהות ובימים בהם חצי מדינה עומדת באופן קבוע בפקקים בכל בוקר וערב, האיש שעל הקטנוע תמיד יצליח לעקוף אותם.

אולם, יש סעיף אחד שבו רוכבי הקטנועים סובלים מחיסרון ברור על פני חבריהם במכוניות: סטטיסטיקת הגניבות מראה בבירור כי רכב דו גלגלי, וקטנועים בפרט, הוא מועד הרבה יותר לגניבות ולמעשה קטנוע הוא כלי הרכב הנגנב ביותר בישראל, גם אם מחשיבים בסטטיסטיקה את המכוניות הפרטיות. יחד עם רמת הסיכון שברכיבה, שהיא כמובן גבוהה יותר מאשר בנהיגה ברכב, זה הופך את פוליסת הביטוח המקיף לקטנוע ליקרה במיוחד ולהוצאה שלא כולם יכולים לעמוד בה. ואם במקרה הפעלתם את הביטוח במהלך השנה, צפויה לכם הפתעה עוד פחות נעימה כאשר יגיע זמן החידוש, והפרמיה תקפוץ עוד יותר גבוה.

עקב כך, למרות היתרונות הברורים של הכלי, לא מעט רוכבים חושבים פעמיים אם לערוך ביטוח מקיף לקטנוע שלהם. לא תמיד המחיר שווה את התמורה ואם מדובר בסטודנטים או צעירים שמשתמשים בקטנוע לעבודה כשליחים, גם לא תמיד יש ברשותם את הסכומים הגבוהים. במקום לסמוך על המזל שלא תמיד מאיר פנים, מחפשים חובבי הקטנועים פתרונות אחרים שיקנו להם ביטחון ושקט נפשי כאשר הקטנוע לא לידם.

איתוראן לקטנוע

פתרון אחד כזה הוא מערכת איתור לקטנוע. לא מדובר בתחליף לביטוח מקיף (או לביטוח בכלל) משום שמערכת איתור תפקידה לאתר את מיקום הקטנוע ולא לפצות במקרה שהוא נגנב או נפגע. אך למרות שאלו שני דברים שונים, בכל זאת מתקבלת התחושה שאם מותקנת מערכת איתור על הקטנוע שלנו, אפשר להיות קצת יותר רגועים ושיש מיש שמשגיח גם כשאנחנו לא בסביבה. כי כל גנב מתחיל יודע לפרוץ די בקלות מנעולים לאופנועים, ויש כאלה מתוחכמים יותר שיודעים לנטרל גם אזעקות. מערכת איתור מוצפנת ומוגנת, היא הדבר הבא בכל מה שקשור במיגון לרכב דו גלגלי. אז רגע לפני שאתם מתקינים מערכת איתור לקטנוע שלכם, הנה כמה דברים שחשוב לדעת עליה ועל היתרונות שהיא מעניקה לכם:

  • כאמור, מדובר במערכת איתור וזה מה שהיא יודעת לעשות הכי טוב – לאתר. בכל רגע נתון המערכת משדרת את מיקום הקטנוע, גם אם הוא זז וגם אם הוא עומד. האיתור מתבצע באמצעות GPS ולכן מדויק מאוד, עד רמת הרחוב והבית הספציפי.
  • לאן המערכת משדרת? אליכם! כל מי שמותקנת על הכלי שלו מערכת איתור, מתקין גם אפליקציה ייעודית על הטלפון הנייד שבו הוא יכול לראות בכל רגע נתון את מיקום הכלי וגם לקבל דרכה התראות במקרה של ניסיון גניבה, גרירה או אפילו הזזה מהמקום.
  • המערכת חכמה ויודעת להתריע גם אם נעשה ניסיון לניתוק המצבר. ניתוק מערכת החשמל זו פעולה שגנבים מבצעים כדי לבטל את המיגון שמותקן על הכלי. ברגע שייעשה ניסיון כזה, המערכת תזהה אותו מיד ותתריע באפליקציה שלכם.
  • כמובן שזה שהמערכת מיידעת אתכם זה מצוין אבל זה לא מספיק. היתרון האמיתי הוא חיבור למוקד מבצעי מאוייש 24/7 שאליו מגיעות התראות מכל הכלים שמותקנים עליהם מערכות איתור. כל התראה שמתקבלת אצלכם באפליקציה, מתקבלת גם במוקד ובמידה והיא מצביעה על פעולה חריגה (למשל תזוזה של הכלי באמצע הלילה) נוצר קשר עם בעל הכלי. אם מתברר שהנסיעה לא מתבצעת על ידו, היא מזוהה כניסיון גניבה וצוות ייעודי מוזנק מיד בעקבות הקטנוע שלכם. כמו כן, המוקד נמצא בקשר עם כוחות הביטחון הרלוונטיים כדי לקבל סיוע במקרה הצורך, סיוע שכבר הביא להשבת מאות כלים גנובים לבעליהם מכל חלקי הארץ.
  • עוד יתרון גדול של מערכת האיתור הוא היכולת להשתמש בה גם בשגרה, לצרכי עבודה. מסעדות רבות, וגם חברות משלוחים, מחזיקות צי רחב של קטנועים למטרות עבודה שמסתובבים בכבישי ישראל מהבוקר ועד הערב. מנהל עבודה שיודע בכל רגע היכן נמצא כל שליח, יוכל לנהל את העבודה בצורה יעילה יותר וגם לעקוב אחרי העובדים שלו ולבדוק את התנהלותם.
  • חשוב מאוד להתקין את המערכת שלכם אצל מתקין מורשה ומקצועי בלבד. התקנה אצל “חאפר” או בעצמכם עלולה להביא לתוצאה הפוכה ולעבודה שאין עליה אחריות במקרה של גרימת נזק. אצל מתקין מורשה תקבלו גם את השירות הטוב ביותר לאחר ההתקנה במקרה ונדרש תיקון או החלפה של חלק, וגם תוכלו להעביר את המערכת לכלי אחר במידה וקניתם אחד חדש.
  • כפי שנכתב קודם, וחשוב לציין – מערכת איתור לקטנוע אינה ביטוח, ואינה מחליפה ביטוח. אם אתם רוצים לבטח את הקטנוע שלכם זה אחלה ומומלץ, אבל אין קשר למערכת איתור, שמומלצת גם היא בין אם יש לכם ביטוח מקיף ובין אם לא. העלות החודשית בדרך כלל נמוכה מהתשלום לחברת הביטוח, והתמורה עבור המחיר שווה את השקט הנפשי.

בסופו של דבר, השיקולים להתקנה של מערכת איתור הם רבים ושונים, וכמובן שיש סוגים שונים של מערכות מיגון לקטנועים. אולם אם היינו צריכים לבחור מערכת אחת שתשמש את הכלי שלנו זו היתה ללא ספק מערכת איתור. זו המערכת האמינה ביותר, היעילה ביותר והיחידה שיכולה להביא להשבת הקטנוע לאחר הגניבה ולא רק לנסות ולמנוע אותה.

מערכות האיתור של הזעקה האחרונה הן המערכת המתקדמות ביותר בתחום המיגון לרכב הדו גלגלי, ומתאימות לכל סוגי הקטנועים, בכל דגם ובכל נפח. המערכות מותקנות על ידי מתקינים מקצועיים ומורשים, באופן מוצפן שמוגן מפני פגעי מזג האוויר ובלאי חיצוני. המוקד של הזעקה האחרונה מאוייש במוקדנים מנוסים 24 שעות, 7 ימים בשבוע שערנותם השיבה כבר מאות כלים גנובים לבעליהם החוקיים, לפעמים תוך שעות ספורות בלבד.

אל תהיו חלק מהסטטיסטיקה – הצטרפו כבר עכשיו לאלפי לקוחות מרוצים של הזעקה האחרונה והתקינו מערכת איתור לקטנוע שלכם כדי לישון טוב יותר בלילה. לפרטים, הצעת מחיר ותיאום התקנה חייגו עכשיו 03-6839129 או השאירו פרטיכם בעמוד הזה ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר למערכת של הזעקה האחרונה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן