מה מכסה ביטוח מקיף לאופנוע?

באופן מסורתי נחשבים הביטוחים לרכב דו גלגלי כביטוחים היקרים ביותר מבין כל הפוליסות הקיימות בשוק, אצל כל חברות הביטוח. הסיבות לכך רבות: המעורבות הגדולה יותר של רכב דו גלגלי בתאונות דרכים, הסיכון הגדול שבכך וגם הקלות היחסית שבה ניתן לגנוב את הכלי או חלקים ממנו. מובן גם כי התעריף משתנה מכלי לכלי ומרוכב לרוכב, על פי הדגם, הנפח, הגיל, היסטוריית התביעות של הרוכב ועוד. חברות הביטוח אמנם מרוויחות מהסיכונים הללו, אבל מעדיפות בעצמן “ללכת על בטוח” ולכן דורשות מחירים גבוהים כדי לבטח אתכם ואת הכלי שלכם.

הביטוח הבסיסי הוא כמובן ביטוח חובה שחייב להיות לכל כלי רכב שנוסע על הכביש, ומטרתו לכסות על נפגעים בנפש במקרה הצורך. הוא מעניק כיסוי להליכים רפואיים שנגרמו כתוצאה מתאונה וגם מכסה במקרים של אובדן כושר עבודה ושיקום במקרה של תאונה עם נפגעים.

בעוד שביטוח חובה כשמו כן הוא – חובה, אין חובה לערוך ביטוח מקיף לאופנוע שלנו. ביטוח מקיף הוא סוג של ביטוח משלים לביטוח החובה ומטרתו לכסות על נזקי רכוש במקרה של גניבה או נזק לכלי. הוא מעניק כיסוי במקרים של שריפה, פגיעה בתאונה וכמובן במקרה של גניבה כאשר לא מצליחים להשיב את הכלי לבעליו.

ביטוח לאופנוע

בדומה לביטוח חובה, גם מחירו של הביטוח המקיף נגזר מפרמטרים שונים ואינו קבוע – עלות הכלי, הדגם, היסטוריית הרכיבה של הרוכב, הוותק שלו ועוד. לכל אלה נוספים גם דמי השתתפות עצמית – זהו סכום המשולם על ידי המבוטח במקרה של הפעלת הביטוח ואמור בעצם למנוע הגשת תביעות דמה מצדו. סכום זה הוא קבוע והמבוטח יידרש לשלם אותו בכל מקרה בו הוא מבקש להגיש תביעה לחברת הביטוח, בין אם הכלי נגנב ובין אם נשברה לו המראה.

דמי ההשתתפות העצמית משפיעים גם על סכום הפיצוי במקרה של תביעה. במצב שבו הנזק עולה על 60% מערכו של הכלי, הוא מוגדר כ”טוטאל-לוסט”, וסכום הפיצוי הוא בדרך כלל 90% משווי השוק של הכלי ביום הגניבה/תאונה. מסכום זה מפחיתים את דמי ההשתתפות העצמית כפי שנקבעו בפוליסה.

יש גם ביטוח צד ג’ שמיועד לכיסוי נזקים לרכב אחר במקרה של תאונה. ביטוח זה משולב בדרך כלל בביטוח המקיף, אך ניתן לרכוש אותו בנפרד. במקרה של תאונה ישלם המבוטח השתתפות עצמית כפי שנקבע בפוליסה וחברת הביטוח תשלים את יתרת הסכום. במקרה שלא נערך ביטוח מקיף, בעל הכלי ישלם בעצמו את עלות הנזק שגרם.

מה עוד ניתן לעשות כדי להגן על האופנוע שלנו?

בכל מקרה שבו תרצו לערוך ביטוח, חברת הביטוח תחייב אתכם ככל הנראה להתקין גם אמצעי מיגון כתנאי לביטוח הכלי. מעבר לדברים הטריוויאליים שסביר שכל רוכב מחזיק, כמו כיסוי ומנעול לאופנוע, קיימים אמצעי מיגון מתקדמים שכדאי להכיר.

אזעקה – אזעקה מומלצת לאופנוע היא כזו שיודעת לזהות כל ניסיון התעסקות עם הכלי שלכם, כולל ניסיונות גרירה או הזזה מהמקום, ולהתריע על כך באופן מידי. גלאי הזעזועים שמותקן על הכלי מזהה פעולות חריגות או תזוזות שאינן צריכות לקרות כאשר המערכת דרוכה, ובעל הכלי מקבל מיד התראה בשלט של האזעקה. אזעקה שכזו היא אזעקת ביפר, שנחשבת כיום לאחת ממערכות האזעקה הטובות והאמינות ביותר בשוק.

מערכת איתור – מערכת איתור לאופנוע עושה בדיוק את מה שהשם שלה מעיד עליה, מאתרת את האופנוע. הרכיב האלקטרוני המותקן על הכלי מזהה את מיקומו בכל רגע נתון ומשדר אותו למוקד מבצעי שמאויש 24/7 על ידי מוקדנים. במקרה של התראה או תזוזה בשעות לא שגרתיות, הפעולה מזוהה כחריגה ונוצר קשר מידי עם בעל הכלי על מנת לוודא כי הנסיעה בוצעה על דעתו. מיקום הכלי משודר גם לאפליקציה ייעודית שמותקנת בטלפון החכם של בעל הכלי, כדי שהוא יוכל להישאר מעודכן בכל זמן נתון לגבי מיקום הכלי. המערכת יודעת להתריע גם במקרים של ניתוק מצבר, פעולה שגנבים מבצעים לעתים כדי לנטרל מערכות מיגון שכאלו.

לאחר כל זאת, יש להדגיש כי מערכות אזעקה ואיתור לאופנוע וביטוח מקיף לאופנוע הם שני דברים נפרדים, ואינם באים להחליף זה את זה אלא להשלים זה את זה. ביטוח מקיף לאופנוע מספק כיסוי רחב יחסית ומבטיח פיצוי בכל מקרה של נזק או גניבה. לעומתו, מערכת איתור מבטיחה כי בכל מקרה של ניסיון גניבה יתבצע איתור וניסיון להשיב את הכלי, דבר שחברות הביטוח ודאי לא יעשו. לכן, חשוב לומר כי הדברים לא סותרים זה את זה ואפשר בהחלט לערוך ביטוח מקיף וגם להתקין מערכות מיגון לאופנוע שלנו.

 

מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה הן המתקדמות ביותר בשוק המיגון לדו גלגלי. אתם מוזמנים להצטרף לאלפי לקוחות מרוצים, להתקדם עוד היום למערכות המיגון של הזעקה האחרונה ולהתחיל לישון בשקט בלילה. מערכות האיתור שלנו השיבו עד היום מאות כלים גנובים לבעליהם, במקרים מסוימים תוך 24 שעות בלבד!

לקבל הצעת מחיר משתלמת לכלי שלכם, צרו איתנו קשר בטלפון 03-6839129 או השאירו פרטים בעמוד הזה ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר למערכת של הזעקה האחרונה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן