כל מה שצריך לדעת על התקנת מיגון לאופנוע

מיגון לאופנוע כבר מזמן הפך לסעיף חובה בהוצאות של הרוכבים, בין אם על אופנוע ובין אם על קטנוע, וברור היום לכולם שגניבת אופנועים היא רק עניין של סטטיסטיקה – בסוף זה עלול להגיע מספיק קרוב אלינו, ונצטרך לקוות שלא ממש עד אלינו.

הנתונים לא משקרים, וקטנועים מככבים כבר שנים בצמרת טבלת גניבות כלי הרכב בישראל. הם קטנים, קלי משקל (ביחס לכלי רכב) וניתן אף לגנוב אותם בגרירה או העמסה, כך שגם גנב לא מוצלח במיוחד יכול בסוף הלילה למצוא לו כלי אחד שהוא "מתלבש" עליו, רגע לפני שהוא מועבר לפירוק.

משום שיש לא מעט אמצעי מיגון, חלקם חכמים ומתקדמים וחלקם "טיפשים" אבל עדיין חיוניים – כדאי לעשות קצת סדר ולהבין מה השוק מציע, מה עובד יותר טוב ועל איזה כלי ועל מה לא כדאי לוותר בשום אופן. קבלו את המדריך המלא לאמצעי מיגון לאופנוע.

קודם כל – מי צריך להתקין מיגון לאופנוע?

התשובה הקצרה – כל מי שיש לו אופנוע (וגם קטנוע, אבל נתייחס כאן לאופנועים מתוך הבנה שזה ברור לכולם).

התשובה המלאה – אופנוע הוא כלי רכב עם פוטנציאל גניבה גבוה מאוד, וגם פוטנציאל סיכון גבוה לתאונות. שני הנתונים הללו מחייבים גם היערכות מבחינת מיגון, וגם מול חברת הביטוח שלא תמיד שמחה לבטח את הכלים הללו, ואם כן זה בדרך כלל במחיר גבוה מאוד. למעשה, רוב הפעמים הדרישה לאמצעי מיגון היא בכלל של חברת הביטוח, כתנאי בסיסי לבטח את הכלי, כך שאם יש לכם ביטוח מקיף לאופנוע, סביר שיש לכם עליו גם מערכת מיגון כלשהי.

מעבר לביטוח, התקנת מערכת מיגון היא גם עבור השקט הנפשי שלכם. כך אתם יודעים בכל רגע נתון מה קורה עם הכלי שלכם, ויותר מזה – גם כאשר אתם לא לידו, יש מי שעוקב ושומר עליו, מודיע לכם במקרה שקרה משהו חריג, ובמקרים מסוימים (תלוי בסוג המערכת) גם קופץ כדי להגן עליו.

מיגון לאופנוע, אם כן, הוא קודם כל בשבילכם. כדי שתוכלו לישון טוב יותר בלילה.

אילו מערכות מיגון לאופנוע קיימות?

מיגון "טיפש"

מדובר בכלים בסיסיים שיכולים לשמור על האופנוע שלכם, אפילו רק על ידי הסטת הגנב למקום אחר. איך? למשל מנעול. יש לא מעט סוגי מנעולים לאופנוע, ויש גם סיכוי לא רע שגנב ירצה פחות להתעסק עם כלי נעול כדי לא להתעכב עליו או להקים רעש מיותר.

לכן, מנעול הוא המחסום הראשון שכדאי להציב בפני הגנב. שני המנעולים הפופולריים יותר הם מנעול שרשרת, שנראה כמו שהוא נשמע: שרשרת עבה מפלדה מחוסמת שקושרת את הכלי לעמוד גבוה או קיר בטון או כל עצם אחר במרחב שלא ניתן להזיז.

מנעול נוסף הוא מנעול דיסק: מנעול קצת יותר מתוככם ש"יושב" על הדיסק של הגלגל הקדמי, ומונע בעצם תזוזה שלו. הפתרונות האלה הם טובים אבל בסיסיים למדי, ויש גנבים ש"עלו דרגה" והשתכללו מבחינת השיטות שלהם, ועלולים לעקוף (או פשוט לנסר) את המחסומים הללו בקלות. בכל מקרה, תמיד טוב שיש.

מצד שני, יש כמובן מערכות מיגון מתקדמות שאפילו עשויות לייתר את השימוש במנעול בגלל ההגנה שהן מספקות. 

מיגון מתקדם

בגזרת המיגון החכם אנחנו כבר נכנסים לעולם אחר. יש מערכות מיגון ואיתור שעושות עבודה מעולה, וזה בהחלט לא המקום לחסוך בו, גם אם יש לכם מנעול וגם אם לא. 

מערכת מיגון ואיתור לאופנוע

מערכת מיגון ואיתור זוהי מערכת מסוג מתקדם – היא יודעת איפה הכלי שלכם נמצא בכל רגע נתון, משדרת את הנתונים הללו למוקד מבצעי המאויש 24/7 ועוקבת אחריו בעת הנסיעה, במקרה של גניבה. כך יכולה המשטרה (או כוחות ביטחון אחרים) לאתר את הכלי בקלות, לא משנה כמה התאמצו להסתיר אותו. גם הלקוח נשאר מעודכן בזמן אמת במיקום הכלי בכל רגע, באמצעות אפליקציה שגם מתריעה כמובן בכל מקרה חריג.

כלים שהיתה מותקנת עליהם מערכת מיגון ואיתור כזו נמצאו לא אחת חבויים ביערות, בשיחים, בחניונים תת קרקעיים ובעוד מקומות מרוחקים אחרים. כל עוד המערכת פעילה, כמעט שום דבר לא יוכל למנוע מהמוקד לדעת את מיקום האופנוע.

מערכת זו יעילה לא רק למיגון אלא גם לניהול ציי רכב, כמו למשל בחברת שליחויות. כאשר יש צי של אופנועים ניתן לדעת איפה נמצא כל אחד בזמן נתון ובכך לייעל את העבודה ולחלק אותה בצורה חכמה.

גלאי תאונה

תפקידו של גלאי התאונה הוא למעשה לשמור על הרוכב ולא על הכלי, אבל זו מערכת חשובה מאוד ולכן שווה להזכיר אותה. הגלאי יודע לזהות תנועות חריגות של הכלי, וכמובן נפילות והתהפכויות, והוא מיד מזהה שמדובר בתאונת דרכים. במקרה כזה, נוצר קשר מידי עם הרוכב ואם הוא לא מגיב או עונה נשלח למקום הכלי, כפי שמופיע במוקד, אמבולנס לסיוע וחילוץ. מערכת זו הצילה כבר חייהם של רוכבים רבים והיא פשוט שווה את ההשקעה שלכם.

האם התקנת מערכת מיגון ואיתור בהכרח מונעת גניבה?

לצערנו אף אחד לא יכול להבטיח דבר כזה, ולא משנה כמה מערכות מותקנות על הכלי ואיפה הוא חונה. גנבים תמיד היו וככל הנראה תמיד יהיו, והדבר הנכון ביותר עבורכם הוא לצמצם את הסיכון ככל שאתם יכולים – לשמור על האופנוע, למגן אותו ולהתקין עליו אמצעים שיודעים לאתר אותו גם לאחר שנגנב, כך שגם אם זה קרה יש עדיין סיכוי שתראו אותו שוב.

מערכות מיגון ואיתור אינן חברת ביטוח, אין להן מנגנון פיצוי ואין הבטחה כלשהי למניעת גניבה. אבל הן מספקות שקט נפשי ובעיקר מותירות את הרוכב בשליטה מסוימת על מה שקורה, בטח לעומת מקרים שבהם לא מותקנת מערכת איתור וברגע שהכלי נעלם סביר להניח שלא ייראה אותו עוד לעולם.

אז מה עושים אם בכל זאת הכלי נגנב?

קודם כל, בלי לחץ. זה ממש מבאס ומדכא לא למצוא את האופנוע  בבוקר במקום שבו השארתם אותו אתמול, אבל לצערנו זה חלק מהחיים ועלול לקרות לכולם. אם מותקנת מערכת מיגון ואיתור על האופנוע שלכם, סביר להניח שאת הצעד הראשון המוקד יעשה ולא אתם. מערכת האיתור מחוברת למוקד מבצעי שפעיל 24/7 ובו תמיד יש מענה אנושי. במקרה של זיהוי גניבה ונסיעה שלא על ידי הבעלים, נוצר איתו מיד קשר מהמוקד על מנת לוודא זאת, ואם אכן מדובר בגניבה, יוזנק למקום צוות ייעודי, או כוחות הביטחון (ולפעמים שניהם).

מהירות התגובה היא שחשובה כאן, ומאות פעמים כבר הוכח שתגובה מהירה מספיק של צוות המוקד שלנו, כמובן בהנחה והכלי ממוגן כראוי, הביאה ללכידת הגנבים ולמציאת הכלי והשבתו כמעט ללא נזק.

לכן, לא כדאי לקחת סיכון מיותר. עדיף להשקיע במערכת מיגון איכותית ומתאימה לאופנוע שלכם היום, במקום להצטער מחר. ואם תשלמו במשך שנים על מיגון מבלי שהכי שלכם ייגנב – גם אז זו תהיה הוצאה שלעולם לא תתחרטו עליה.

לקבלת הצעת מחיר ותיאום התקנה צרו איתנו קשר כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם, או צרו קשר טלפוני במספר 03-6839129

תוכן עניינים

שאלות ותשובות.

מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מתאימות לכל סוגי הרכב הדו גלגלי – קטנועים, אופנועי כביש ואופנועי שטח. כמו כן המערכות שלנו מותאמות גם עבור כלי השטח והפנאי – טרקטורונים, רייזרים, רכבי עבודה ותפעול, קלנועיות, נגררים וקרוואנים.

מידע נרחב על כל מערכות המיגון והאיתור שלנו קיים באתר. להתאמת המערכת הנכונה לכלי שלכם ולתיאום התקנה, צרו קשר עם המוקד שלנו: 03-6839129 או השאירו פרטים כאן.

ההבדל בין המערכות השונות של הזעקה האחרונה הינו בסוג השרות בו מעוניין הלקוח ובסוג הכלי עליו מותקנת המערכת. המערכות מותאמות באופן מיטבי לכלי הרכב עליהם הן מותקנות.

מערכת המיגון והאיתור אינה מחליפה את הביטוח המקיף. חברות הביטוח דורשות להתקין מערכת מיגון ואיתור כתנאי לרכישת ביטוח מקיף. תפקידה של המערכת לשדר למוקד בכל זיהוי ניסיון גניבה ולאפשר לבעל הכלי לקבל אינדיקציות לגבי סטטוס הכלי בכל זמן נתון, באמצעות אפליקציה ייעודית.

כל מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מחוברות למוקד מבצעי מאויש 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. המוקד מאויש במוקדנים והשטח מאויש בסיירים ממונעים, בפריסה ארצית, הנמצאים בכוננות מתמדת לטובת מניעת גניבות כלים והשבתם לבעליהם החוקיים במהירות האפשרית.

כל מערכות המיגון והאיתור מבית הזעקה האחרונה מתאימות לדרישות כל חברות הביטוח. קיים מידע נרחב בגין כל מערכת ומערכת באתר. לקבלת פרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר בטלפון 03-6839129, או השאירו פרטים כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם.

אפליקציית הזעקה האחרונה הינה אפליקציה ייעודית המאפשרת ללקוח לקבל את המידע החיוני ביותר עבורו והוא: מיקום הכלי בזמן אמת, חיווי האם המערכת דרוכה, האם המנוע מופעל או כבוי ומהו מתח המצבר. כמו כן במידה ומתבצע ניסיון גניבה או הזזה של הכלי, המערכת משדרת התראה לבעל הכלי באמצעות האפליקציה, במקביל לשידור ההתראה למוקד המבצעי.

כאשר מערכת המיגון והאיתור המותקנת על גבי הכלי מזהה ניסיון גניבה, היא משדרת למוקד על אירוע חריג ובמקביל משדרת התראה באמצעות האפליקציה לבעל הכלי. המוקד יוצר קשר מיידי עם בעל הכלי על מנת לבדוק  סטטוס. במידה ואכן מדובר בניסיון גניבה, המוקד יפעיל את צוות סיירי השטח ו/או את כוחות הביטחון הרלוונטיים לטובת השבת הכלי.

המחיר נקבע על פי דרישות הלקוח בהתאמה לכלי עליו המערכת תותקן. לפרטים נוספים, התאמת השירות ולתיאום התקנה, יש ליצור קשר עם המוקד בטלפון 03-6839129 או להשאיר פרטים כאן ונציג מטעמנו יחזור בהקדם. 

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
דילוג לתוכן