מיגון לאופנועים – המדריך לרוכב

אנחנו מכירים מקרוב את נושא גניבות האופנועים ואמצעי המיגון הקיימים כדי למנוע אותם. מידי יום אנחנו שומעים סיפורים על גנבים שהצליחו לחתוך בקלות מנעולים לאופנוע, אפילו העבים והחזקים ביותר, לפעמים תוך דקות בודדות. כלי העבודה של הגנבים הפכו למשוכללים לא פחות מאמצעי המיגון שלנו, והשארת האופנוע ללא נקיטת אמצעים נוספים שיקשו על הגנבים עלולה להסתיים רע. לפעמים רע מאוד. לא נעים בכלל…

אנחנו מכירים גם את הסטטיסטיקה שמספרת על כך שכמעט בכל שלוש שעות נגנב בישראל כלי רכב דו גלגלי. אלה מספרים מטורפים שיכולים להכניס כמעט כל אחד לרשימה העגומה של הכלים הגנובים. בגלל המחירים הגבוהים של ביטוח מקיף לאופנוע, גם לא כל הכלים מבוטחים, וגם הגנבים כמובן יודעים זאת ויוצאים לציד במספרים גדולים יותר מידי לילה.

בהתאם לכך, ערכנו עבורכם מספר נקודות מפתח שחשוב לדעת בכל הקשור לרכיבה והגנה על הכלי שלכם, החל מהבסיס ועד לדברים הקטנים ביותר שעשויים להוות את ההבדל הגדול.

הנה לכם, המדריך השלם למיגון לאופנועים.  

נתחיל עם כמה כללי אצבע:

  • זול עולה ביוקר. ככה זה לא רק בתחום המיגון, אלא כמעט בכל דבר. מה שנחסוך עליו היום, יעלה לנו ככל הנראה הרבה יותר יקר מחר. זה לא אומר שצריך לקנות את המערכת הכי יקרה תמיד. זה אומר בעיקר שצריך להבין שיש מקומות בהם לא משתלם לחסוך, אלא צריך לבדוק ולמצוא את העסקה הכי מתאימה לנו.
  • אסור להיות שאננים אפילו לרגע! רכב דו גלגלי אפשר לגנוב כל כך בקלות, ולכן לא משנה אם עצרתם לרגע לקנות מסטיק או לשלוח ווינר – התייחסו לכל חניה של האופנוע כמו לחניית לילה, על כל המשתמע מכך.
  • לצערנו הרב, צריך להשלים עם העובדה שלא ניתן למנוע באופן אבסולוטי גניבות אופנועים. זו דרך העולם, ותמיד יהיה מי שינסה לעשות זאת (חלק מהגנבים אפילו מתפרנסים מזה). צריך להכיר בעובדה הזאת, ויחד עם זאת לנסות ולהקשות עליהם כמה שאנחנו רק יכולים.
  • ככל שהכלי שאתם רוכבים עליו נפוץ ופופולרי יותר, כך הוא מועד יותר לפורענות משום שחלקי החילוף שלו מבוקשים יותר. באופן כללי, חלקי חילוף הם אחת הסיבות העיקריות לגניבת אופנועים וקטנועים. קחו זאת בחשבון.
  • אחד הדברים החשובים במקרה של גניבת כלי הוא גורם הזמן – ככל שהתגובה תהיה מהירה יותר, כך הסיכוי לקבל את הכלי בחזרה הוא גבוה יותר באופן משמעותי.

אז איך להגן על האופנוע שלנו?

ברור לנו שלא כל אופנוע או קטנוע יכול להיות מצויד בכל האמצעים הדרושים, גם בגלל שיקולי תקציב וגם בגלל עניינים טכניים. גם לא כולם גרים במקום שמאפשר חניה שבה ניתן להסתיר את האופנוע או לקשור אותו כנדרש. בכל זאת, נפרט כאן את כל הדרכים המוכרות והידועות להגנה על האופנוע שלכם, כאשר השאיפה היא לשלב כמה שיותר מהם יחד כדי להגיע לרמת ההגנה הטובה ביותר. 

כיסוי – נשמע בסיסי ורבים מהרוכבים נוטים לזלזל בכך, אבל כיסוי פשוט של הכלי יכול לפעמים לשכנע גנב לדלג על הכלי שלכם, רק כדי לא להתעסק איתו ולהסתכן ברעש מיותר או במשיכת תשומת לב מעוברי אורח. רצוי גם להקיף את הכיסוי עצמו בחוט מסביב לאופנוע כדי להקשות עוד יותר על הפתיחה ולהאריך את זמן ההתעסקות.

חניה – גם מיקום האופנוע הוא חשוב. זכרו שכל שניה שהגנב מתעכב עובדת לטובתכם, לכן נסו להחנות את הכלי במקום סמוי מן העין ככל האפשר, והכי טוב בקרבת החלון שלכם אם אתם גרים בקומת קרקע או בבית פרטי, כך שתוכלו לראות או לשמוע אם מישהו מתעסק איתו. אם זה לא מתאפשר כי אתם גרים בעיר גדולה, אז עדיף לעשות את הדבר ההפוך – להחנות אותו במקום סואן והומה אדם, שם הגנבים יעדיפו לא להתעסק איתו ולהסתכן בחשיפה שלהם.

שרשרת – למרות שהיא לא תמנע בוודאות את גניבת הכלי שלכם, קשירה ועיגון של האופנוע גורמת לעיכוב משמעותי בעבודה של הגנבים וזה יתרון עבורכם. אם אתם נועלים את האופנוע, הקפידו על נעילה בשרשרת עבה מפלדה מחוסמת יחד עם מנעול רציני, וככל שהדבר מתאפשר, גם עיגון של הכלי לקיר או לעמוד קרוב, שימנע העמסה קלה שלו אפילו מבלי להתניע. אפשר גם להתקין שרשרת נוספת בחלק אחר של הכלי, כדי להאריך עוד יותר את זמן ההתעסקות איתו, ואולי לגרום לגנב לוותר מראש.

מנעול דיסק – שימוש במנעול דיסק יכול למנוע הזזה של הכלי לעבר רחוב צדדי או לכל מקום רחוק יותר מהבית שלכם כך שלא תשמעו את רעש ההתנעה. מנעול דיסק נועל למעשה את הגלגל הקדמי ומאפשר שכבת הגנה נוספת שתקשה על עבודת הגנבים. רק לא לשכוח לשחרר אותו לפני שאתם מתניעים ונוסעים כדי לא לגרום לעצמכם נזק מיותר ויקר.

מערכת מיגון ואיתור – מערכת מיגון איתור היא שכבת ההגנה המתקדמת ביותר לאופנוע שלכם וגם היעילה ביותר. אם בחרתם ללכת רק על מיגון מסוג אחד – לכו על התקנת מערכת מיגון ואיתור. מערכת מיגון ואיתור לאופנוע לא רק שיודעת לאתר את מיקום הכלי בכל רגע נתון ולהתריע במקרים חריגים, היא גם מחוברת למוקד מבצעי המאויש 24/7 ויודע להזעיק את מי שצריך כדי לנסות ולהשיב לכם אותו. מערכות מיגון ואיתור לאופנוע השיבו כבר אלפי כלים גנובים לבעליהם, והסיכויים שלא תצטרכו להיפרד מהאופנוע שלכם לנצח עולים באופן משמעותי אם מותקנת עליו מערכת כזו.

אזעקה לאופנוע

מה חשוב לדעת כשמתקינים מערכת מיגון ואיתור לאופנוע?

בהנחה שהבנו שהתקנה של מערכות מיגון ואיתור לאופנוע הם כמעט בגדר חובה, חשוב גם לדעת מספר דברים חשובים על מהות ואופי המערכות וההתקנה שלהן.

  • חשוב להתקין מערכות אזעקה לאופנוע או מערכת איתור אצל מתקין מורשה בלבד, שגם יודע לתת לכם שירות במקרה של תקלה ואחריות על העבודה עצמה. התקנה אצל "חאפרים" או לבד, עלולה לעלות ביוקר ברגע האמת.

  • ודאו כי המערכת מתאימה לכלי שלכם והיא בעלת צריכת זרם חסכונית (עד 4 מיליאמפר). מערכת ש"אוכלת" את המצבר שלכם עלולה לעשות יותר נזק מתועלת ולא לעבוד כשבאמת תצטרכו אותה.

  • אם אתם מתקינים מערכת מיגון איתור לאופנוע שלכם, ודאו כי היא אכן מחוברת למוקד מבצעי. אל תוותרו על האפשרות הזו, כי זה מה שיכול להחזיר לכם את האופנוע בסופו של דבר.

  • כל מערכת מיגון לאופנוע מגיעה עם גלאי זעזועים. חשוב שתהיה לכם היכולת לכוון אותו על פי מידת הרגישות הרצויה, אחרת כל רוח קלה תקפיץ אתכם לאופנוע בגלל התראה, וזה מה שתעשו כל החורף.

המקצוענים של הזעקה האחרונה ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה או ייעוץ בכל הקשור במערכות מיגון ואיתור לאופנוע שלכם. לרשותנו ניסיון מקצועי של עשרות שנים בהתקנות של מערכות מיגון ואיתור, שהשיבו לבעליהם אלפי כלים לאחר ניסיון גניבה.

לקבלת הצעת מחיר ותיאום התקנה צרו איתנו קשר כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם, או צרו קשר טלפוני במספר 03-6839129

תוכן עניינים

שאלות ותשובות.

מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מתאימות לכל סוגי הרכב הדו גלגלי – קטנועים, אופנועי כביש ואופנועי שטח. כמו כן המערכות שלנו מותאמות גם עבור כלי השטח והפנאי – טרקטורונים, רייזרים, רכבי עבודה ותפעול, קלנועיות, נגררים וקרוואנים.

מידע נרחב על כל מערכות המיגון והאיתור שלנו קיים באתר. להתאמת המערכת הנכונה לכלי שלכם ולתיאום התקנה, צרו קשר עם המוקד שלנו: 03-6839129 או השאירו פרטים כאן.

ההבדל בין המערכות השונות של הזעקה האחרונה הינו בסוג השרות בו מעוניין הלקוח ובסוג הכלי עליו מותקנת המערכת. המערכות מותאמות באופן מיטבי לכלי הרכב עליהם הן מותקנות.

מערכת המיגון והאיתור אינה מחליפה את הביטוח המקיף. חברות הביטוח דורשות להתקין מערכת מיגון ואיתור כתנאי לרכישת ביטוח מקיף. תפקידה של המערכת לשדר למוקד בכל זיהוי ניסיון גניבה ולאפשר לבעל הכלי לקבל אינדיקציות לגבי סטטוס הכלי בכל זמן נתון, באמצעות אפליקציה ייעודית.

כל מערכות המיגון והאיתור של הזעקה האחרונה מחוברות למוקד מבצעי מאויש 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. המוקד מאויש במוקדנים והשטח מאויש בסיירים ממונעים, בפריסה ארצית, הנמצאים בכוננות מתמדת לטובת מניעת גניבות כלים והשבתם לבעליהם החוקיים במהירות האפשרית.

כל מערכות המיגון והאיתור מבית הזעקה האחרונה מתאימות לדרישות כל חברות הביטוח. קיים מידע נרחב בגין כל מערכת ומערכת באתר. לקבלת פרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר בטלפון 03-6839129, או השאירו פרטים כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם.

אפליקציית הזעקה האחרונה הינה אפליקציה ייעודית המאפשרת ללקוח לקבל את המידע החיוני ביותר עבורו והוא: מיקום הכלי בזמן אמת, חיווי האם המערכת דרוכה, האם המנוע מופעל או כבוי ומהו מתח המצבר. כמו כן במידה ומתבצע ניסיון גניבה או הזזה של הכלי, המערכת משדרת התראה לבעל הכלי באמצעות האפליקציה, במקביל לשידור ההתראה למוקד המבצעי.

כאשר מערכת המיגון והאיתור המותקנת על גבי הכלי מזהה ניסיון גניבה, היא משדרת למוקד על אירוע חריג ובמקביל משדרת התראה באמצעות האפליקציה לבעל הכלי. המוקד יוצר קשר מיידי עם בעל הכלי על מנת לבדוק  סטטוס. במידה ואכן מדובר בניסיון גניבה, המוקד יפעיל את צוות סיירי השטח ו/או את כוחות הביטחון הרלוונטיים לטובת השבת הכלי.

המחיר נקבע על פי דרישות הלקוח בהתאמה לכלי עליו המערכת תותקן. לפרטים נוספים, התאמת השירות ולתיאום התקנה, יש ליצור קשר עם המוקד בטלפון 03-6839129 או להשאיר פרטים כאן ונציג מטעמנו יחזור בהקדם. 

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
דילוג לתוכן