כיצד ניתן למנוע גניבת קטנוע?

קטנועים הם כלי הרכב הנגנב ביותר בישראל. כבר מספר שנים שהם מככבים בראש טבלת הרכבים הנגנבים ביותר, גם אם מכניסים למשוואה כלי רכב פרטיים, והסטטיסטיקה יודעת לספר כי בכל שעתיים וחצי בממוצע נגנב בישראל אופנוע או קטנוע. לא קשה לנחש מדוע – מעבר להיותו של הקטנוע כלי רכב פופולרי, זריז וחסכוני, המימדים שלו והקלות היחסית שבה ניתן להרים ולהזיז אותו ממקומו הופכים את כאב הראש של הגנבים לקטן יותר. על מנת לייעל את ה”עבודה” שלהם, הגנבים אינם בוחלים בשום אמצעי, החל ממסור או כלי משוכלל אחר לחיתוך השרשראות והמנעולים ועד אמצעי העמסה שונים שמובילים את הקטנוע שלכם הרחק למקום שבו לא ניתן יהיה למצוא אותו.

גניבת אופנוע

שוק המיגון לרכב דו גלגלי מציע היום מגוון של אפשרויות להגנה מפני גניבת קטנוע – החל ממנעולים מתוחכמים ועד למערכות אזעקה לקטנוע ומערכות איתור מתקדמות. אמצעים אלה אולי לא ימגרו את התופעה כולה, אבל כלי שמצוייד בהם יהיה לבטח מוגן יותר, יגרום לגנבים לעבוד הרבה יותר קשה ואולי אפילו לעזוב את הקטנוע שלכם במנוחה ולחפש לעצמו טרף קל יותר.

מנעול לקטנוע

אמצעי המיגון הנפוץ למניעת גניבת קטנוע ביותר הוא כמובן מנעול. זהו אמצעי מיגון בסיסי שעלותו יכולה להתחיל במאות בודדות של שקלים ולהגיע עד לאלפים, תלוי כמובן בדגם ובאיכות החומר. מנעול איכותי עשוי מחומרים שקשה הרבה יותר לחתוך ועובר תהליך של חיסום – כלומר חימום הפלדה וקירור שלה לאחר מכן שהופך את הפלדה לחזקה ועמידה יותר בפני נסיונות חיתוך. משום שגניבת קטנוע  הפכה פופולרית יותר ויותר בשנים האחרונות, השתכלל גם שוק המנעולים וכיום מוצעים לא מעט סוגים של מנעולים לקטנוע מסוגים שונים – מנעול שרשרת, מנעול כבל, מנעול דיסק או מנעול עוגן. לכל אחד מהם היתרונות שלו, אולם חשוב לזכור כי גם המנעול החזק ביותר בעולם לא יוכל למנוע לחלוטין גניבת קטנוע. לכן חשוב אמנם לבחור מנעול איכותי שיקשה על הגנבים בעבודתם, אך כדאי גם להשקיע באמצעי מיגון נוספים על מנת לשמור על הקטנוע שלכם קרוב אליכם.

אזעקה לקטנוע

סביר שאם תרצו לבטח את הקטנוע שלכם בביטוח מקיף תצטרכו בכל מקרה להתקין גם אזעקה לקטנוע. כמו בשוק המנעולים, גם שוק האזעקות מציע מגוון רחב של פתרונות המותאמים לקטנועים מסוגים שונים ובנפח מנוע שונה. המטרה העיקרית של האזעקות היא הרתעת הגנבים ולכן אלו מערכות מצוידות בצופר חזק מאוד, עשויות מחומר קשיח ועמיד בפני מים ונזקים אפשריים שונים ומתריעות בכל פעם שמתקיימת פעילות חריגה על הקטנוע עצמו. מערכות האזעקה לקטנוע מצוידות גם בגלאי זעזועים הנשלט מרחוק ובטכנולוגיית “סליפינג מוד” לטובת צריכת זרם חסכונית. בנוסף, קיימת גם אזעקת ביפר – אזעקה שקטה המתריעה בשלט של בעל הקטנוע. אזעקה זו היא פופולריות במיוחד למיגון בפני גניבת קטנוע והיא מיועדת לכלים בעלי מצבר של עד 12 וולט.

מערכת איתור לקטנוע

מערכת נוספת בתפקידה לתת מענה בפני גניבת קטנוע ומהווה השלמה של מערכת המיגון הכוללת לרכב דו גלגלי היא מערכת איתור לקטנוע. זהו רכיב טכנולוגי מבוסס GPS המותקן בצורה מוצנעת על הכלי ותפקידו לאתר את מיקום הקטנוע בכל רגע נתון ולשדר אותו למוקד מבצעי מאוייש, שבמקרה של גניבת קטנוע ידע ליצור קשר עם הבעלים וגם להזניק צוות לחיפוש, או לחלופין להפעיל את כוחות הביטחון הרלוונטיים. בנוסף, גם הרוכב נשאר מעודכן בכל מה שקורה עם הקטנוע וזאת באמצעות אפליקציה ייעודית המותקנת במכשיר הנייד שלו. אפליקציה זו יודעת לשלוח התראה בכל מקרה שהיא מזהה ניסיון גניבה, הזזה או הרמה של הקטנוע. וכך, גם כאשר הרוכב אינו נמצא בקשר עין עם הקטנוע הוא יעודכן באופן מידי בכל ניסיון לגנוב אותו.

כל האמצעים האלה נועדו על מנת לגרום לכם לישון טוב יותר בלילה, אך כאמור אין באף אחד מהם תעודת ביטוח מוחלטת מפני גניבת קטנוע. אולם, שילוב של האמצעים האלה יחד בהחלט מקשה עד מאוד על פעולת הגנבים ומשאיר אתכם מעודכנים בזמן אמת על מצב הכלי. מעבר לכך, למרות שמערכות המיגון לקטנוע אינן מחליפות פוליסת ביטוח, רוכבים רבים מעדיפים להתקין אותן משום הפרשי העלויות הגדולים. מעבר למחיר התקנה חד פעמי, עלותו של החיבור למוקד היא כמה עשרות שקלים מידי חודש, ובהשוואה למחירי ביטוח מקיף כמובן שזה משתלם הרבה יותר.

הזעקה האחרונה מתקינה אזעקות ומערכות איתור המהוות מענה יעיל ואפקטיבי במקרה של גניבת קטנוע. באמתחתנו מאות מקרים של השבת כלים גנובים לבעליהם, לעתים תוך 24 שעות בלבד. הצטרפו לאלפי רוכבי קטנוע שכבר ישנים טוב יותר בלילה בזכות המערכות של הזעקה האחרונה.

לקבלת הצעת מחיר ופרטים נוספים חייגו: 03-6839129 או השאירו פרטיכם כאן ונחזור אליכם בהקדם.